The One Ring / Jeden prsten + LotR Roleplaying 5e + Adventures in Middle-Earth 5e

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

The One Ring / Jeden prsten + LotR Roleplaying 5e + Adventures in Middle-Earth 5e

Příspěvek od RPG Fórum »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Anotace v databázi:
:arrow? The One Ring Roleplaying Game (1e)
:arrow? The One Ring Roleplaying Game / Jeden prsten (2e)
Série her zasazených do Středozemě J. R. R. Tolkiena, do času mezi dějem knih Hobit a Pán prstenů.

(...)

První základní pravidla hry vyšla v roce 2011 pod názvem The One Ring: Adventures over the Edge of the Wild a skládala se ze dvou samostatných příruček: Adventurer's Guide a Loremaster's Guide. V roce 2014 vyšla reedice, která obě příručky sloučila do jedné knihy a zároveň hru přejmenovala na The One Ring Roleplaying Game.

Nakladatelství Cubicle 7 vypršela v roce 2019 licence. Koupil ji nový vydavatel, Free League, který v roce 2021 vydal druhou edici.
Adaptace těchto her do páté edice D&D:
:arrow? Adventures in Middle-earth (2016) - Adaptuje The One Ring 1e
:arrow? The Lord of the Rings Roleplaying (2022) - Adaptuje The One Ring 2e
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: The One Ring

Příspěvek od strucky »

Tak PPL zrovna dovezlo ty správné kostky. ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: The One Ring

Příspěvek od strucky »

Tak už nám vykoukla nová knížka plánovaná pro letošek. Předobjednávky budou spuštěny někdy na jaře.
Obrázek
Tales From the Lone-Lands for The One Ring™ RPG Announced 🏹

Delve deeper into Middle-earth. we are thrilled to announce Tales From the Lone-Lands, the second expansion for the multiple award-winning 2nd edition of The One Ring™ Roleplaying Game, based on the works of J.R.R. Tolkien.

Tales From the Lone-Lands will be available to pre-order later this spring.

⚔️

Now they had gone on far into the Lone-lands, where there were no people left, no inns, and the roads grew steadily worse. Not far ahead were dreary hills, rising higher and higher, dark with trees. On some of them were old castles with an evil look, as if they had been built by wicked people.

The upcoming expansion is a beautifully illustrated hardback compendium containing six brand-new adventures. All are set in the lone-lands of north-western Middle-earth and the adventures can be played individually, or as part of a larger tale.
Za tento příspěvek děkují uživateli strucky tito uživatelé (celkem 3):
Selhan, Ecthelion, smrq
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Překládám Starter Set. Aktuální dojmy:

Nesnáším Italy, co píšou anglická pravidla.
Die roll modifiers

Following are a number of variations upon the core rules of the game. They represent those advantages (and drawbacks!) that affect the Player-heroes as the most explicit demonstration of their ability as heroes.
:-o

Je to psané jako úřední dokument.

EDIT:
Once determined the correct ability, proceed to make the roll employing its numerical rating (all abilities that can be used to make a roll are given a value ranging from 1 to 6):
tvl
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Ecthelion
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: The One Ring

Příspěvek od strucky »

Markus píše: 24. 3. 2023, 16:35 Překládám Starter Set. Aktuální dojmy:

Nesnáším Italy, co píšou anglická pravidla.
Die roll modifiers

Following are a number of variations upon the core rules of the game. They represent those advantages (and drawbacks!) that affect the Player-heroes as the most explicit demonstration of their ability as heroes.
:-o

Je to psané jako úřední dokument.

EDIT:
Once determined the correct ability, proceed to make the roll employing its numerical rating (all abilities that can be used to make a roll are given a value ranging from 1 to 6):
tvl
Jako přečíst a pochopit to z ENG je určitě jednodušší, než se to snažit nějak převést do češtiny. :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Teaser. Zatím to neprošlo korekturou, sazba je místy rozsypaná, takže to je jen hrubá podoba.
one ring teaser 1.jpg
one ring teaser 2.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 7):
Jocho, Vitus, Mizy, mrakomrak, smrq, ShadoWWW, TheLacrot
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Chytám z toho nostalgickou náladu a dostávám chuť znovu si po 20 letech přečíst Pána prstenů. :oops:

Ve skutečnosti jsem ho nečetl od doby, co jsem viděl filmy.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 2):
Antharon, Bifi
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: The One Ring

Příspěvek od Bifi »

strucky píše: 7. 3. 2023, 16:01 Tak už nám vykoukla nová knížka plánovaná pro letošek. Předobjednávky budou spuštěny někdy na jaře.
Obrázek
The One Ring: Dragon Runner Tales from the Forbidden Twilight Loop Lands
Za tento příspěvek děkují uživateli Bifi tito uživatelé (celkem 2):
Selhan, Jocho
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Knihu s pravidly psali Italové.

