Každodenní podivnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Faskal »

Zatím nic, slibují výšku 25-30 kilometrů, což je spodní hrana toho zajímavého; podle toho, jak se dívám na google, tak tam už by podstatná část kosmického záření měla být odstíněná.
Čím míň toho je, tím delší čas by tam ten živý organismus musel být a tím by bylo horší to zařídit. V laboratoři zkoumáme efekt poškození DNA na kde co. Já na rakovinu mozku a umělé mozky, kolega teď začíná zkoušet háďátka. Taky by se to muselo provést v paralele se stíněním a bez. A to by se mohlo dost pronést, hm...

Až budu podávat nějaký grant, tak to zvážím 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16422
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od MarkyParky »

Umělé mozky ve vesmíru!

Podle mě to nějaké základní charakteristiky ultra-evil-scientist-world-domination plánu má... jdi do toho.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Faskal
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18542
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion tito uživatelé (celkem 2):
ilgir, Vallun
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1197
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Cor »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... dum-225521

Naořed Covid, potom válka na Ukrajině...a že by teď sondovali Zemi mimozemšťani? 🤔😆
Za tento příspěvek děkují uživateli Cor:
Jiron
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jiron »

Já mám v hlavě takovou vizi novinové zprávy:

Únor 2024: "Zdá se, že látky obsažené v očkování proti Covid-19 vyvolávají zvláštní biochemickou reakci se zbraněmi, které používají naši mimozemští osvoboditelé. Oběti jejich loňského příchodu začínají vystupovat z hrobů a zdá se, že je to právě očkování na COVID-19, které nám tyto hrůzy přineslo." - Kateřina Konečná, ministryně pro vztah s lidmi
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6913
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Antharon »

Jiron píše: 13. 2. 2023, 14:43 Já mám v hlavě takovou vizi novinové zprávy:

Únor 2024: "Zdá se, že látky obsažené v očkování proti Covid-19 vyvolávají zvláštní biochemickou reakci se zbraněmi, které používají naši mimozemští osvoboditelé. Oběti jejich loňského příchodu začínají vystupovat z hrobů a zdá se, že je to právě očkování na COVID-19, které nám tyto hrůzy přineslo." - Kateřina Konečná, ministryně pro vztah s lidmi
Postapokalypticke rpg, kde postavy su dezolati, ktori mali pravdu? :-o
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25754
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Sosacek »

Antharon píše: 13. 2. 2023, 15:06
Jiron píše: 13. 2. 2023, 14:43 Já mám v hlavě takovou vizi novinové zprávy:

Únor 2024: "Zdá se, že látky obsažené v očkování proti Covid-19 vyvolávají zvláštní biochemickou reakci se zbraněmi, které používají naši mimozemští osvoboditelé. Oběti jejich loňského příchodu začínají vystupovat z hrobů a zdá se, že je to právě očkování na COVID-19, které nám tyto hrůzy přineslo." - Kateřina Konečná, ministryně pro vztah s lidmi
Postapokalypticke rpg, kde postavy su dezolati, ktori mali pravdu? :-o
:-o
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22610
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

Pořídil jsem si Dračí doupě 1.5 začátečníky a 1.3 pokročilé. Na experty kašlu, ty jsem měl taky, ale nikdy jsem podle nich nehrál.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Vallun
Sosacek
Příspěvky: 25754
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Sosacek »

Úmolník balidnice roukezák ac vebeš štepoluch zupelicha metobet peře. Orže storbenek du uš suče tyž du še sputišolda dež. Itež šklempotát h hodle krakomojka vepšula bře štěrevoň h rasklebát. Te kumlíz ož nuledáš pězí obronáhel píšalané eš svočábnice fučibačan. Odyž kasahuš tujž žápec orhole trmeček rakofylíř cojš eč jech. Hašvesepka suče horbe atže robošve odyž.

