Fate: Rozcestí

Vložil(a) Sparkle dne 15.09.2014, 11:12
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2014
Česká verze zrychlené čtvrté edice Fate RPG.

Fate je univerzální herní systém, se kterým si zahrajete cokoli od středověké romance po vybíjení zombií ve 23. století. Váš hrdina může být člověk, anděl, mluvící kung-fu opice nebo kdokoli jiný. 

Rozcestí je česká adaptace čtvrté edice Fate. Vyšla v tištěné i v pdf verzi. Vznikla za přispění desítek českých RPG fanoušků. Obsahuje pravidla totožná s příručkou Fate Accelerated z roku 2013. Text je upravený a doplněný o dodatky na základě odezvy od českých hráčů. Česká verze mohla vzniknout díky licenci Creative Commons.

Systém

Externí recenze a shrnutí

2

Záměrem bylo vydat český Zrychlený Fate, ale "lepší" - ve smyslu přístupnější nováčkům, otevřenější dívkám a s víc cool stylizací (tyto tři, explicitně řečené).

Nepovedlo se ani jedno - výklad je nastejno nebo horší, prakticky všechny dotázané dívky (ano, ptal jsem se systematicky) preferují FAE a to často tak, že velmi výrazně (co do příkladů, ukázkových postav atp.) a stylizace rozhodně není víc cool - právě naopak, a to bohužel výrazně.

Rozcestí není špatné. Je nijaké, místy až nudné, netáhnoucí. Jak textem, tak i grafikou (vnitřní, obálka je vcelku fajn). Což je hrozná škoda a promarněná příležitost.