Knihu o Kraji psal někdo úplně jiný. A je to jiná liga:
More than one Hobbit has been drawn by the prospect of a fresh serving of Boffin’s Crock and a mug of ale, but as often as not they find themselves staying for the local gossip and tale-telling that inevitably comes when one of the foolish young Hobbits (or cantankerous gaffers) starts to spin a yarn. Often these exchanges grow into competitions of balderdash, where the rules are known to all, but spoken by none.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: The One Ring

Příspěvek od Bifi »

Ten Spahn je celkom rastúcou hviezdou. Jeho skoršie veci do OSR boli hodne generické, ale dalo mu to slušný rozbeh...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Ten Kraj je (zatím) hodně, hodně dobrý. Budu muset přehodnotit své názory na settingové knížky, protože tohle vypadá fakt super (jsem zhruba ve čtvrtině, snad to nepokazí).
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 3):
Selhan, Bifi, smrq
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Taky mně ta příručka o Kraji hodně nadchla! Plus ta mapa. :-) Podle mě ten kraj psali přímo Angláni, zatímco pravidla vytvářel Nepitelův italský tým.

Na tu příručku se hrozně moc těším. Dlouho mě mrzelo, že jsem si jako kluk nepořídil tu hru na hrdiny Pán prstenů od Mladé fronty (byla na mě tehdy příliš drahá). O to víc mě potěšilo, že Mytago šlo do Jednoho prstenu, a speciálně té úvodní sady. To je nová, ještě lepší hra z prostředí Středozemě než ta stará z devadesátek. Jak pravidlově, tak fluffově.
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 31. 5. 2023, 18:50, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Markus píše: 24. 5. 2023, 09:52 Chytám z toho nostalgickou náladu a dostávám chuť znovu si po 20 letech přečíst Pána prstenů. :oops:
To rozhodně udělej. Taky jsem si už na knížky pamatoval jen matně. A když jsem si TOR pořídil, tak jsem si je pročetl znova a nevěřil jsem, jak mě pamět mátla. Ty knížky jsou klenot, vybroušený diamant. V angličtině i češtině.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

S plynoucími léty přestal být Bilbo Pytlík považován za spořádaného hobita a stal se v Hobitíně i širokém okolí předmětem všelijakých nelichotivých řečí. Někteří se dokonce nezdráhají nazvat ho potížistou. Navenek ovšem působí dojmem uctivého zámožného hobita a s poklady přivezenými z dalekých zemí dokonce zachází nadmíru štědře – nejlaskavější je k některým chudším hobitínským rodinám a menším dětem (báchorky se shodují, že Dno pytle je učiněná pokladnice plná zlata, stříbra, šperků a všelijakých cetek, byť samotný Pytlík o této záležitosti mlčí, jen příležitostně vykládá důvěřivým dětem a bralovským dvacátníkům nesmyslné historky o zlobrech a dracích).
První co mě napadlo: xp for gold!!! O-) :>;o)

Asi už mám vážně brain damage.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring + LotR Roleplaying 5e

Příspěvek od Markus »

Pokud jste to nepostřehli, vyšel The Lord of the Rings Roleplaying, což není samostatná hra, ale v zásadě konverze The One Ring do páté edice D&D. Pokud to správně chápu, tak Free League vzali ten obsah z The One Ring, který se dá použít napříč hrami, a prostě ho zkonvertovali do 5e a vydali jako samostatný produkt. Rasy, povolání, dokonce i fáze hry (dobrodružství/společenství) - to všechno vypadá jako přímé konverze. Průvodce Eriadorem, nestvůry a poklady budou předpokládám doslova identické, jen s jinými čísly.

Zároveň postupně vycházejí doplňky, což jsou opět jen doplňky, co vyšly pro The One Ring 2e, ale zkonvertované do 5e.

Nevím, co si o tom mám myslet. Přijde mi to jako vlastně docela chytrý money grab. Jednu hru už napsanou mají, vzít tytéž texty a zkonvertovat do to 5e určitě nestojí tolik práce a času jako vyvíjet věc novou (zajímalo by mě, jestli zrecyklovali i ilustrace - to by bylo výrazné ušetření). A nedivil bych se, kdyby té verze pro 5e ve výsledku prodali víc než samostatné hry (bohužel).

Obrázek

:arrow? The Lord of the Rings Roleplaying
The Lord of the Rings Roleplaying je 236stránková příručka pro Dungeons & Dragons 5e, která hru rozšiřuje a modifikuje její pravidla tak, aby v ní bylo možné hrát příběhy z prostředí Středozemě a románů Pán prstenů. Adaptace vychází ze hry The One Ring 2e (2021) a z velké části používá její obsah zkonvertovaný do kontextu D&D. Má vlastní ediční řadu doplňků, viz série The Lord of the Rings Roleplaying 5E.

Příručka popisuje rozsáhlé úpravy základních pravidel. Mění dostupné rasy, přičemž u každé z nich nabízí příslušné dílčí kultury. Zavádí vlastní povolání, přidává několik nových dovedností. Zpřísňuje fungování odpočinků a zavádí herní ukazatel „body stínu“, který se zvyšuje, když postavy páchají nebo zažívají zlé událostí, a má nepěkné následky. Stejně jako The One Ring rozděluje hru na dvě fáze: standardní „fázi dobrodružství“ a „fázi společenstva“, kdy se zrychleně odehrávají věci, co se staly v mezidobí mezi výpravami.

Stejně jako předlohová hra se i tato adaptace zaměřuje na zemi Eriador a obsahuje 30stránkový průvodce těmito končinami a taky vhodné nestvůry a poklady.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: The One Ring + LotR Roleplaying 5e

Příspěvek od MarkyParky »

Tak to není poprvé, ne?
AiME je tentýž koncept, ne?
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů