Fate System Toolkit

Vložil(a) Sirien dne 16.05.2020, 17:17
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2013
Sada alternativních mechanik a návodů pro tvorbu vlastních hacků a úprav

"Dodatečná základní" příručka Fate, která ukazuje, jak upravovat, zcela měnit nebo rozšiřiřovat Základní (nebo i Zrychlená) pravidla Fate tak, aby co nejlépe sedla požadavkům prostředí, žánru, stylu nebo prostě jen herních preferencí té které skupiny. Obsahem Systémových nástrojů jsou game-designové poznámky dále prohlubující vhled do toho, jak Fate funguje a jak je zamýšlen, ukázky možných způsobů, jak systém "hackovat", stejně jako několik ukázkových před-připravených úprav systému, včetně pěti velmi rozdílných magických systémů.

Přiručka se konkrétně věnuje, mimo jiné:

  • Nastavování, úpravám a variacím všech základních prvků Fate - aspektům, stresu a následkům, dovednostem (přístupům, rolím...) i trikům, stejně jako "vedlejším" prvkům jako jsou např. stres nebo zóny, a to jak co do možností úprav a změn, tak co do možností spojování a přepracovávání popř. úplného nahrazování jinými řešeními
  • Otázkám žánru a stylu, zejména co do nastavování síly postav a jejich rozvoje
  • Nástřelům klasických RPG prvků jako jsou rozdílné rasy nebo povolání a úrovně v jinak "dovednostním" Fate
  • Tvorbě systémů pro specifické situace, jako jsou např. honičky, sociální souboje, bojová umění nebo magické systémy
  • Dalším možnostem práce se Specialitami
  • Dalším možnostem práce s protivníky (nestvůry aj.)
  • Mnohému dalšímu (akce jednotek, mini-wargaming, otázky měřítka, používání odlišných kostek, hraní hororu a jiných specifických žánrů atd. atd.)
Určeno po hru
Kategorie produktu
Designér

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Fate Systémové nástroje 2015 Sirien Čeština Odkaz

5

...v podstatě druhá část základní knihy. Základní pravidla (popř. Zrychlená pravidla) ukazují základ toho, jak Fate funguje. Systémové nástroje ukazují, jak je snadno přeměnit v cokoliv jiného. Stranou průvodce jednotlivými mechanikami pravidel obsahují i sadu velmi rozdílných předpřipravených magických systémů, sci-fi rozšíření, speciálních válečných mini-her atp.

Bohužel, obecně platí tytéž výtky, co ke knize Základních pravidel. Dávám ale 5*, protože pravda je, že tahle kniha je vzor toho, jak podobné příručky psát a jak dát hráčům možnost aby ze hry získali co nejvíc (srovnatelná snad jen s nWoD mirrors).

Na základní Systémové nástroje navazují další příručky tematických Systémových nástrojů (Vesmírné nástroje, Hororové nástroje atd.) - bohužel, kvalita trochu kolísá a je cítit, že jejich autoři nejsou původními autory Fate a jejich vhled do systému je o něco menší. Ale o tom jindy.