Dresden Files Accelerated

Vložil(a) Sirien dne 08.08.2020, 18:22
5
Průměr: 5 (2 hlasy)
2017
Legendární Dresden Files ve zrychlené verzi Fate 4e

RPG hra zasazená do původně knižního světa Dresden Files. Vykresluje bohatý a rozsáhlý svět na pozadí toho našeho - od frakcí žijících v našem okolí (různí upíři, vlkodlaci, čarodějové a mnoho, mnoho dalšího), ve stínu fyzické reality (fey, sidhe a jim podobní) až po mocnosti z vnějšku (démoni, andělé a jiní). Afmosféra světa je stejně tak magická a mystická, jako noirová a kriminální, občas až konspirační.

Dresden Files Accelerated je variace na 4. edici Fate, konkrétně na její „zrychlenou“ verzi nazvanou Fate Accelerated. Oproti běžnému Fate Accelerated obsahuje tato hra i několik dalších mechanik včetně pravidel pro vystižení různých druhů nadpřirozených bytostí.

Rodina RPG her
Systém

Externí recenze a shrnutí

5

DF, potažmo DFA jsou považovány za jednu z nejkomplexnějších nadstaveb na FATE. A jak by ne, vždyť přináší classy (říká se tomu jinak, ale prakticky to classy jsou), komplexní systém na čarování, supernatural ladder a spoustu dalšího. To z DFA dělá příjemně komplexní hru bez zbytečných hovadin okolo a svým způsobem výborný přechod od her typu DnD na více vyprávěcí hry typu FATE.