GURPS Lite (3e)

Vložil(a) Markus dne 05.07.2020, 20:51
2
Průměr: 2 (1 hlas)
1998
Zjednodušená úvodní pravidla třetí edice univerzální hry GURPS

GURPS Lite je dvaatřicetistránková, odlehčená verze GURPS třetí edice. Funguje jednak jako reklama, jednak jako stručný úvod do GURPS, protože nemusíte číst několikasetstránkovou knihu, a místo toho máte ty nejzákladnější principy shrnuté do malého sešítku. Vhodné pro rozdávání spoluhráčům, pokud přestupujete na GURPS a nechcete je hned na začátku zahltit informacemi.

Určeno po hru

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
GURPS Lite (třetí edice) 2003 Čeština Odkaz

2

Krásná věc na hodnocení edic GURPS je... že se nemusíte namáhat. Ano, pro hráče GURPS existují mezi edicemi rozdíly a ano, každá další edice je určitým zbroušením a vylepšením té předchozí. Ale - pro všechny co na GURPS koukají "z venku" (noví zájemci, potenciální hráči, hráči jiných her, designeři...) mezi těmi edicemi fakticky není rozdíl a co platí o jedném platí i o všech ostatních.

Pro Lite verze GURPS platí, že to je v podstatě jen centrální mechanika ořezaná o všechno ostatní. Problém je, že ořezáno o všechno ostatní okolo GURPS nenabízí vlastně nic jiného, co jakýkoliv jiný systém co dodá hod kostkou, pár vlastností, HPčka a vyhodnocení útoku a obrany - liší se jen v tom že tady házíte TŘEMA kostkama. Wow. Jako produkt to je rozumné zjednodušení pro nové hráče - problém je, že, jak píšu v odkazu níže, GURPS dneska už hrát nechcete.

Takže:

Můj obsáhlejší komentář ke GURPS obecně.

Pokud dneka hledáte univerzální systém, to co chcete je Fate.