Uranium Chef

Vložil(a) Nordoslav dne 05.04.2021, 10:25
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2017
Sci-fi masterchef se všemi tropami žánru

Vesmír je veliký, ale u každé hvězdy, na každé planetě, platí jedno: Všichni musí jíst!

Nejvlivnější, nejinspirativnější a nejnechvalnější kuchaři z celého kvadrantu soutěží v Uranium Chef: nejoblíbenější show o vaření/krveprolití na neutrovlnách. Utáhněte si zástěry a pevně se držte, budete muset přežít překvapivé ingredience, plnokontaktní kuchyňský boj a nejoddanější kritici jídla v pěti dimenzích. Okouzlíte soudce a oslníte publikum? Máte na to, abyste mohli být korunováni za nového uranového kuchaře nebo budete odesknuti?

Uranium Chef je adaptace Fate (4.0) ze série A World of Adventure for Fate Core System. Hráči se v ní stanou aktéry televizního pořadu, ve kterém se mísí Stopařův průvodce po Galaxii s reality show Masterchef.

K hraní vyžaduje příručku Fate Accelerated.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Designér

4

Upřímně, už dlouho jsem se u žádné hry tolik nenasmál. Parádní žánrovka, která skvěle simuluje mimózní svět kuchařských soutěží. Na FAE mechanicky robustnější rámec dává hře pevný základ a rámec, díky čemuž unese obrovskou vrstvu bizárků a parodie, aniž by se zhroutila.

Lehce deskovkoidní mechanismy navíc udržují u hry i určitou úroveň napětí.

Pouze vzorové dobrodružství má zbytečně zdlouhavé finále, které trochu zkazilo dojem a pomohlo by mu rozdělení na dvě samostatné soutěže. Velmi rychle jsme také opustili sledování kdo je u které stanice, pro hru to bylo víceméně nepodstatné a stačí theatre of mind.