Player's Handbook (D&D 5e)

Vložil(a) Markus dne 13.07.2020, 22:09
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
2014
Základní příručka páté edice D&D představující všechna pravidla, která by měli hráči znát

Základní příručka páté edice Dungeons & Dragons představuje na 320 stranách všechna pravidla, která by hráči měli znát, od tvorby postavy přes dovednosti a boj a magii až po podrobný seznam kouzel. V zásadě jde o všechno, co k hraní D&D 5e potřebujete, byť  v dalších dvou příručkách základní sady najdete další užitečné nástroje, rady a materiály pro Pána jeskyně.

S Dungeons & Dragons se ponoříte do světa dobrodružství. Prozkoumávejte prastaré trosky a nebezpečné kobky. Bojuje s nestvůrami v honbě za legendárními poklady. Cestujte se svými společníky neprobádanými kraji a získávejte zkušenosti a slávu. Svět potřebuje hrdiny. Kdo ho vyslyší?

Určeno po hru
Kategorie produktu

Překlad

Přeložený název Rok Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Příručka hráče (D&D 5e) 2015 ShadoWWW Čeština Odkaz
Príručka hráča (D&D 5e) 2015 Andrej „Bhaal“ Kyška Slovenština Odkaz

3

Tohle je u mě na hraně 2 a 3* - a dávám 3 jen protože vím, že mnoho negativ je "odstraněno" skrze jiné "vstupní" produkty.

Pravidla jsou ok (viz hodnocení DnD 5e jako takového). Příručka je... nepříjemně strukturovanej bordel.

Nepříjemně strukturovanej - nulová přívětivost pro nové hráče, věci jsou házené na velké hromady podle "témat" bez nějaké logiky "průchodu" tou knihou nebo uživatelským užitím a tyto hromady na sebe jen ve velkém křížově odkazujou. Tj. jakékoliv užití té knihy (např. při tvorbě postavy, klidně i jen na 1. úrovni) znamená nekonečné listování sem - a tam - a zpátky - a tam... a samozřejmě co listování, to hledání.

Bordel - To jak jsou umístěné nebo popsané některé věci je totální WTF. Např. v kapitole Boj v sekci Jízdní boj... nenajdete vůbec nic o jízdním boji, boji pěších proti jezdcům, jezdců proti jezdcům atp., ale najdete tam pravidla pro nasedání, sesedání a zejména pohyb. Samozřejmě, v sekci pravidel věnovaných pohybu nenajdete nic o jízdních zvířatech - protože to je logicky v sekci boj / jízdní boj.

Jsem přesvědčený, že jediný důvod, proč tahle knížka unikla plošné kritice, bylo nadšení ze samotých pravidel, kdy vyšla, a následné přivyknutí celé komunity kdy už pak tohle nikoho ani nenapadlo řešit.