Váš názor na {insert problem here}

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od skew »

Manuál k použití:
  • Postněte nějaký problém, záležitost, nebo třeba nějakou osobní zkušenost z některé vaší hry.
  • Zeptejte se na názor ostatních na danou věc.
  • Reagujte na otázky ostatních.
  • Pointou každopádně je, že daná záležitost nemá potenciál uživit samostatnou diskusi - tohle téma má zastřešovat právě ty témata, kvůli kterým vám ani nestojí za to zakládat vlastní, protože by pravděpodobně shořela jako papír.
  • Pokud se jak na potvoru diskuse rozproudí, asi nebude od věci odstřihnout ji do samostatného tématu (nebo preventivně založit nové).
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Passingby »

Řekl bych, že je to pestrost vyjadřování typická pro jazyk přirozený, nesvázaný matematickými formalismy. Jak pravil Goethe, každá teorie je šedivá, jen Strom života je věčně zelený.

(Nehledal bych v tom jediný správný způsob, jak to říct. Já, a snad nejsem sám :-) , třeba taky pod 1:3 můžu jednou myslet 1/3 a jednou 1/4+3/4. Šak zme lidé, nézme stroje, dyžtak se doptáme.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Antharon »

Ja by som povedal, ze spravne pouzitie lomitka a spravne citanie je klucove.

Sanca 1:3 - jedna k trom - 25%
Sanca 1/3 - jedna tretina - 33%

V ramci skupiny si vyberte jeden aposob a ten pouzivajte konzistentne.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 3):
Pieta, MarkyParky, Vito
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16376
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od MarkyParky »

Antharon píše: 23. 5. 2022, 16:26 Ja by som povedal, ze spravne pouzitie lomitka a spravne citanie je klucove.

Sanca 1:3 - jedna k trom - 25%
Sanca 1/3 - jedna tretina - 33%

V ramci skupiny si vyberte jeden aposob a ten pouzivajte konzistentne.
Případně, pokud budete chtit být maximálně chaotic evil, tak naopak vždy používejte archaický znak ➗ (a ještě ideálně takový ten natočený o 45°, jako býval na starých kalkulačkách), čím dosáhnete znamenitelnosti všeho se vším, včetně procent.. :-)=
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Antharon
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1733
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Corny »

Dice towers or Dice trays?
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Antharon »

Corny píše: 26. 5. 2022, 08:18 Dice towers or Dice trays?
Dice trays su skvela vec. Dice towers su skor gimmick pre ludi co nevedia hadzat kocky alebo ich kamarati cheatuju
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Věž jsem ještě nezkoušel, ale pocitově dobře udělaná věž zajišťuje lepší náhodný hod (hlavně u d4) než dice tray, ale je méně skladná.
Nejlepší by asi bylo spojení obojího.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 26. 5. 2022, 08:26 Nejlepší by asi bylo spojení obojího.
Ako si to predstavujes?

Vacsina dice tovers mava tiez nejaky tray kam tie kocky vypadavaju s makkym povrchom co tlmi narazy.

Este ma napadla nejaka low profile dice tower kam len nasypes kocky do misky a tie ti prepadnu dolu na nejaky kuzel co im da povinnu rotaciu :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1733
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Corny »

Osobně tray i tower akceptuju jako užitečné pouze jako způsob, jak řešit nedostatek místa na házení. Pokud je dost místa, tak je normální házení kostkama za mě nejlepší. S tím že Dice Tray mi oproti Dice Tower poskytuje i to, že ještě pořád sám házím a jen mi hlídá kostku, aby se neodkutálela pryč. Což osobně považuju za uspokojivější, protože mě baví házet (paradoxně teda hraju hry, kde jako GM neházím vůbec).
Hledisko "pravděpodobnosti" osobně vůbec neřeším. Pokud se hráč vysloveně nesnaží nějak manipulovat s hodem, tak je to vždycky zcela o náhodě (protože ano, on to zrovna hodil tak blbě, že se ta kostka neprotočí a spadne určitě 4ka, ale pokud se nesnažil hodit 4ku, například tak, že tak blbě hodil schválně a v ruce si to správně naaranžoval, tak to že skutečně padne 4ka nijak vědomě neovlivnil - a v tu chvíli je to pro mě úplně pasé).
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od York »

V čajovně se dobře hází do čajovýho moře ;)
Za tento příspěvek děkují uživateli York:
Pieta
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Antharon píše: 26. 5. 2022, 08:34Ako si to predstavujes?
Věž a u ní plocha dost velká na to, aby se do ní daly kostky hodit normálně, aby si hráč mohl vybrat způsob hodu.

Věřím, že poctivě hrající hráči věž nepotřebují, ale u nás bych ji potřeboval já, abych snížil své sklony vysvětlovat synovi důvody házení kostkou (a nesrážení figurek) pomocí násilí.

(Ano, děti házení kostkou skutečně baví - některé s přímou úměrou zábavností a síly hodu. A bít je za to nesmím.)
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Wolfus »

Mne sa najviac osvedcil "kelimok". Neda sa s nim cheatovat (aspon teda neviem ako), dobre premiesa kocky, nic nelieta po celom stole, zvukovy efekt je tak akurat (pokial ma maksie vnutro, kocky hrkaju len o seba) a este je aj "dobovo korektny".
Za tento příspěvek děkují uživateli Wolfus:
Antharon
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1733
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Corny »

Já to třeba popravdě beru i tak, že pokud to někomu stolu stojí za to, aby "cheatoval" s hody, tak to je ve finále jeho boj.
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny:
Wolfus
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Passingby »

Znamenají pro vás "partial success" (částečný úspěch) a "success with complications" (úspěch s komplikacemi) to stejné, nebo mezi tím rozlišujete?

Napadly by vás příklady her, které mají jedno, ale nemají druhé? Nebo hry, které obsahují obojí?

(Já na to pro sebe nějaký odpovědi mám, ale zajímalo by mně, jak to vidí ostatní.)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Jerson »

Vnímám to jako rozdíl. Částečný úspěch znamená, že se mi podařilo jen něco z toho, co jsem chtěl. Úspěch s komplikací může znamenat, že jsem uspěl úplně ve všem, ale následně jsem se dostal do potíží, které bych při částečném úspěchu nečekal.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Sparkle »

Není to úplně stejné, ale definovat rozdíly už je příliš velká teoreťárna mající minimální význam pro hru, tak se to snažím neřešit.
Technicky vzato i částečný úspěch ve stylu "šel jsi hledat do knihovny dva svitky, našel jsi jen jeden" se dá interpretovat jako úspěch s komplikací ("našel jsi něco, ale komplikace byla, že ten druhý svitek byl fakt hodně dobře schovaný").

Momentálně hraju BitD, který tyhle termíny motá dohromady. Na straně 7 je "if the highest die is a 4 or 5, that’s a partial success" ale potom dál jak jsou příklad partial successů, tak jsou to většinou spíš "success with complications".
Snažím se to neřešit a když padne 4 nebo 5, tak to interpretuju podle logiky fikce a aby z toho vyšel zajímavý outcome. Což je většinou spíš success with complications. Někdy ale fikčně dává smysl víc partial success.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Corny, Google [Bot], Selhan a 9 hostů