RPG Kuchyně 2011

RPG Kuchyně proběhla 18.2.–6.3.2011
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Markus »

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od boubaque »

Chci soutěžit, časově se přizpůsobím, ale žádný termín během celého února pro mě není ideální. (Ale pořád lepší únor než březen ;))
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od ilgir »

Já do toho taky asi půjdu. Termín je mi volný.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Insolitus »

Chtěl bych také soutěžit (a porazit Boubaqueho :-D ). Termín asi je mi jedno.

Co se týče hodnocení, tak mi jako soutěžícímu vyhovovalo. Chápu jeho náročnost, takže si umím představit, že by porotce celou hru hodnotil jediným číslem (s větším rozsahem) a v kometářích pak popsal proč a za co tolik bodů.

Co se týče kategorií, asi by se mi líbilo, kdyby obsahovalo více takových fórů, jako je "mechanické omezení". Např. seznam 5 slovních ingrediencí a z nich vzít 3 a seznam 2-3 mechanických podmínek a z nich vybrat jednu.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Antharon »

aj ja už chcem konečne súťažiť, aj keď termín nie je bohviečo...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Quido De Ultor
Příspěvky: 53
Registrován: 2. 10. 2010, 14:27
Bydliště: Štítnik

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Quido De Ultor »

Hmm, kde ziskam zakladne info o celom priebehu sutaze? Ako to chodi, o co sa sutazi a pod. ???
Obrázek
"Nazdávajte sa, že som priniesol mier na zem; nepriniesol som mier, ale meč. "
"Pre mágiu nebol žiaden problém stvoriť samú seba..."
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Antharon »

buď si úplne hore v tom horizontálnom menu klikneš na poslednú záložku (souteže), kde sú predchádzajúce ročníky, alebo budeš trpezlivo čakať až do vyhlásenia tohoto
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Insolitus »

to Quido De Ultor: skus se kouknout na vyhlášení prvního ročníku, kde je trochu více rozepsané jak to funguje
a pak se můžeš kouknout na konkrétní zadání předchozích let (jaké byli ingredience a tak): 2009 a 2010
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Quido De Ultor
Příspěvky: 53
Registrován: 2. 10. 2010, 14:27
Bydliště: Štítnik

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Quido De Ultor »

Dakujem pani, i ked som tusil ze to bude jedna z ciest, casto musim pri ziskavani informacii a podobnych zalezitostiach bojovat so svojou lenivostou XD...

Pokial to prestudujem, vy osobne ste sa zucastnili, a chystate sa nieco vytvorit teraz???
Obrázek
"Nazdávajte sa, že som priniesol mier na zem; nepriniesol som mier, ale meč. "
"Pre mágiu nebol žiaden problém stvoriť samú seba..."
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od boubaque »

Quido De Ultor píše:Hmm, kde ziskam zakladne info o celom priebehu sutaze? Ako to chodi, o co sa sutazi a pod. ???
Odkazy na informace už ti dodali pánové přede mnou, já ještě dodám věci, které se objevily v diskusích, ale už třeba nepronikly do "oficiálních" oznámení:

Odměnou pro vítěze je nehynoucí sláva a obdiv fanoušků RPG. Loni ještě Skaven nabídl, že by vítězná hra mohla vyjít tištěně v nakladatelství Mytago, ale to se nakonec - hlavně kvůli mě jako autorovi vítězné hry - neuskutečnilo (neměl jsem pocit, že si ta hra vydání zaslouží).

Cílem je vytvořit kompletně novou hru - tedy pravidla a prostředí. Nemusíš být bůhvíjak originální, můžeš jednotlivé prvky (jak systémové, tak prvky prostředí) odněkud okoukat, ale celek by měl být pokud možno originální - takže například nové prostředí s upravenými pravidly D20, Storyteller systému (WoD) nebo FATE nesplňuje záměr soutěže. (Takže např. Příběhy Impéria by neuspěly ;))
Doporučuju si aspoň prolistovat pár her z minulých ročníků, ať máš představu: 2010, 2009, 2008
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Quentin »

"boubaqueho" :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Insolitus »

boubaque píše:Loni ještě Skaven nabídl, že by vítězná hra mohla vyjít tištěně v nakladatelství Mytago, ale to se nakonec - hlavně kvůli mě jako autorovi vítězné hry - neuskutečnilo (neměl jsem pocit, že si ta hra vydání zaslouží)
Jééé tak to je mrzuté :-( Říkal jsem si, že je to hrozně skvělá odměna pro vítěze. Škoda, že nebyla využita.
Co se ti vlastně na tvém vítězném kousku nedostatečně líbilo???
Quido De Ultor píše:Pokial to prestudujem, vy osobne ste sa zucastnili, a chystate sa nieco vytvorit teraz???
Samozřejmě, chceme sesadit loňského vítěze :-)= :-)= :-)=
A teď trochu vážně. Myslím, že v soutěži je pár lidí, kteří se jí účastní opakovaně, ale většina jsou myslím spíše nováčci. Každopádně naše tvůrčí duo už se nemůže letošního ročníku dočkat. ;-)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od boubaque »

Insolitus píše:Jééé tak to je mrzuté :-( Říkal jsem si, že je to hrozně skvělá odměna pro vítěze. Škoda, že nebyla využita.
Co se ti vlastně na tvém vítězném kousku nedostatečně líbilo???
Kdyžtak to probereme na slezině, ale ve stručnosti nejsem a nebyl jsem přesvědčený, že byl Obratník nejlepší hrou (možná jen nejlíp funkční v podobě, v jaké byly hry odevzdány) - zaprvé kvůli tomu, že Nejkrutější válka vesmíru byla vyňatá z hodnocení, zadruhé proto, že ostatní hry obsahovaly narozdíl od mé plno skvělých nápadů (i po systémové stránce). Další věc je, že ta hra operuje se skutečnými penězi, což by nemuselo být mimo kontext RPGKuchyně (a jejích ingrediencí) přijímáno příliš kladně ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Quido De Ultor
Příspěvky: 53
Registrován: 2. 10. 2010, 14:27
Bydliště: Štítnik

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od Quido De Ultor »

Mám jednu zasadnu otazku. Kompletnou RPG hrou sa mysli poker alebo draci doupe?
Pri pokery sadnem, precitam si pravidla hry a hram s pomockami na to urcenymi. A pri dracaku si precitam pravidla a VYTVORIM pribeh a mozme hrat. Zaujima ma ako to je, lebo zatial co som nastudoval, tak vzdy "hra" z rpg kuchyne obsahovala pravidla hry a onen pribeh, bez ktoreho by ta hra nefungovala. Musi byt s hrou vytvoreny i pribeh s linearnymi prvkami?
Obrázek
"Nazdávajte sa, že som priniesol mier na zem; nepriniesol som mier, ale meč. "
"Pre mágiu nebol žiaden problém stvoriť samú seba..."
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: RPG Kuchyně 2011

Příspěvek od ilgir »

Platí spíš ta druhá možnost. Ale jde i udělat hru, ve které přečteš pravidla, sedneš a hraješ - a při tom vzniká příběh. (Tedy nevyžaduje přípravu.) Příběh by tam každopádně měl být, jinak se hra už dostává za hranici žánru RPG. (Poker není RPG.)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti