The One Ring / Jeden prsten + LotR Roleplaying 5e + Adventures in Middle-Earth 5e

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

The One Ring / Jeden prsten + LotR Roleplaying 5e + Adventures in Middle-Earth 5e

Příspěvek od RPG Fórum »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Anotace v databázi:
:arrow? The One Ring Roleplaying Game (1e)
:arrow? The One Ring Roleplaying Game / Jeden prsten (2e)
Série her zasazených do Středozemě J. R. R. Tolkiena, do času mezi dějem knih Hobit a Pán prstenů.

(...)

První základní pravidla hry vyšla v roce 2011 pod názvem The One Ring: Adventures over the Edge of the Wild a skládala se ze dvou samostatných příruček: Adventurer's Guide a Loremaster's Guide. V roce 2014 vyšla reedice, která obě příručky sloučila do jedné knihy a zároveň hru přejmenovala na The One Ring Roleplaying Game.

Nakladatelství Cubicle 7 vypršela v roce 2019 licence. Koupil ji nový vydavatel, Free League, který v roce 2021 vydal druhou edici.
Adaptace těchto her do páté edice D&D:
:arrow? Adventures in Middle-earth (2016) - Adaptuje The One Ring 1e
:arrow? The Lord of the Rings Roleplaying (2022) - Adaptuje The One Ring 2e
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

No teď je to tak, že každý má cílové číslo jiné. Když si jako hráč hážu třeba na Léčení (dovednost většinou dokáže odhadnout i sám hráč) a mám ho jako oblíbenou dovednost (favoured skill) = s výhodou, tak to vidím hned jako tečku před názvem dovednosti, a za ní hned vidím, jestli a případně kolika k6 si házím navíc. Takže když to pak mám takhle, tak hned vím, že si házím na duši (heart) 2k12 +2k6 proti cílovému číslu 12. Nebo to chápu špatně?
Přílohy
healing_skill.jpg
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Průběžně aktualizovaná errata jsou k nalezení zde.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Líbí se mi, jak jsou pravidla plná citací z Hobita/Pána prstenů. Třeba ten ze Společenstva prostenu
But you have been chosen, and you must therefore use such strength and heart and wits as you have.
Ale byl jsi vybrán, a proto musíš užívat té síly a odvahy a vtipu, které máš.
Díky tomu je zřejmé, že Heart není, jak jsem to přeložil, Duše, ale podle té citace a původního překladu Odvaha. (Strenth pak Síla a Wits Vtip.) Všechny termíny ve hře jsou odvozené z citátů z knih.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Dovednosti zas z
There is food in the wild,’ said Strider; ‘berry, root, and herb; and I have some skill as a hunter at need.
„V divočině se potrava najde,“ řekl Chodec; „bobule, kořínky a bylinky; a když je třeba, nejsem nejhorší lovec.
eee...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Selhan »

Není tam ale ještě na úvaze GMa, jestli to není specificky obtížná či jednoduchá akce?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Nevím o tom, že by tam něco takového bylo, co by záleželo jen na úvaze GM.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: The One Ring

Příspěvek od smrq »

Četl jsem někde recenzi, že ve startru jsou ta dobrodružství taková... nezáživná. Je to hra hobitů v Kraji, kteří řeší úplně obyčejné věci připomínající první kapitolu LotR. Žádný akční fantasy nářez, ale civilní starosti mírumilovných sousedů.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Smrq: Chceš říct...

