HeroQuest (1e)

Vložil(a) Alnag dne 05.01.2009, 22:58
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2003
Fantastická hra situovaná do epického světa Glorantha na motivy staršího RPG RuneQuest.

HeroQuest je pokračováním hry Hero Wars pod novým názvem. Tato herní linie je duchovním nástupcem hry RuneQuest, vzniklým potom, co se původní autoři nespokojení s ubíráním značky rozhodli vrátit se k originálu pod novým názvem.

Hra je zasazená do nevšedního fantasy mýtického světa Glorantha, odpovídajícího zhruba době bronzové se silně antickým nádechem. Potkáte tu podivuhodné rasy, například elfy na rostlinné bázi, trpaslíky z kamene nebo proslulé antropomorfní kachny, která vám dají rychle znát, že tohle není tuctová fantasy. Můžete si s ním vyprávět příběhy o hrdinských válkách uprostřed dramatického střetu kultur.

Svět

3

Tahle hra je v řadě směrů taková... "zvláštní". Setting je takový bizarně divný, zároveň povědomě známý (klasické mýty), na druhou stranu porušující zavedená klišé. Systém je hodně abstraktní a ne úplně snadno uchopitelný. S velkým očekáváním ale hledím ke slibované druhé edici, která by měla být settingově nezávislá a obsahovat mechaniku, kde obtížnosti kopírují křivku tradičních vzestupů a pádů v ose příběhu... (nebo tak nějak :) Zatím ale každopádně spíš průměr, protože klady se mísí se zápory a protože mne to až tak neinspiruje.