Dark of Hot Springs Island, the

Vložil(a) kin dne 20.04.2021, 15:43
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2017
Tropický ostrovní hexcrawl

Hot Spring Island je fantasy sandbox bez systémového určení, použitelný s jakoukoli fantasy RPG hrou – kniha neobsahuje žádné číselné statistiky. Skládá se ze dvou knih:

  • The Dark of Hot Springs Island (192 stran). Kniha pro Vypravěče obsahuje popis ostrova, frakce, poklady, nepřátel a dobrodružství. Je plně ilustrovaná a představuje 75 lokací a 26 map, které zachycují třeba ogří vesnice, zničená města dekadentních elfů nebo sopečné sídlo namyšleného ifríta. Dále popisuje sedm frakcí, každou se svými cíli, 87 cizích postav provázaných mezi sebou a 300 problematických pokladů a předmětů. Nakonec je tu i 448 náhodných setkání a nespočet unikátních monster.
  • A Field Guide to the Hot Springs Island (240 stran). Druhá kniha je psaná formou deníku jiných výprav na ostrov a je tedy skvělou rekvizitou, kterou můžete dát hráčům během hry.

Není tu jasně daná cesta, nejsou tu obtížnosti a vše je spíš takový velký kotlík plný výbušnin, který jen čeká na vaše hráče, aby do něj hodili zapálenou sirku. Výzvy jsou tu těžké a kniha počítá s tím, že nebudete přistupovat k boji jako ke sportu, ale jako k válce. Nehrajte fér! Rozlomte hory, zatopte podzemí a vypalte, co se dá, abyste sami přežili.

Produkt vyhrál zlatou cenu ENnie za nejlepší dobrodružství roku 2018.

Kategorie produktu

5

Pokud máte rádi sandboxy a neznáte tohle, koukejte to jít napravit!

Tohle je NEJLEPŠÍ sandboxový produkt, jaký jsem měl kdy tu čest číst. 

Já ani nevím co na něm vypíchnout, protože všehcno je dokonalý. Layout, ilustrace, dobrodružství, frakce, náhodné tabulky, NPC, předměty. To vše je ilustrované, s jasným herním využitím a pěkně pohromadě.

A ten deník pro hráče je už jen třešnička na dortu. Můžete ho dávat vašim postavám jako útržky postuně, nebo klidně celý najednou. Najdou v něm náznaky na funkci různých bylin, háčky na dobdrodružná místa a kobky, informace o nových monstrech.

Jděte si to sehnat a přečíst!