Yrrhedesovo oko

Vložil(a) Markus dne 20.10.2020, 00:18

Oko Yrrhedesa / Yrrhedesovo oko

Vložil(a) Markus dne 20.10.2020, 00:02
0
Zatím nehodnoceno
1995
Polská drsná fantasy hra od autora Zaklínače

Polská hra, která vyšla v českém překladu jako Yrrhedessovo oko, je určená především začátečníkům jako vstup do světa her na hrdiny. Je laděna do nízké, surové fantasy s temným sklonem. Postavy jsou vyvrhelové a pořízci.

Systém je velice minimalistický a hra klade důraz spíš na improvizaci a volné vyprávění. Postavy jsou bezejmenní náhodní kolemjdoucí s vysokou úmrtností a hra dokonce nemá ani žádný aspekt rozvoje postavy. Místo toho jsou postav definované především svým vybavením. Magie je vzácná a nepříliš spolehlivá, má spíš nebojová využití a používá někdy vtipná aktivační slůvka jako „Kuš babo“. Nejen v tomhle, ale i v různých vsuvkách a autorových historkách čouhá ze hry nadsázka a snaha společně se pobavit hraním, které se nebere moc vážně.

Součástí hry je i vzorová jeskyně Yrhedessovo oko, která obsahuje vše náležitého: nehráčskou postavu, týdenní pochod pustinou, ruiny svatyně, hrobky prokletých králů, opuštění hrobek skrz latrínu, jeskyně, podzemní jezero a pak samotné sanktuarium. To všechno prokládáno doporučeními, jak vést hru.