Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Nemohli bychom skončit spíš u toho, že tady nikdo komedie moc nesleduje, a že tě vyšleme na vědeckou expedici do žebříčků komediálních seriálů posledních let, abys nám našel nějaká doporučení? :D

Mě osobně by docela překvapilo, kdyby se v poslední době poměr dobrých a špatných komedií nějak zásadně změnil - blbosti se točily vždy, jen to máme filtrováno časem. Navíc seriály mají dnes opravdu docela zlatý věk.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Selhan píše: 19. 11. 2020, 15:28 Nemohli bychom skončit spíš u toho, že tady nikdo komedie moc nesleduje, a že tě vyšleme na vědeckou expedici do žebříčků komediálních seriálů posledních let, abys nám našel nějaká doporučení? :D
No... Ježíš sice řekl "nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele", ale nevím, jestli to myslel právě takhle. :D
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Já nevím, ilgire, ale vybral sis dvě věci s naprosto příšerným hodnocením a podle toho tady prorokuješ apokalypsu žánru :D

Proč nezačneš u něčeho, co se někomu třeba i líbilo? https://editorial.rottentomatoes.com/gu ... dies-2019/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Selhan píše: 19. 11. 2020, 15:56 Já nevím, ilgire, ale vybral sis dvě věci s naprosto příšerným hodnocením a podle toho tady prorokuješ apokalypsu žánru :D

Proč nezačneš u něčeho, co se někomu třeba i líbilo? https://editorial.rottentomatoes.com/gu ... dies-2019/
Fleabag je super. Určitě doporučuji.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Pepa »

Není to sice komedie, ale za sebe bych chtěl doporučit...

The Queen's Gambit

Je to... Úchvatné, kouzelné, milé, ale zároveň "dospělé" a tak nějak jako "plné všeho"... Ve skutečnosti to vůbec není seriál o šachách, ale o životě...

Takže i když třeba nejste šachoví fanoušci, tak se nebojte! Všechno pochopíte a nebudete litovat. Maximálně doporučuji!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Selhan:

Jo, díky za připomenutí - Barry byl naprosto výbornej.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

No vida, konečně nějaké tipy. Díky za ně.

Žádnou apokalypsu žánru neprorokuju, chci jen vyvolat reakce.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Koukám že na csfd má slušné hodnocení One Punch Man... ale jestli mi neprošli mezi komedie ty Black Books, tak OPM je bez šance :D
(to už spíš Rick and Morty i když za sebe jsem poněkud rozpačitý...)
Jestli tu někde padlo že to má být HRANÝ seriál tak pardon
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

OPM je super, ale je to v mnoha smerech popkulturni reference / dekonstrukce / homage jinych anime, takze i kdyz by to nefanousek anime mozna ustal, bude mu chybet referencni ramec.

Je to ale skvela studie o tom, co to znamena byt hrdina a tak.
But nobody came.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Sosacek píše: 19. 11. 2020, 17:53 OPM je super, ale je to v mnoha smerech popkulturni reference / dekonstrukce / homage jinych anime, takze i kdyz by to nefanousek anime mozna ustal, bude mu chybet referencni ramec.

Je to ale skvela studie o tom, co to znamena byt hrdina a tak.
To si také říkám, ale bavil jsem se, ač velký znalec ani fanoušek nejsem (ale rád věřím, že kdybych měl načteno a nakoukáno víc, ještě víc se bavím)
Spíš bych se tedy možná bál, že nefanoušek anime to nedá zkrátka proto, že je to anime
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vitus »

jjelen píše: 19. 11. 2020, 16:43 (to už spíš Rick and Morty i když za sebe jsem poněkud rozpačitý...)
Jestli to došlo tak daleko, že se tu doporučují i Rick and Morty, tak to definitivně musím sehnat někde Stare Trek Lower Decks.

Jinak samozřejmě koukáme na Star Trek Discovery (třetí sezóna už má zatím ten správný Star Trek feel) a rovněž na Mandaloriana (druhá sezóna zatím drží nasazenou laťku, čímže je seriál Mandalorian stále lepší filmový spin-off Solo, od kterého horší jsou skutečně okrajové dva televizní filmy o ewocích, co ale u nás asi nikdy neběžely :D ).
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Vitus píše: 19. 11. 2020, 19:39
jjelen píše: 19. 11. 2020, 16:43 (to už spíš Rick and Morty i když za sebe jsem poněkud rozpačitý...)
Jestli to došlo tak daleko, že se tu doporučují i Rick and Morty, tak to definitivně musím sehnat někde Stare Trek Lower Decks.
To ne já, to hlas lidu na csfd
Uživatelský avatar
asicajk
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 11. 2020, 12:38

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od asicajk »

Roadkill/Přes mrtvoly
Čtyřdílný thriller o anglickém politikovi v 21. století od/na HBO.
Dobře zpracované charaktery, konflikty, zápletka i rozuzlení. Za mne 9,5/10. Pokud někoho bavil House of card, tak to bude obsah pro něj.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Pepa píše: 19. 11. 2020, 16:07 Není to sice komedie, ale za sebe bych chtěl doporučit...

The Queen's Gambit

Je to... Úchvatné, kouzelné, milé, ale zároveň "dospělé" a tak nějak jako "plné všeho"... Ve skutečnosti to vůbec není seriál o šachách, ale o životě...

Takže i když třeba nejste šachoví fanoušci, tak se nebojte! Všechno pochopíte a nebudete litovat. Maximálně doporučuji!
+1000
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Lovecraftova země - viděl jste to někdo?
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů