Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Tak to prosím rozveď co se ti na tom líbilo, protože jediný způsob jak by se u mě BoBF zařadíl na třetí místo od začátku by bylo kdybych počítal pouze SW televizní série... a to jsem viděl pouze dvě.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2697
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Já jsem to neviděl, ale myslím, že každý, kdo má na prvních místech něco jiného, než permutaci IVVVI, by měl být rituálně upálen na hranici už z principu.
Za tento příspěvek děkují uživateli Log 1=0:
Antharon
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Log 1=0 píše: 11. 2. 2022, 20:00 Já jsem to neviděl, ale myslím, že každý, kdo má na prvních místech něco jiného, než permutaci IVVVI, by měl být rituálně upálen na hranici už z principu.
Ja tam mam rogue one. Vazne, zboznujem ten film.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 3):
MarkyParky, Corny, Wolfus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

Pod to se podepíšu. A zcela popravdě? Já bych se vůbec nebál si vedle Rogue One a asi epizody IV dát někam do prvních míst i epizodu II. A pak to ještě nějak promíchat s Mandalorianem... a kdyby se počítaly hry, tak by to stejně všechno předběhly KOTORy.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Tieto nove serialy vdychli SW svetu zivot a uveritelnost. Vo filmoch mi chybalo co i len naznakove zobrazenie toho, co sa deje mimo hlavny dej. Mando a Fett mozno nemaju taku megaepicku hlavnu linku, ale posobia ovela uveritelnejsie.
Za tento příspěvek děkují uživateli Wolfus:
Antharon
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Boba Fett jezdící na rancorovi který bojuje s mega-droidekou kaidžu style působí mnohem uvěřitelněji...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Hovorim o plastickosti sveta, nie o realnosti fantasy elementov. Snad si si nemyslel, ze porovnavam uveritelnost jazdy na rancorovi s uveritelnostou jedijskych disciplin...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6953
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Podla mna od toho ludia maju zbytocne velke ocakavania a potom su velmi sklamani. Ja pocitam u kazdeho casual serialu, ze to bude odpad a potom ma nadchne kazda blbost :D
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Wolfus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Okrem netflixackeho Zaklinaca.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Mno, hodnotit seriál podle kulis mi příjde dost meh. BoBF má sice podobné kulisy jako Mandalorian (vlastně ještě omezenější a "přízemnější") ale příběh je neporovnatelný.

Mandalorian má jasný příběhový cíl (zajistit bezpečí Groga), který přináší přirozený konflikt vnější (jsou tací co mi chtěji v tam zabránit) i vnitřní (já jsem bounty hunter, ne chůva), jehož řešením může ta postava růst (co to znamená zajistit bezpečí? jaký je můj skutečný vztah s Grogem? co to znamená být Mandalorianem?)

BoBF nemá nic z toho. Příběhová linka je možná "chci se stát crime lordem" ("Daimyo" 🤮), ale jednak vůbec netušíme proč (a proč bychom mu měli v tom fandit), ale hlavně on pro to nic nedělá! Fett celou dobu pouze reaguje na situace které nastávají. Fakt že tam ještě přidali flashbacky (které se pospojí ne díky Fettovi iniciativě, ale protože mu to enemák vpálí do ksichtu) a Mandalorian 2.5 (který znehodnotí rozuzlení Mandalorianu) věci nepomáhá...

Kámoš na FB o tom řekl že to je fanservis a možná to je opravdu nejlepší popis - série fanservice scén splátaných dohromady bez logiky a konzistence.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Mám za sebou šestou sérii Expanse a doufám, že někdy budou pokračovat, protože je to pro mě nejlepší sci-fi seriál. A taky skvělý herní setting.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Lyncz
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Dokoukal jsem seriál Reacher a je to pecka. Já jsem fanouškem knih a až na pár nepodstatných drobností tomu mohu málo co vytknout. Hodně jsem se na ten seriál těšil a nezklamal. S filmy se to nedá srovnávat. Reacher konečně vypadá tak jak má.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Book of Boba Fett mě hodně bavila. Je to něco úplně jiného než jsem čekal ale (až na dvě epizody Mandaloriana, kde jedna je vysloveně otřesná) dokonale zapadá do mé představy a mých preferencí Star Wars.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18575
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nightflyers bylo dost dobré. Je to podle nějaké novely od G. Martina, což jsm vyrozuměl, že je žánr, v jehož rozsahu píše docela solidně. Má to dost lovecraftovský nádech a samozřejmě místy je to relativně předvídatelné, ale je to správně jeté a úchylné. Na závěru by to asi chtělo trochu zapracovat, skončilo to nečekaně optimisticky (lovecraftovský duch by velel trochu jiný konec a nemyslím, že by nějak významně bránilo natočení druhé série).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Tak co říkáte na nové Stranger Things?
Hned od prvního dílu spojení DnD, satanismu, drog a vražd... :-)
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti