Ten Candles

Ten Candles

Vložil(a) Aegnor dne 24.02.2021, 12:14
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
2015
Systém pro hraní tragických hororů

Před deseti dny se celý svět ponořil do tmy. Před pěti dny přišli Oni ...

Ten Candles je hra zaměřená na atmosférický tragický horor o skupině přežívajích, která se snaží dostat někam do bezpečí.

Základní premisou je, že před deseti dny někdo přes celou zemi "hodil deku" - na obloze není ani slunce, ani měsíc, ani žádné hvězdy. Družice na oběžné dráze nelze kontaktovat. A před pěti dny přišli Oni - neznámý protivník, jediné co se o něm ví je, že nemá rád světlo. A dnes vám dochází zásoby/generátor přestává fungovat/nějaký jiný důvod, který vás motivuje k nalezení bezpečnějšího úkrytu.

Hráči jsou zde zároveň fanoušci a nepřátelé svých postav - musí věřit, že přežijí a uspějí (i když je smrt všech protagonistů neoddělitelná součást tragického hororu), ale zároveň musí svým postavám stavět do cesty překážky, aby byl výsledný příběh zajímavý.

Ten Candles jsou hra s minimální přípravou před hrou - i identita těch neznámých nepřátel se určuje až při tvorbě postav, a tvorba postav se tvoří přímo před hrou.

Designér
Vydavatel

4

Hra sa mnohými technikami a motívmi inšpiruje Polarisom, aj keď tieto vplyvy nie sú otvorene priznané. Je o čosi prístupnejšia a flexibilnejšia ako Polaris (až tak, že viacerí argumentujú, že je vhodná pre nováčikov - ja si myslím, že vyžadované hráčske skills sú dosť pokročilé). Limituje ju ešte stále trocha úzka a prevarená téma a aj to, že je určená na one shot.

Príručka je inak dobre spracovaná z hľadiska príkladov z hry a prevedenia mechanikami, akurát je rozťahaná až bieda.

5

Nejlepší hororová hra na trhu. Hráči sedí u stolu, světlo dodává pouze 10 svíček, a vypráví příběh o skupině lidí, kteří se snaží dostat do většího bezpečí. Při hraní cítíte, jak se s ubývajícím světlem zvedá napětí a blíží se vrchol. Pálení aspektů při použití podporuje dojem, jak si postavy sahají až na dno svých sil.

Vzhledem k tomu, že mají všichni hráči docela výraznou kontrolu nad příběhem a nad tím, jak se postavám daří (aspoň na začátku), tak tahle hra nebude fungovat, pokud se ji budete snažit vyhrát. Ale pokud jste ochotní věřit tomu, že vaše postavy uspějí, a zároveň vědět, že naprosto jistě umřou, tak je tahle hra pro vás.

The website encountered an unexpected error. Please try again later.
Error: Call to a member function id() on string in Drupal\statistics_counter\EventSubscriber\StatisticsCounterSubscriber::updateStatistics() (line 41 of modules/statistics_counter/src/EventSubscriber/StatisticsCounterSubscriber.php).