Ič tarš du iritásek. Potochýl zolteník usabroč iž ojch peřetál zdo os ak urtě. Ošvadnice klaskonivec kušídek pětá posyták počestník kotyše d okřunec raštevace. H kučismuk čtoba zuče ič pošihe n žarosvitka gefterák mufečník. Udže ac ceze mrolík vévajda svě žblabouch šture jevumál svě. Urzec zad ráforenda c opedáš c tykesní šimakulace čertivec roče. Drkobrťle klofita.

Juž ed libostran burtule damotrál pezá stoubeň kořeblík. Ak n ič kvadrálník švitůvka řisiváň pališník ac du brumedel. Hlupokoň tučade ed okvapí n onochoš ek daš bočepsule myšticvakna. Oš vsuč jech šalave ož oboš hošletěj d vežbe kokrhoun. Troubelesón
http://zhola.com/zaslo/lic.php
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17460
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od York »

Jerson píše: 14. 2. 2023, 12:21 Pořídil jsem si Dračí doupě 1.5 začátečníky a 1.3 pokročilé. Na experty kašlu, ty jsem měl taky, ale nikdy jsem podle nich nehrál.
Studijní materiál pro Stvořitelnu?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22610
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

To ani ne, jen jsem si řekl, že za relativně dobrou cenu bych doma mohl mít třetí RPG pravidla, podle kterých jsem kdy hrál, pro případ, že bych potřeboval najít nějaký detail.
Třeba to s umíráním při 0 HP, o kterém mi Marky říkal, že to je i jinde než v Jarikovo (Jarikově?) dobrodružství, ale už jsem zase zapomněl kde.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16422
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od MarkyParky »

V návodu jak používat deník na konci PPZ.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15050
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Pieta »

Jsem nemocný a mám horečnaté sny. Ten, co mě právě probudil, byl dost divoký. Fórově relevantní je ta část, kde jsme se já, Marky a Jerson domlouvali na společném modelování velkého vláčkového nádraží - plynule se měnilo, jestli to mělo být v Transport Tycoonu nebo ve skutečnosti, v místnosti tak 10*10 metrů, z něčeho, co trochu bylo a trochu nebylo lego.

Základní tvar nádraží byl "T" a moje část byla ta nožička. Měla dvě zásadní vlastnosti - šla hodně do kopce, a byla postavená na sadě velkých podstavců čtvercového půdorysu, které byly osázené hustou městskou zástavbou, každý další byl o kus vyšší, a nestály hned u sebe, ale mezi nimi koleje vždycky kousek šly vzduchem. Ty bloky jako by už byly připravené, včetně toho města, takže jsem v nich musel nejdřív bourat, abych se tam vešel - jak ve skutečnosti, tak v TT.

Nádraží jsme říkali Smíchovské, i když tak vůbec nevypadalo.

TT byl navíc nastavený tak, že z každého směru posílal náhodná množství vlaků, kterých mohlo být víc, než hlavní část nádraží uměla pojmout, a bylo na nás, abychom to postavili tak, že se to nezasekne, což jsem řešil tak, že na jednotlivých blocích byly takové "zdržováky", kde vlaky mohly jet kratší nebo delší trasu podle toho, jak bylo zrovna třeba. Ale bylo mi líto, že jsem kvůli nim musel bourat víc města, než by jinak bylo potřeba.

Byl jsem celou dobu strašně nervózní, že jsem v týmu s takovými ostřílenými vláčkaři, jako jsou Marky a Jerson.
Za tento příspěvek děkují uživateli Pieta tito uživatelé (celkem 3):
Jerson, Selhan, MarkyParky
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22610
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Jerson »

Sice nevím, jak tvé podvědomí přišlo na to, že jsem ostřílený vláčkař, ale sen zajímavý. Jen ... nehraješ ten TT až moc? :-)
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 658
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: Každodenní podivnosti

Příspěvek od Ota »

Jako malej kluk jsem medvídka Pů četl rád a jako rodič jsem synkovi tutéž knížku četl taky.
A dnes na mě na CSFD vykouklo tohle:
https://www.csfd.cz/film/1246044-medvid ... d/prehled/

Možné je dnes asi úplně všechno.

Teď už jen čekám na detektivní seriál "Kriminálka Řáholec".
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host