Doskvol

Vložil(a) Sirien dne 16.02.2021, 13:25
5
Průměr: 5 (1 hlas)
Viktoriánsky-gotický dark fantasy svět, do něhož je zasazená hra Blades in the Dark

Hra Blades in the Dark je zasazená do světa Doskvol. Jde o svět s jedinečnou estetikou, jehož každý jeden prvek byl vytvořen speciálně pro hraní RPG. Post-postapokalypsa, v níž lidé před tisíci lety rozbili brány smrti a zničili Slunce. Od té doby panuje tma, narušovaná jen občasným šerem v časech dřívějšího úsvitu a soumraku. Do světa pronikli démoni a mrtví neodcházejí na onen svět, ale povstávají jako duchové. Odraz světa, svět duchů, uchovává dřívější podoby věcí, stejně jako stíny zemřelých a bytostí, které zde nemají být.

Lidé se zatvrdili a přežili.  Naučli se ničit duchy a bojovat s přízraky. Našeptavači pronikli do nově přístupné nekromancie duchů, zatímco alchymisté popsali vědu ektoplasmy. Leviatanhunteři vypluli na moře, v jehož mrtvolném klidu se zrcadlící hvězdy stírají rozdíl mezi hladinou a oblohou, aby lovili démony, jejichž krev se pálí v elektrárnách. 

Imperiální železnice vede až k Doskvolu - severní výspě civilizace, městu s žilami z ulic a plavebních kanálů ve kterém jsou staré plynové lampy vytlačovány elektrifikací. Městu, které je ovládáno starými rody, mocnými frakcemi a gangy, které si rozdělují jeho správu a území - a zároveň o ně bojují.

Určený pro hry
Designér

Související produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Typ obsahu Kategorie Jazyk
5
Hodnota
95.56
Blades in the Dark 2017 RPG hra Hra o skupině gangsterů, kteří se snaží vydělat si na živobytí v temném postapo fantasy městě.

Komentáře

5

Dokonalý ne nutně ve smyslu "bude se všem líbit", ale ve smyslu "každý jeden jeho prvek je precizně vybroušený pro herní potřeby" - od atmosféry a estetiky přes kosmologii, geografii, bytosti a faktografii až po mocenské uspořádání, politiku a společnost.

Mimochodem, vygooglete si obrázky Doskvolu. Teď hned. Mají skutečně unikátní atmosféru.

Celý svět byl přirozeně vytvořený pro Blades in the Dark, tedy pro hraní heist/leverage žánru případně pro gangsterské a mafiánské příběhy, ale velmi snadno lze použít i pro mnohé jiné - včetně například mocenského dramatu mezi mocnými onoho světa (v pravidlech Hillfolk) nebo pro klasický adventuring (ve zničené, přízraky a démony ovládané divočině) případně pulp-adventuring (Indiana-Jonesovský, například).

Tenhle svět existuje ve "stínu" samotných pravidel Blades in the Dark, ale nezaslouženě - sám o sobě je stejné mistrovské dílo, jako pravidla samotná.