Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Dokoukal jsem Halo. Nečekal jsem moc, ale nakonec se to ukázalo jako moc hezké. Ta linka s Madrigalem a osvobozováním planety malou holkou mě moc nebavila, ale ten zbytek kde byl Master Chief to bohatě vynahradil. Dostal jsem chuť si to znovu zahrát a hodit někomu plazmák do obličeje. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Dokoukal jsem Last of Us. Ačkoli se mi to celé líbilo a hodně evokovalo videoherní pojetí seriálu (hru jsem nehrál), z konce jsem byl velmi rozpačitý. Je mi jasné co se tam odehrálo ale jakoby ten závěrečný dialog vyšel naprázdno. Doteď (o týden později) nevím jestli je to nejlepší možný konec nebo nejhorší možný konec.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

York píše: 5. 1. 2023, 08:34 Wednesday je geniální.

A pak že Mary Sue nemůže fungovat.
Připojuji se k názoru, že Wednesday je bezva, i k pozdějšímu názoru, že Mary Sue není ten pravý popis.
Nejvíc ze všeho Addams family meets Sleepy Hollow.

Zvláštní hybrid dvou modelů výrazně překonává původní nápad Addams family, ježto to byl vlastně jen rozváděný a protahovaný vtip (rodina, co místo radostného štěstí užívá záhrobní atmosféru). Taky byla Addams family velmi stručná, byly to malinké epizody, a krom toho velmi krotká, ježto doba víc nedovolila. Rozhodně ale byla hravá, a co bychom za ni tehdy dali.

Burton byl taky od počátku plný záhrobní poetiky, nicméně rozhodně nebyl krotký, občas to umělo pěkně rafnout do nosu, jako ten Tučňák. A bylo to barevné, divoké a šílené, furt se něco dělo a divák netušil, co přijde. A taky velice hravé, čistá radost ze života, kdy se jen tak vesele blbne.

Sleepy Hollow v Burtonových dílech představuje jeden z vrcholů, zatočený do historických kulis, romantismu a k E. A. Poeovi (i když původní autor je kontrakolega Washington Irwing), jeden každý záběr filmu byste si mohli dát na stěnu jako romantické plátno významného umělce. Dost geniální film po všech stránkách, jeden z jasných mistrových vrcholů. Pak přišla ještě Velká ryba, Mrtvá nevěsta, a pak byl pomalu konec, kouzlo se začalo rozpadat do unyle namachrovaného Hollywoodského konvenčního blýskavého nesmyslu, což byl Mars útočí, Planeta opic a Alenka v říši divů, všechno tak nějak poloviční Burton. Pak ještě pár věcí pro děti, ale z čela pelotonu mistr dokonale vypadl a nebyl důvod se o něho dál zajímat.

No a tady to najednou zase všechno funguje, jak má. Wednesday si půjčuje z postavy vnější styl, kdy vypadá jako emo nepochopená gotička, je nepochopená emo gotička, ale tuhle podstatu gothics zcela rozvrací tím, že je jí to úplně jedno, kašle na to a dojem, který vyvolává, ji vlastně vůbec nezajímá. Má v sobě ocelové nervy akčního hrdiny a cedí tvrďácké hlášky jak Arnie s Willisem dohromady, ale bez úmyslu někoho pobavit, jen jí to tak právě připadá. Jedinec, který se se světem míjí, jde svojí vlastní trasou. Boj výjimečnosti s obyčejností, Burtonovo životní téma, jede nové kolo. Trauma Salemských čarodějnic, se kterým má problém zřejmě nejen Burton, ale kdejaký Americký mistr; temný podkres Addamsovy rodiny, který dříve chyběl.

Zkrátka, je to o dvě patra vážnější, i když o nic méně hravé a zábavné. S A. jsme se dohadovali, zda je to pro děti; pokusné vzorky (7 a 9 let) byly dokonale nadšené, ta starší víc. A přitom je tam plno dost sofistikovaných dospěláckých narážek pro znalce (třeba Uriah Heap, s čímž se neutkal ani překladatel).
Jako fakt bezva, mistr se vrátil v plném lesku alespoň na chvíli.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Bouchi »

Argonantus píše: 2. 5. 2023, 17:40 Dost geniální film po všech stránkách, jeden z jasných mistrových vrcholů. Pak přišla ještě Velká ryba, Mrtvá nevěsta, a pak byl pomalu konec, kouzlo se začalo rozpadat do unyle namachrovaného Hollywoodského konvenčního blýskavého nesmyslu, což byl Mars útočí, Planeta opic a Alenka v říši divů, všechno tak nějak poloviční Burton.
Trošku ti tam nesedí časové pořadí. Protože:
2005 - Mrtvá nevěsta
2003 - Velká ryba
2001 - Planeta opic
1999 - Ospalá díra
1996 - Mars útočí!
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Jasně, trochu jsem to zjednodušil.
U Marsu podle mne začal problém, kdy se to začalo nějak zadrhávat, a nejen podle mne, protestovalo hodně Burtonových fandů. Nicméně ještě to párkrát prošlo a dopadlo dobře (Ed Wood), a až někde po Alence se zdálo, že už nic dobrého nevypadne.
Rozklad Burtona se taky dost kryje s rozkladem Johnyho Deppa, herce, kterého Burton objevil, stvořil a o mnoho let později pomáhá zase pohřbít. Temné stíny byla úplná zoufalost a dostal jsem se k tomu nějak náhodou a s velkým odstupem od vzniku.
A přesto, i odtud se berou nápady, a recyklují se v podstatně smysluplnější verzi, třeba ta holka vlkodlačka.