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 2):
radunamlejn, Jarilo
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: The One Ring

Příspěvek od mrakomrak »

Recenze https://games.tiscali.cz/deskove-hry/th ... enu-536035

Osobně jsem pak viděl stream jednoho z vývojářů, kdy testovali právě dobrodružství pro SS a nebylo to moc zábavné. Na druhou stranu chápu že se najdou hráči co si někdy chtějí dat nějakou "chill" hru s lorem co jim je blízký.
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od ShadoWWW »

Ta recenze na Tiscali mi přijde zbytečně tvrdá. Taky mi přijde zvláštní, když si autor sám pro sebe překládá základní tři atributy jako Tělo, Srdce a Mysl, a pak se diví, že mu neštymují s dovednostmi. Má pravdu, že dobrodružství jsou "šíleně vesnická" a s minimem soubojů a heroické fantasy. Ale co byste čekali v Kraji? Podobně se diví, že v Kraji chybí Sauronův stín. Jako vážně?! Že se ve Starter Setu hraje jen za hobity je fakt, který může leckoho zklamat a zklamal i autora recenze. Na druhou stranu... těch pár odpolení zahrát si za hobity z Kraje může být docela legrace, ne? Zvlášť, když víc než o začátečnickou krabici jde o Hobití doplněk z Kraje.

Jak už jsem psal dřív, pokud máte zájem o žertovnou sérku extra vesnických dobrodružství a milujete hobity a Kraj, pak Starter Set je přesně pro vás. Pokud máte raději vážnější hru a hobity nijak zvlášť nemilujete, běžte rovnou do Core pravidel. To vše samozřejmě za předpoklady, že milujete JRRT. Jinak je lepší šáhnout po jiné hře.

Už v první edici The One Ring se tradovalo, že TOR je jako Tolkienovy knížky, zatímco AiME jsou jako Jacksonovy filmy. To sedí jak... na hrnec. I pro druhou edici TOR vs AiME.

Mě nejvíc zklamaly ty celostránkové/dvoustránkové barevné ilustrace, včetně té na obálce. Přijdou mi zbytečně ponuré a tmavé. Ty v první edici byly mnohem lepší. Ale vnitřní sépiové ilustrace mi naopak přijdou lepší v 2E než ty ve stupních šedi v 1E. Ty sépiové (a je jich naštěstí hafo!) parádně dotváří tolkienovskou atmosféru.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW tito uživatelé (celkem 2):
smrq, mrakomrak
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: The One Ring

Příspěvek od smrq »

Inu, připomíná mi to stařičkou RPG Pan prstenů, dobrodružná hra. Tam byl začátek podobný. Odehrávalo se to v Hůrce a jedna z postav byla uvězněna v místní šatlavě (jen na jednu noc). Ostatní se jej pokoušeli dostat ven. A když se při plížení vesnici prozradili, vyšla sousedka a vynadala jim, že se nemají courat po nocích po ulici. Byli jsme zvyklí z jiných her sekat hlavy a nepovedený hod na plížení míval fatální následky. Hubující sousedka byla něco. Tenkrát jsme řvali hurónským smíchem. Dnes na to rád vzpomínám a nostalgicky tu krabici schovávám pod postelí.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq:
mrakomrak
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: The One Ring

Příspěvek od mrakomrak »

smrq píše: 15. 6. 2022, 22:54 Inu, připomíná mi to stařičkou RPG Pan prstenů, dobrodružná hra.
:D Kdysi jsem to měl koupené z Arakisu ale nikdy jsem to nehrál, ale tohle bylo vtipný
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 995
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Merlkir »

Když jsem kreslil ilustrace k starter setu, taky jsem si vzpomněl na PPDH! :D A na DrD, má to opravdu takový ten vesnickofantasy nádech.
Za tento příspěvek děkují uživateli Merlkir:
ShadoWWW
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: The One Ring

Příspěvek od Log 1=0 »

ShadoWWW:
Však v té recenzi je kritizováno, že pro StarterSet bylo zvoleno prostředí, které neobsahuje důležité prvky prostředí (i pravidel) a má odlišnou atmosféru od zbytku knihy. Polemizovat s ním na základě toho, že v daném prostředí dává absence těchto prvků smysl a že to dobrodružství může být samo o sobě zábavné, mi nedává smysl. Vždyť on to sám v té recenzi říká, jen kritizuje výběr tohoto prostředí pro StarterSet.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: The One Ring

Příspěvek od Markus »

Za tento příspěvek děkují uživateli Markus tito uživatelé (celkem 5):
Jarilo, ShadoWWW, kin, Hike, Pieta
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti