Savage Worlds (Classic, Explorer, Deluxe)

Vložil(a) Quentin dne 11.02.2010, 12:39
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2003
Jednoduchý, rychlý a univerzální dovednostní systém řízený heslem „Fast, Furious, Fun!“

Savage Worlds je akční dobrodružná hra pro zběsilou akci. Má dovednostní systém navržený s důrazem na rychlost a svižnost a všechno dalšího, co by jste v klasické hře čekali; tvorba postavy, vybavení, mechaniky pro boj i mimo něj, seznam kouzel, bestiář a sekce pro vypravěče. Všechny postavy se dělí na Wild Cards, což jsou ty příběhově dúležité a mají mnoho výhod, a na Extras, což jsou pěšáci, civilisti a jiné nevýrazné postavičky. Vlastnosti nejsou dány číslem, ale druhem kostky, kterou se háže proti cílovému číslu. A Hráči krom vlastních hrdinů ovládají i své spojence.

Navíc Pinnacle nelení a vydává připravené světy/kampaně; namátkou Deadlands, Solomon Kane, Pirates of the Spanish Main, Low Life, Necessary Evil a další.

Hra vyšla v mnoha verzích, které jsou jen drobnými aktualizacemi a úpravami. Původní vydání Savage Worlds je z roku 2003, v roce 2007 vyšla Savage Worlds Explorer's Edition, v roce 2011 Savage Worlds Deluxe Edition a v roce 2012 Savage Worlds Deluxe Explorer's Edition.

Po úspěšném Kickstarteru vyšla roce 2018 Savage World Adventure Edition, která už je přepracovanější a lze ji považovat spíš za samostatnou hru.

Designér

Externí recenze a shrnutí

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Divoké světy Deluxe 2018 Loki Čeština Odkaz

4

Strašně ošklivá, neinspirativní hra, kterou když otevřeš, tak nevíš, co s tim. Ble. Když se ale přesto odhodláš ji hrát, tak je to vždy super. Ty mechaniky opravdu dostojí reklamě; je to Fast, Furious, Fun! Plynulá, zábavná, vůbec neruší, nepřekáží, trocha taktiky, hromada akce. Kdyby se někdo prohrabal ofiko settingama nebo se sám odvážil upravit si to podle sebe, tak bude určitě spokojenej. Já jsem na to neměl.