Rozličný pokec, aneb (2)

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1750
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Corny »

Not really what "Cultural appropriation" means...
A řekl bych, že to je asi problém Sparkle, jak chce, aby ta její jména zněla :P
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sparkle »

Corny, Naoki: píšu SZ.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Jezus
Příspěvky: 2630
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Jezus »

Máš-li tam nějakého sabotéra či jiného nenápadného škodiče, navrhuji jméno Onoto Samo ;-)
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus tito uživatelé (celkem 2):
Sparkle, Vallun
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18569
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sparkle: Podle mě to dáš bez pomoci. Hledej heslo "phonotactics" pro daný jazyk. Fonotaxe popisuje povolené kombinace hlásek, což z našeho pohledu dává do značné míry to "zní jako".
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Vallun »

prosím prosím pro známou vyplnit dotazník do školy ohledně užívání Instagramu:

https://www.survio.com/survey/d/D5T3I1W5H2Q2F2N5P

děkuji:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4591
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od ShadoWWW »

Tý jo, strýc před třemi dny navštívil sekvojový park v Californii a poslal tuto parádní fotku. Věděl jsem, že sekvoje jsou velký, ale stejně mi to vyrazilo dech.
Přílohy
278976966_2188935044594507_4653271236761059216_n.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW tito uživatelé (celkem 5):
Wolfus, Naoki, Pan Bača, Antharon, Vallun
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Vallun »

Vše nejlepší, Jersone!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22624
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Jerson »

Děkuji.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Ecthelion »

"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Selhan »

kin píše: 23. 5. 2022, 21:43 (...) taky koukám každé vánoce na smrtonosnou past, i když vím že willis je (omlouvám se opět za to samé slovo) kokot :D (...)
Ok, nedá mi to - co provedl Bruce Willis?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Jezus
Příspěvky: 2630
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Jezus »

A co provedl ten RPGpundit? :)
Sosacek
Příspěvky: 25775
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Sosacek »

Selhan píše: 24. 5. 2022, 12:21
kin píše: 23. 5. 2022, 21:43 (...) taky koukám každé vánoce na smrtonosnou past, i když vím že willis je (omlouvám se opět za to samé slovo) kokot :D (...)
Ok, nedá mi to - co provedl Bruce Willis?
Kabati o nem slozili pisnicku. To je nejvetsi mozna potupa.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od kin »

Selhan píše: 24. 5. 2022, 12:21
kin píše: 23. 5. 2022, 21:43 (...) taky koukám každé vánoce na smrtonosnou past, i když vím že willis je (omlouvám se opět za to samé slovo) kokot :D (...)
Ok, nedá mi to - co provedl Bruce Willis?
No...když se teda ptáš. Těžko se s ním pracuje, jako že vážně těžko. Odmítá si číst scénář, když se mu nelíbí. Vymýšlí si vlastní věty. Když se točila jedna scéna někdě uvnitř, režisér po něm chtěl, aby si sundal sluneční brýle a on to prostě odmítl "protože on je bruce willis." Nechodí na focení pro movie postery, protože se mu nechce a tak tam je pak dophotoshopovaný. Atd. Atd.

Dost o tom mluvil Kevin Smith, něco říkal i Richard Grant (který chtěl dokonce natočit film o tom, jak příšerně se chovají holywoodské hvězdy postavený právě na jeho zkušenost s natáčením s BW). A i Sly jej nazval líným a lakomým.

(Hezký komentář Kevina Smithe, který mimochodem BW zbožnoval a kvůli možnosti tičit film s ním film se vzal většiny honoráře, aby bylo právě na zaplacení BW, o něm řekl: "Willis turned out to be the unhappiest, most bitter, and meanest emo-b*tch I've ever met at any job I've held down. And mind you, I've worked at Domino's Pizza." ).

No a pak to netahá jen do práce, tohle své kreténské chování. Jako když chodil nakupovat do obchodů za corony bez roušky a lidi když jej na to upozornoili, tak je poslal do prdele, že on může. Prostě takový to chování "já jsem bruce, já můžu všechno, vy všichni okolo jste ubohý." Nebo třeba během jednoho interview si dělal srandu z dotazujícího (například "chtěl bych být kdekoliv jinde, než tady, nejlépe hodě daleko" a pak odpovídal už jen jednoslovnýma odpověďmi. A to na promo spotu k jeho novému filmu...).

Jako, nic extra kriminálního, ale chová se jak kokot.
Za tento příspěvek děkují uživateli kin:
Selhan
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od kin »

Jezus píše: 24. 5. 2022, 12:41 A co provedl ten RPGpundit? :)
Esli se nemýlím, byl docela propíraný v "Toxicita a Gatekeeping v osr"?

Prostě ve zkratce, nesnáší woke komunitu, schválně jí uráží (slova jako swine, asshole, fucking nazi jsou v jeho běžném slovníčku), vytváří banlisty studíí, které nemáte podporovat, proptože jsou moc progressive a nehájí jeho světonázory, vyhrožuej lidem i studiím (ať už za to, že s nimi nesouhlasí, nebo za to že ho vyhodili WotC jako svého konzultanta právě za podobné excesy...)

...zase, stejně jako BW, nikomu nic neudělal, ale je to prostě egoistická, sebezahleděná lidská bytost, které nepřeji nic špatného, ale taky si nepřeuju aby mu lidi posílali své peníze za jeho produkt. Ať jde v Urugvayii (to není urážka, tam bydlí! :D) makat někde na pole.

Ale už k tomu nic víc psát nebudu, to je můj názor. Nikomu ho cpát nechci a rozhodně tím nechci plevelit Lion a Dragon téma.
Pokud Vás to zajímá, na netu toho je dost a můžete si udělat vlastní.
Za tento příspěvek děkují uživateli kin tito uživatelé (celkem 3):
Jezus, Markus, Winnie
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Jezus
Příspěvky: 2630
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Rozličný pokec, aneb (2)

Příspěvek od Jezus »

Dík za odpověď. Toxicita a Gatekeeping v osr je zavřený a pokud vím, moc tam toho o něm nakonec právě nepadlo. Jinak já to nepovažuju za plevel, respektive, když už se v tom vlákně objeví obvinění, že je to kokot, bylo by dobré zmínit, i na základě čeho... Zda-li je to "dostatečné kokotství", to už je samozřejmě na vkusu každého soudruha, ale za mě je právě dobré mít k tomu nějaké podklady.

Jinak na netu je toho docela dost, ale zase je celkem problém se tím probrat/vyznat se v tom. Respektive stojí to docela času. Ten já nemám (ne na podobné věci :-) ), takže mi přijde jednoduší si to nechat shrnout od někoho, kdo ví víc a nemusí to hledat...

Takže znovu dík :-)
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus:
kin
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Selhan, Semrush [Bot] a 9 hostů