Expedition to the Barrier Peaks

Vložil(a) Markus dne 29. 07. 2021, 11:16
0
Bez hodnocení
1980
První sci-fantasy dobrodružství – fantasy hrdinové v zřícené vesmírné lodi

S3: Expedition to the Barrier Peaks je vůbec první dobrodružství pro RPG hry, které zkombinovalo fantasy s prvky sci-fi. Je inspirované hrou Metamorphosis Alpha (1976) a spekuluje, jaké by to bylo, kdyby se do tradičního fantasy světa zřítila generační vesmírná loď. Dobrodruzi z AD&D na 8. až 12. úrovni se v něm vypravují do záhadného podzemí, které je ve skutečnosti vesmírná loď o šesti poschodích, a objevují v něm neznámé technologické zázraky. Zhruba polovinu rozsahu 70stránkové publikace zabírají ilustrace sci-fi tvorů a artefaktů.

Dobrodružství se původně hrálo už v roce 1976 na turnaji Origins II, ale oficiální publikace a konverze do AD&D se dočkalo až o čtyři roky později. Řadí se mezi nejznámější a nejoblíbenější dobrodružství z historie Dungeons & Dragons.

Později vyšlo společně s ostatními dobrodružstvími ze „speciální“ série S v antologii Realms of Horror (1987), která provádí drobné úpravy, aby na sebe dobrodružství navazovala jako kampaň.

Existuje stejnojmenný remake a rozšíření pro D&D 5e.

Kategorie produktu
Svět
Série
Autoři
Vydavatel

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Expedition to the Barrier Peaks (OAR) 2019 Dobrodružství Remake legendárního sci-fantasy dobrodružství ve zřícené vesmírné lodi