Star Wars

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět

SW jsou...

Legendarni a uzasna space opera!
45
64%
Celkem hezka hollywoodska podivana
15
21%
Nic moc film pro deti
3
4%
Plastikový vánoční stromeček s prskavkami!
7
10%
 
Celkem hlasů: 70

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Vallun »

a co vynechat IV? je sice první, ale V a VI jí v podstatě zopakují...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3811
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Selhan »

IV je skvělý film, který si to sám o sobě naprosto zaslouží. VI má vynikající finále, které dobře korunuje trilogii, to uznávám, ale jinak je to teda o dost slabší kousek.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jarilo »

Tak jsem včera dokoukal Obi-Wana, první dva díly na mě působily dobře a zbytek byl totální wtf. Velká škoda.

Rozkoukal jsem teda The Book of Boba Fett, asi tři nebo čtyři díly a je to skvělý hraný dokument o Tuskenech (jakože fakt), až do toho wtf násilně vecpaného momentu s
Spoiler
jejich pozabíjením
Nevím, Mandalorian mě bavil dost, Rogue One za mě asi nejlepší film z universia ever, ale jak přesně říká kamarád - ať už autoři opustí tu nejprovařenější éru a posunou se někam ke staré republice například. Filmečky k Old Republic a storytelling Kotoru strčí veškeré filmy a seriály do kapsy (ok, ještě sem neviděl ty animáky).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Star Wars

Příspěvek od York »

Jarilo píše: 26. 6. 2022, 14:39ať už autoři opustí tu nejprovařenější éru a posunou se někam ke staré republice například. Filmečky k Old Republic a storytelling Kotoru strčí veškeré filmy a seriály do kapsy.
Obávám se, že to není érou, ale tím, kdo to točí a píše.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jarilo »

Možná jo, možná ne, mě spíš obecně 90% filmové a seriálové tvorby ze Star Wars univerzia nebaví, mě baví ten vesmír, ten lore, je to tak krásně laděné, že tomu člověk odpustí i tu spoustu věcí mimo logiku našeho světa.

Lucasovo původní trilogii respektuji a mám rád kvůli tomu, jak to bylo průkopnické a že nám ty Star Wars dal. Ale přijde mi, že v rámci multimédií jsou v rámci Star Wars univerzia na špici hry, pak hudba, pak komiks a knihy a pak až filmy, což je docela vtipný.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo:
Vallun
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Vallun »

Jarilo - jsem rád, že nejsem sám kdo to tak nějak vnímá... filmy...mají spoustu pozitivního, ale celkově jsou neodobré, nicméně dohromady vytvářejí zajímavé univerzum, jenž mne vcelku baví... komiksy jsem tedy nepotkal a obecně je úplně nemusím, ale těch pár knih, co jsem četl, bylo většinou hodně dobrých...

A speciálně - Rogue One funguje filmařsky, ale je vidět, že to násilně není pohádka a tedy nefunguje jako SW...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Jarilo »

No mě právě ten Rogue One sedl šílené moc - prostě konečně trocha té smrti, špíny a mnohem větší feeling toho insurgency proti impériu. Moc mě nadchl konec a vzpomínám si, jak jsem koukal, že to přes Disney prošlo.

Teď jsem před pár týdny viděl trailer na Andor a dost se těším, tak snad nebudu zklamaný. Působí to na mě jako Rogue One, prostě odklon od zajetých zvyklostí.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo:
Wolfus
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Star Wars

Příspěvek od Wolfus »

Na mna posobi Obi -Wan dost roztriestene. Prvy diel OK, potom 4x rozpacita vata a posledny diel dobry, starwarsacky sentimentalny, podobne ako ked Ep3 (ciastocne) zachranila prequelovu trilogiu.

Zo SW hier som hral len KotOR 1+2 (niekolkokrat, milujem ich a tesim sa na chystany remake) - zvysok ma nezaujal, kedze strielacky, strategie ani simulatory nehram, ale uznavam, ze remeselne su proste lepsie ako vacsina filmov. Tie su sice mile a zabavne, ale celkovo vzato tak trochu WTF (ale mam och rad).
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Star Wars

Příspěvek od Antharon »

Mne obi wan prisiel ako sialeny dramaturgicky fail. Postavy su super, prostredia krasne, ale pribeh ten je rozmaznuty ako, s prepacenim, kus hovna. Uzil som si to, je to star wars, ale nie je to zdaleka tak dobre ako mandalorian.

