Little Fears

Vložil(a) rpgforum dne 05.11.2008, 18:10
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
2001
Hororová hra pojednávající o dětském děsu

Little Fears je hororová hra v roli bezbranných dětí v našem světě, kde strašidla ze skříně opravdu existují a jejich jediným cílem je zbavit svět dětské nevinnosti. Pravidla hry jsou velmi jednoduchá a snaží se podpořit u hráčů dětský pohled na svět, jež je konfrontován s temnou a děsivou pravdou: nejste tu sami, ale nikdo vám neuvěří. Hra umožňuje dva typy příběhu, jeden více nadpřirozený (strašidla a jejich domov, země za skříní), druhý více reálný (čeho všeho jsou lidé schopní, dostanou-li se do vlivu strašidel). Ač je místy trochu kontroverzní, hra svého času zaznamenala velký úspěch.

Rodina RPG her
Autoři
Vydavatel

4

Hra která mě uchvátila tak moc, že jsem ji byl ochotný vydraži na ebay za 50USD, tedy dvojnásobnou cenu. Dodnes těch peněz nelituji a to jsem ji ještě nehrál. Vůbec nemá dokonalý systém, ale má dokonalé prostředí, dokonalou atmosféru a geniální koncept. Je to neskutečně krásná a inteligentní hra o dětském děsu, která donutí člověka přemýšlet nad opravdu důležitými věcmi. V tom její síla ale i zrádnost. A proto je to hra, se kterou musíte zacházet velmi opatrně.

4

Little Fears jsou má srdcová hra, naprosto obdivuji zvolený setting a způsob, jak výjimečně je podaný. Při čtení opravdu máte pocit, že soucítíte s těmi dětmi, že cítíte tu hrůzu a bezmoc ve světě dospělých. A mezi těmi strachy a nebezpečími v dětském světě, která jsou mnohem reálnější, než se na první pohled zdá, se nakonec najde špetka naděje. Pokud dítě velmi věří, dokáže konat zázraky, naneštěstí jen do chvíle, kdy se něco pokazí. Dětský pohled na svět, jak jej prezentuje tato hra mi velmi učaroval a je pro mne už pár let velkou inspirací v mnoha ohledech a to nejen při hraní RPG her. Systém je maximálně zjedodušený, což jej upozaďuje a dává dojem, že pravidla vlastně nejsou potřeba. Myslím, že nějaký promyšlenější systém by téhle hře jistě prospěl, ale pokud budete hrát tuhle hru, systém vás nemusí zajímat. Little fears nejsou moc hra, ale jsou víc než hra. Nesou poselství - z tohoto pohledu k nim vzhlížím a ve skrytu duše bych si přál umět oslovit lidi, tak jak LF oslovily mě.