Terra Nova

Vložil(a) Sirien dne 09.08.2020, 15:48
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2012
Samostatné dobrodružství pro Ashen stars odehrávající se na dopravní lodi, kterou potkala katastrofa

Dobrodružství pro Ashen Stars, v němž nouzový signál dovede postavy na ztroskotanou dopravní loď. Podaří se někoho zachránit? Co se tam stalo? A kdo za to může?

Systémově "těžší" dobrodružství, které nabídne možnost použít naplno pravidel Ashen Stars v dramatickém prostředí inspirovaném námořními katastrofickými filmy.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Designér
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

d20.cz sirien [Recenze] AS: Terra Nova

3

Koncept tohoto příběhu je poměrně přímočarý - postavy zachytí nouzový signál, dorazí ke zničené lodi, v níž něco dlěají a vyšetřují a když jsou s ní hotovi, tak příběh možná může mít dohru ještě někde jinde. Potud dobré, proč ne.

Můj problém je, (a že zrovna Ty, spolu-autor Fate, Leonarde...), že ten příběh je stavěný děsně rules-heavy a místy mi přijde že víc než o stopy a o pátrání se opírá o katastroficky-filmově žánrovou snahu dramatického boje s překážkami a hrozbami prostředí. A GUMSHOE, bez ohledu na jejich mnohé jiné kvality, pro tohle nejsou zrovna dobrý systém.

Jakože asi není těžké to pojmout zajímavě a odehrát v tom fakt skvělou pátračku s dramatickým prvkem nepřátelského, hroutícího se prostředí uprostřed ničeho ztroskotané vesmírné lodi, ale bude to vyžadovat určitou invenci a obratnost od vypravěče - a od předpřipraveného ofiko dobrodružství prostě čekám o něco víc (zvlášť potom, jakou laťku nastavil Dead Rock Seven, který vyšel rovnou se samotnými Ashen Stars).