Co sa tyka rogue one, podla mna to je najlepsi star wars film, je to subjektivny pocit, ale ked clovek trosku rozsiri svoje obzory v star warsoch mimo skywalker sagy, clovek rychlo spozna gritty military setting v ramci star warsov. Setting kde ludia trpia, zazivaju hladomory a genocidu a nepride ziadny jedi aby ta zachranil, su tu iba nejaki rebeli ktori zomieraju za to aby previezli jedlo cez blokadu, alebo zachranili vedca ktory nechce robit experimenty na detoch. Rogue one vychadza presne z tohoto konceptu. Navyse cely film je tragedia a ja mam na tragedie strasnu slabost. Film ode vsetky hlavne postavy zomru je totiz film, ktory si to najlepsie nenechava na neskor.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 2):
Jarilo, Wolfus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Wars

Příspěvek od Sosacek »

Muj problem se SW serialy je, ze se velice rychle zvrtnou v ekvivalent "kouknete kolik nasich PC z predchozi kampane jsem do toho dostal jako NPC".
But nobody came.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Star Wars

Příspěvek od Antharon »

Sosacek píše: 26. 6. 2022, 22:53 Muj problem se SW serialy je, ze se velice rychle zvrtnou v ekvivalent "kouknete kolik nasich PC z predchozi kampane jsem do toho dostal jako NPC".
Ja som tuctovy divak. Mne sa to paci
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Vitus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Star Wars

Příspěvek od Sosacek »

Antharon píše: 27. 6. 2022, 19:16
Sosacek píše: 26. 6. 2022, 22:53 Muj problem se SW serialy je, ze se velice rychle zvrtnou v ekvivalent "kouknete kolik nasich PC z predchozi kampane jsem do toho dostal jako NPC".
Ja som tuctovy divak. Mne sa to paci
Me se to pacilo kdyz to bylo poprve. A podruhe.

Po sedmdesate treti me to uz nebavi. Kdyby natocili serial z Old Republic, nejak se v nem diky cestovani casem obevi Asoka, to je proste jasne.

EDIT: mel bych dodat ze Asoka byla moje oblibena postava v Clone Wars a bylo ji cool videt v Rebels (kteri me jinak moc neuchvatili).
Za tento příspěvek děkují uživateli Sosacek:
Antharon
But nobody came.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Star Wars

Příspěvek od Antharon »

Sosacek píše: 27. 6. 2022, 19:24
Antharon píše: 27. 6. 2022, 19:16
Ja som tuctovy divak. Mne sa to paci
Me se to pacilo kdyz to bylo poprve. A podruhe.

Po sedmdesate treti me to uz nebavi. Kdyby natocili serial z Old Republic, nejak se v nem diky cestovani casem obevi Asoka, to je proste jasne.

EDIT: mel bych dodat ze Asoka byla moje oblibena postava v Clone Wars a bylo ji cool videt v Rebels (kteri me jinak moc neuchvatili).
Asoka je fulcrum. Je to postava, ktora tam je prave na to aby prepajala pribehy a aj napriec roznymi erami. Mne sa aj tak najviac pacil rogue one, kde si po sebe zbytocne postavy pekne upratali.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars

Příspěvek od Vallun »

Obrázek
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Star Wars

Příspěvek od Vito »

jjelen píše: 14. 7. 2020, 20:19 1. a 2. jsou v mnohém tragické, na druhou stranu přinesli sem tam i něco řekl bych positivního... neco památného, kchůl...
Tak jednotka má hlavně souboj s Maulem, dvojka klony (viz mého avatara :) ), trojka rozkaz 66, čtyrka hvězdu smrti, pětka Hoth a šestka vlastně ani nvm, ta mě moc neba. Asi za to můžou plyšáci...

Do SW ale chybí víc takových těch civilních příběhů. S kým se jako v těch nových má divák stotožnit? A stormtroopeři jsou stále neschopnější...
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů