Game of Thrones, A

Vložil(a) rpgforum dne 05.11.2008, 17:37
4
Průměr: 3.5 (2 hlasy)
2005
Hra odehrávající se v prostředí literární ságy Píseň ledu a ohně

Fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele G.R.R. Martina je zcela unikátním svým pohledem na rytířství a středověk, plný krve, zrady a pokleslých mravů. RPG hra vychází z první knihy této ságy. Jedná se o nehrdinský d20 systém s řadou unikátních mechanik (vliv, reputace, bohatství, posttraumatický šok) a s oblíbenými úpravami na poli soubojových pravidel. Systém neobsahuje téměř žádnou magii a stejně jako machiavelistická předloha se soustředí i na politické intriky.

Kromě verze d20 existuje ještě verze Deluxe Limited Edition obsahující jak aplikaci na d20, tak aplikaci na Tri-Stat dX.

Systém

3

AGOT simuluje svou literární předlohu velmi věrně, na můj vkus možná až příliš věrně, takže pravidel je trochu víc, než by možná bylo zdrávo. Kniha je velmi výpravná a pro pravověrného fanouška téměř nutnost, ale byť mám AGOT rád, v tomhle případě u mne trochu převažuje kritičnost nad nadšením. Fakt, že si autoři (nejen u AGOT) navíc rozdělili trh a zkomplikovali práci podporou dvou systémů zároveň a nakonec (nejen) díky tomu zkrachovali jen takovou smutnou třešničkou na dortu.

4

AGOT je jedna z mojich najobľúbenejších ság (zatiaľ), takže RPG hra z tohto prostredia ma potešila, keď som na ňu narazil.

Z toho, čo som videl v príručke, je prostredie rozpracované do detailov, ale nijako nenúti čítať to celé. Tí, čo sú zvyknutí na d20, si ľahko nájdu pozmenené schopnosti a classy a podobne.

A tí, čo majú Deluxe verziu a majú radi Tri-Stat systém (u nás je ich asi málo ;), budú potešení dodatkom o hraní v tomto systéme.

Túto hru by som rád niekedy vyskúšal!