Monster of the Week

Vložil(a) KDolecek dne 01.06.2021, 15:20
4
Průměr: 4 (2 hlasy)
2012
Hra na lovce monster, od upírů přes fae po roboopice

Monster of the Week je akční RPG s prvky hororu pro 3–5 lidí. Hra je přímo inspirována televizními seriály založenými na tropě „každý týden jiné monstrum“, jako jsou Buffy, Supernatural nebo X-Files.

Hra je postavená na systému Powered by the Apocalypse. Hráči si vybírají archetypy (playbooky) jako „Vyvolený s osudem“, „Profesionál z agentury“, „Nadpřirozenými silami požehnaný“, „Člověk s nezvladatelnou magií“ a další. Vzniklá skupina může být třeba tým vládních agentů, rodina cestujících lovců, tým kolem vyvoleného nebo jiné. Vaším cílem mohou být upíři na Balkánu, vlkodlaci, fae, kybernetické opice, mimozemšťani, hnus z jiné dimenze, čupakabra nebo cokoli jiného, co chcete lovit. Pro hru existuje velké množství oficiálních i fanouškovských rozšíření, především dodatečné playbooky.

Původní verze hry vyšla v roce 2012 pod nakladatelstvím Generic Games. Doplněná a upravená verze, někdy označovaná jako Monster of the Week - Revised vyšla v roce 2015 pod nakladatelstvím Evil Hat Productions.

Autoři

4

Velmi inspirativní hraní a seznámení se z Powered by the Apocalypse. Pro mě novinka i když jsem něco čet a slyšel moc se mi líbilo hraní. Dalo se soustředit na zahrání role ve scénách a jednání s ostatními hráči a mechanika nikterak neobtěžovala. Vyhodonocování rychle a smysluplné.... Všechno zaměřeno na děj a tak se dalo velmi rychle připojit ke hře. Atmsféra byla cítit že by se dala krátit a dá se vidět jak se vám věci dějí , zda to s vámi jde s kopce a nebo se vám daří ...

Pravidla jsme nejprve trochu nechápal jak co co souvisí, ale po první hře to začalo být fakt jasnější :)

Pro mě dost výborná zkušenost kterou vřele doporučuji :)

4

Žánrovka, která dělá přesně to, co od ní chci – dokonale simuluje RPG verzi jednoho dílu Buffy. Akce střídá vyšetřovací části, oboje dobře ubíhá a nezasekává se. Pravidla jsou snadná k pochopení a rychlá k naučení. V playboocích přesně poznávám postavy ze seriálů a knih.  Velká spokojenost.