Wednesday je vše z Burtona, co jste měli rádi, zrecyklované, propojené do velikého útvaru. Pravděpodobně mistrova závěť, protože nevěřím, že bude ještě něco lepšího.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

One piece od Netflixu.

Přistupoval jsem k němu značně nedůvěřivě. Skoro jsem i vytáhl deset stop dlouhou tyč, ale nakonec se z toho vyklubalo skvělé dílo, které jsem zkoukl na jeden zátah.
Pokud One piece znáte tak rozhodně doporučuji a pokud ne, tak se na to koukněte taky. Třeba si tak dáte těch tisíc dílů anime. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Ahsoka: sledujete ju? Tiez sa vam to zda strasne nudne a rozvlacne?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

PardGalen píše: 9. 9. 2023, 15:40 One piece od Netflixu.
Do háje, já snad budu přesvědčen se na to podívat...
ale anime mě vždycky spíš odrazovalo, z těch ukázek co jsem tu a onde to na mě působilo, omlouvám se fanouškům, varování, strašlivě uřvaně, pateticky a přitom přiblble... jak moc asi budu trpět u seriálu? :)
Žádný nadšenec do shonenů nejsem, dal jsem akorát Naruta (do začátku Shippudenu včetně jsem ho měl celkem rád, ale s výhradami, nejspíš přesně těmi věcmi charakteristickými pro žánr)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Ecthelion »

Antharon píše: 9. 9. 2023, 22:07 Tiez sa vam to zda strasne nudne a rozvlacne?
Asi jsem si pustil špatný seriál. Co jsem viděl rozhodně nebylo rozvláčné nebo nudné.
Filoni ruluje.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

jjelen píše: 9. 9. 2023, 22:24
Do háje, já snad budu přesvědčen se na to podívat...
Jdi do toho. Přinejhorším tě to bude stát hodinu času kdy zjistíš, že to pro tebe opravdu není. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Ecthelion píše: 9. 9. 2023, 22:24
Antharon píše: 9. 9. 2023, 22:07 Tiez sa vam to zda strasne nudne a rozvlacne?
Asi jsem si pustil špatný seriál. Co jsem viděl rozhodně nebylo rozvláčné nebo nudné.
Filoni ruluje.
Ja neviem, ja zrovna povedla toho pozeram clone warsy a tie sa mi zdaju ovela lepsie. Pribeh vyzera byt skvely, ale ked si predstavim, ze uz som s nim zabil dlzku dvoch vecernych filmov mam pocit, ze je to take pomale cele
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jezus »

Připojuji se k pochvale One Piece. Mám to rozkoukaný a zatím jsem měl tendence koukat vždycky alespoň na dva díly po sobě (i proto, že tím obvykle vyvrcholí daná část).

Anime trochu znám (sem tam jsem na to koukal s bráchou) a hraná verze mi přijde mnohem méně přečíčená. Dokonce i Luffy, se mi zdá o trochu víc příčetný, čímž imho víc vynikne jeho osobní kouzlo a vlastně i základní pointa.

Nedávno jsem viděl na YT Medojeda, který to hodně chválil (je fanoušek předlohy) a souhlasím s jeho závěry: Je na tom vidět láska k předloze a pochopení toho, o čem to má být. (Kolikrát tohle u adaptací - zejména u Netflixu - vidíte?) Rozhodně téhle verzi dejte šanci. Pokud vás nechytne, můžete s klidným svědomím prohlásit, že nejslavnější manga není pro vás a ušetřit si přes čtyřista hodin anime :-D
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Jezus píše: 11. 9. 2023, 10:51 Je na tom vidět láska k předloze a pochopení toho, o čem to má být.
Přesně tohle jsem kamarádovi tvrdil také když se mě ptal jaké to je. :) Mně se třeba líbil i Cowboy Bebop, ale tohle je mnohokrát lepší. Jenom jsem si to tedy nepustil s českým dabingem, ale někdy to zkusím. :D
Always bring a gun to a puppet fight
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jezus »

Český dabing už ani nezkouším, bohatě mi stačí titulky. Spíš jsem chvíli přemýšlel, že si to pustím v japonštině :-D
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Videli ste niekto Kolo času od amazonu? Dá sa na to pozerať?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů