Honey Heist

Vložil(a) KDolecek dne 02.04.2021, 20:20
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2017
Medvědí kriminálníci a medová loupež

Právě probíhá MedCon. Chystáš se podniknout největší loupež jakou svět kdy viděl. Máš komplexní plán, který vyžaduje přesné načasování. A jsi medvěd.

Jednostránkové minimalistické RPG, ideální pro one-shoty bez přípravy.

Designér

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Velká medová loupež 2019 Filip „John Jarik“ Novotný Čeština Odkaz

2

GRANTOVY 1-STRÁNKOVKY OBECNĚ

Grant se zařekl, že každý týden publikuje na svém blogu "jednostránkové RPG". Což od něj není nic jiného, než drsný PR cheap-shot. To co publikuje samozřejmě nejsou ani RPG systémy, natož "hry" - jsou to náhodné experimentální mechaniky, často nedotažené. V lepším případě to jsou nějaké nástřely, u nichž se chce Grant podívat na to jakou mají herní dynamiku, aby je pak případně použil někde jinde. V horším případě to jsou nesmysly do počtu pro daný týden, když ho nenapadlo nic lepšího. 

Ano, pro zkušené RPGčkaře, kteří všechna prázdná místa (90% herní procedury) doplní vlastní zkušeností a herní dovedností a kteří jsou ochotní improvizovat aby to udrželi v chodu jsou některé z těch her hratelné. Ale to je tak všechno. 

VELKÁ MEDOVÁ LOUPEŽ

"Velká medová loupež" je (dost možná spolu s "Čarodějnice je mrtvá") nejslavnější "Hewittovka". Ze dvou důvodů:

  • a) poměrně chytlavý námět co vypadá cool a zábavně
  • b) celebrity-efekt kdy Loupež odehráli Critical role ve svém speciálu a proto to museli odehrát i jiní streameři a pak to hráli všichni, protože to přece bylo kchůl.

Podstata Medové loupeže je, že hrajete zločineckou bandu, co jsou ale medvědi a kradou med. Můžete mít klobouk. A neumíte mluvit (což je vykradené z Og, btw.) Mechanika je že máte hodnocení Medvěda a Zločinu (které se může vzájemně přelévat) ke kterému házíte 1k6.

Může vám to fungovat? Ano, když se budete fakt hodně snažit. Je to design co by si zasloužil nějak ocenit? Ani omylem. Dávám +1* za to, že ok, námět je udělaný tak že to fakt může vést ke snadné tvorbě vtipných gagů.