Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Wednesday
1) Tvůrci asi úplně nepochopili, o čem Addamsova rodina vlastně je, a plně chápu skutečné skalní fanoušky, kteří budou tímto dílem pohněváni.
2) Ale zase je tu tolik nevysvětlených referencí, že kdo ji vůbec nezná, tak se podle mě nebude úplně chytat.
3) 90% času je hlavní hrdinka jedovatá na ostatní "lidi", tvoří to vlastně 90% její osobnosti a 90% humoru.
4) Jinak je to standartní a průměrné young adult, s dost klišé, ale jiným se tvůrci vyhnuli.
5) Neobsahuje to nic moc unikátníého po žádné stránce.

Plně chápu, že pro některé lidi může být některý z horních pěti bodů velký problém, a upřímně tomu napálí špatné hodnocení. Já je všechny akceptoval, a za mě průměr. Má to pár dobrých i špatných momentů, většina spíše nevýrazná, ale koukatelná, a ničím to neurazilo.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Mám za sebou první díl a jsem nadšený. Z velké části za to může Paint it Black, ale jsem jednoduchý člověk. Také mám za sebou Adult Wednesday, takže jsem naladěný na tu správnou notu. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Wolfus píše: 28. 11. 2022, 19:00 Akurat ten Gomez vyzera strasne.
Jo no, vychází z té poslední animované verze. Je tam asi trochu jiný tvůrčí záměr než jaký by se mi líbil ale po čtyřech epizodách mohu říct, že ho tam moc není.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Jo, je to tak. Kazdopadne, zatial spokojnost. Pozera sa na to dobre, kvalitna oddychovka.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Stařec »

Dokoukal jsem 1899 a líbilo se mi to. Není to druhý Dark, ten měl asi větší tah na branku, ale co mě potěšilo
- není to jen bezduché vršení záhad bez žádných odpovědí, což mě u tohohle typu seriálu většinou po čase víc deprimuje než napíná
- Emily Beecham! hrála Vdovu ve fenomenálně béčkovém Into the Badlands a uchvátilo mě, jak naprosto odlišný byl její herecký projev, pomalu bych věřil, že to jsou dvě úplně odlišné osoby
- v recenzích se často píše, že je těžké nakonec přilnout k postavám a sympatizovat s nimi, ale právě ústřední duo Maura a Eyck (a pak ještě jedna postava, ale to je spoiler) měli teda skvělý drive a opravdu mě bavili
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Som v polovici druhej série warrior nun a z tej zmeny mám pocit ako keď som hral nové xcomy. Oba skvelé, ale na míle ďaleko od seba. Vlastne jediné čo mi chýba je aby mníšky nosili meče. Skutočné meče hodné ich rádu, Zweihander, claymore, nie nejaké krivé ázijske sračky.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Krivé ázijské sračky sa dajú lúčše maskírovať.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Log 1=0 píše: 28. 11. 2022, 21:36 Wednesday
1) Tvůrci asi úplně nepochopili, o čem Addamsova rodina vlastně je, a plně chápu skutečné skalní fanoušky, kteří budou tímto dílem pohněváni.
2) Ale zase je tu tolik nevysvětlených referencí, že kdo ji vůbec nezná, tak se podle mě nebude úplně chytat.
3) 90% času je hlavní hrdinka jedovatá na ostatní "lidi", tvoří to vlastně 90% její osobnosti a 90% humoru.
4) Jinak je to standartní a průměrné young adult, s dost klišé, ale jiným se tvůrci vyhnuli.
5) Neobsahuje to nic moc unikátníého po žádné stránce.

Plně chápu, že pro některé lidi může být některý z horních pěti bodů velký problém, a upřímně tomu napálí špatné hodnocení. Já je všechny akceptoval, a za mě průměr. Má to pár dobrých i špatných momentů, většina spíše nevýrazná, ale koukatelná, a ničím to neurazilo.
Taky už mám dokoukáno. Má to určité (hlavně vypravěčské) mezery ale všeho všudy mě to bavilo.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Jiron píše: 5. 12. 2022, 08:39 Taky už mám dokoukáno. Má to určité (hlavně vypravěčské) mezery ale všeho všudy mě to bavilo.
Tak mě taky. Tvůrcům ten úspěch určitě přeju, jestli bude druhá řada (o kterou ten konec teda trochu žebral), jako že asi bude, tak se na ni rád podívám. Dokonce jsem to i pár lidem doporučil. Jen to prostě není zas taková pecka.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vitus »

Tak jsem se podíval na první dva díly Willow. První jsem dokoukal až na podruhé. Ehm. Ani nevím, co k tomu více dodat. :think:
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jarilo »

Jo mám to tak nějak podobně. Měl jsem čerstvě dokoukaný film, ten první díl mě teda ještě jakžtakž přišel ok a bavilo mě to většinu času, i když nějaké varovné signály tam byly. No a druhý díl už dost bída, taky až na podruhé a nevím no.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

pozerám better call saul.

Očakával som tvrdú kriminálnu drámu s drsnými charaktermi, čo sa nezastavia pred ničím. Počul som, že to je super, ale nemal som veľké očakávania. Po ôsmych dieloch som úplne pohltený a emočne labilný ako tehotná žena.

Postavy majú mnoho vrstiev a vzťahy medzi nimi sa stále prekresľujú viac a viac, podporené flashbackmi, ktoré vysvetľujú ako sa charakter a jeho motivácie formovali. Skoro každá postava je vlastne dobrák.

Spôsob akým je seriál natočený je výborný. Dlhé atmosferické scény prekladané komplexnými dialógmi. Často celé minúty počuť iba hudbu a na pozadí sa deje neurčitá scéna bez zvuku. Naposledy som to zažil pri homelande. Som nadšený ako dieťa keď dostane na vianoce lego...
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Jiron
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Přidávám se k Antharonovi. Jen bych zdůraznil těch několik pasáží kde dochází k brutální změně tempa vyprávění a často až zdrcujícím emocionálním zvratům.

K tomu všemu se postupně přidává ještě jedna věc, která je pro mě vždycky emocionálně zdrcující a na Netflixu to zažívám často (kromě Breaking Bad ještě třeba u Snowpierceru nebo třeba Travellers). Když nejhorší osud mají postavy, které si ho nejmíň zaslouží.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jiron tito uživatelé (celkem 2):
Antharon, Wolfus
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Sväty Max

Překvapivě dobrý seriál z československé či spíše slovenskočeské provenience... v hlavní roli nejpodařenější z rodiny Stropnických Vincek:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jarilo »

Asi budu výjimkou, ale právě jsem v závěru první epizody Blood Origin a baví mě to. Beru to tak nějak automaticky jako béčko, neměl sem žádný očekávání, čekal spíš propadák, ale začátek je v pohodě.

Uvidíme až se tam objeví Michelle Yeoh, její postavy mi zatím nebyly nikdy moc sympatické a z neznámého důvodu mi vadí.

Jo a nekoukám na to moc jako na něco z univerzia Witchera, chytám samozřejmě názvy a postavy, ale dívám se na to spíš jak na normální fantasy.

Edit - ale jedním dechem dodávám že jakmile se objevila postava Yeoh, začalo mě to pěkně štvát 🙃.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo:
Winnie
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů