Taria

Vložil(a) Sirien dne 08.08.2020, 18:44
4
Průměr: 4 (1 hlas)
Svět pro Dračí doupě – knížectví na poloostrově kdysi vyrvaném drakům

Taria je jedním z původních českých RPG světů z produkce nakladatelství Altar. Ačkoliv je psána obecně, její knihy obsahují přímé převody reálií do pravidel původního Dračího doupěte.

Taria je "lehce" psaným světem popsaným v hrubém detailu, který ponechává dostatek místa pro vlastní invenci či interpretaci. Její jednotlivé další moduly se sestávají především z předpřipravených dobrodružství, která se ale váží ke konkrétní části Tarie, které jsou popsány v bližším, ale stále ne vyčerpávajícím detailu. Různé moduly pak také dále prohlubují informace ze základního modulu, přičemž jim často dávají odlišné nebo alternativní vyznění (zejména co do interpretace historických událostí).

Určený pro hry
Vydavatel

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Typ obsahu Kategorie Jazyk
5
Hodnota
90.00
Taria - Pohraničí 2008 Herní produkt Dobrodružství, Příručka světa Série dobrodružství z Tarijského pohraničí spolu s popisem dané části světa Čeština
5
Hodnota
86.67
Severní Taria 2002 Herní produkt Dobrodružství, Příručka světa Várka dobrodružství pro zkušenější postavy z drsného severního pobřeží Tarie Čeština
5
Hodnota
90.00
Taria - Záhvozdí 1999 Herní produkt Dobrodružství, Příručka světa Několik dobrodružství pro nízké úrovně spolu s popisem severní části Tarie Čeština
3
Hodnota
60.00
Taria (hlavní modul) 1998 Herní produkt Příručka světa Základní modul popisující svět Taria pro Dračí doupě Čeština

Komentáře

4

Narovinu - Taria je vcelku nudně obyčejný od středověku odvozený DrD-mišmaš svět kterých vymyslíte tucet do hodiny. (Ani to není svět, jen jeden poloostrov o velikosti Německa - což není tak malé jak byste možná řekli.) Jakože - dva velké hvozdy, nějaká města, elfí enklávička, pár ostrovů s piráty, barbaři na severu... nuuudaaa... A základní modul s faktografickým popisem toho poloostrova a jedním špatným dobrodružstvím tomu vcelku odpovídá - byť, ok, ten popis má přesně tu správnou míru detailu aby inspiroval a podporoval, ale neomezoval.

Kouzlo a síla a srdce Tarie je v (bohužel pouze třech) Charlesem vedených rozšiřujících modulech. Každý z nich rozvádí některou z částí Tarie - ale ne faktografickým výpisem, ale skrze velmi dobře zpracovaná dobrodružství. Po úvodu do dané oblasti následují popisy různách témat (obchod, města atp.), které vždy slouží jako věcný základ pro tematicky spojené následující dobrodružství, které dané téma uvádí v život. Všechny moduly tak sice popisují svět, ale jsou centrované kolem vašich postav a příběhů. A právě tak se to podle mě má dělat.

(Moduly občas přináší nějaké twisty vůči informacím ze základního modulu, vůči kterému se vyhraňují stylem "tamto je oficiální propaganda knížete, takhle to je doopravdy - což je zajímavé a Tarii to svědčí, ale bohužel, ten základ v pozadí je pořád "jen" tuctový fantasy svět, takže tu 5* mu nedám.)