Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

OnGe píše: 29. 8. 2020, 10:19 Jersone, dle spoilerů mám dojem, že mluvíš o ději New Order, zatímco Pieta mluví o New Colossus. Jako jo, v těch názvech je bordel, ale pořád jde o různé hry.
Reagoval jsem na toto:
Pieta píše: 28. 8. 2020, 22:15 Podobně, jako předchozí díly, tak Wolfenstein II: The New Colossus je hra, kde příběh a postavy jsou asi nejsilnější část celýho zážitku.
Teď mi nejde o uvěřitelnost, ale o logiku a konzistenci příběhu, a příběh v novém wolfovi je prostě sračka. S tím že jeden člověk zabije několik málo stovek lidí nemám zásadní problém. Problém mám s tím, že poté co zabije ty nejlepší geneticky a mechanicky upravené vojáky SS ho na překvapí a sejme jeden sráč s knírkem, který nikdy v životě nebojoval. A že je schopný zabít desítku důstojníků a pancéřovaných vojáků na hlídce jedním pohybem, ale ani na tři bodnutí nedokáže sejmout - přesněji hra mě nenechá sejmout - starého doktora, který taky nikdy pořádně nebojoval, aniž by tenhle doktor měl dost času se mi následně vysmát do ksichtu a odpálit bombu.
Nebo to, že v Berlíně je tolik kamer, že když chci nenápadně vyskočit z auta, musím zastavit na přesném místě v přesný čas, kde mě skryje výstřik vody z fontány, ale přitom můžu bez potíží ukrást helikoptéry a zaparkovat je uprostřed Berlína v kanálech, i když mi nad hlavou chodí náckové tak blízko, že je při procházce jasně slyším, a že se tím vrtulníkem pak bez potíží dostanu z Berlína až ke Gibraltaru a zpátky, aniž by po mě střílelo nějaké letadlo Luftwaffe, nebo nějaká ozbrojená sonda, nebo kanónové věže bitevních vagónů, které jsou v tom vlaku zapojené pro účely obrany ! - mimochodem asi tak deset let poté, co Německo ovládlo prakticky celý svět.
V tom příběhu - ne v zabíjení stovek nácků, ale skutečně v příběhu hry - nedává smysl vůbec nic. O příběhu pokračování jsem něco málo četl, abych věděl, že to nebude o nic lepší.
Jestli se takovéto hry mají objevovat v tématu nazvaném Hry s kvalitním příběhem, tak by mě opravdu velmi zajímalo, o jakou kvalitu má vlastně jít.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od OnGe »

Možná právě proto ukradli ty nezachytitelné vrtulníky, aby po nich nešla luftwaffe a tak. A třeba protože jsou po celém Berlíně kamery na konci celý ten odboj vystříleli.

Podle mě tu kvality příběhu tvoří postavy a způsob vyprávění. Postavy jsou zpracované skvěle, každá je jiná a i když jsou někdy dost extrémní, tak nejsou absurdní. To je velký, podaří se to málo.

Stran těch dalších věcí, co ti připadají nelogické - ono to máš těžký. Jelikož je to hra, tak by její hraní mělo být zábavné a to vyžaduje třeba i design zajímavých levelů. Jako třeba vlak roztahaný po rozbořeném mostě, kde máš co dělat aby ses zorientoval kde je nahoře a kde dole, základna na měsíci s procházkou po povrchu... a všechny ostatní lokace co se tam objevily. Potom taky bylo potřeba poslat hlavní protagonisty o dvacet let do budoucnosti, vyřešit jak to, že tam ta paní co vede odboj je, i když ji Hanz střelil do hlavy, pak zařídit aby zase mohla chodit a k tomu vůbec nějak pořešit osudy vedlejších postav. To je samo o sobě dost heroický výkon a udělat to ještě tak, jak by to udělal Jerson, je jednoduše nad lidské síly.

Jestli jsem nad něčím kroutil hlavou, tak to bylo když Blazkowicz uprostřed té legrace na měsíci na chodbě potkal stůl, na kterém ležel skalpel a odstranil si z ruky pět cenťáků kůže, na které mu minulý týden vytetovali číslo. Fakt ideální místo a čas.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

Pro mě kvalitu příběhu tvoří logika navazujících událostí.
Nicméně o to vůbec nejde. Ani nejde o to, že by střílečka jako Wolfenstein měla nebo neměla mít nějaký kvalitní příběh, ani zda se dá vymyslet lepší důvod, proč bojovat na rozbitém mostě s vlakem nebo na měsíční základně.
Jde o to, že pokud se za kvalitní příběh v tomto tématu považuje i dějový sled, u kterého bych potřeboval vrazit do hlavy nůž na třech místech, aby mě neiritoval v každé chvíli, tak je pro mě zcela zbytečné se zmínkami v tomto tématu řídit. Protože jsem čekal něco lepšího.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše: 31. 8. 2020, 11:49Pro mě kvalitu příběhu tvoří logika navazujících událostí.
Myslím, že bude lepší založit si téma "Hry s logicky navazujícími událostmi v příběhu", protože s touhle definicí se imho míjíš prakticky s celým místním osazenstvem.

Ne že by logika v příběhu nebyla důležitá. Ale že by byla to nejdůležitější, nebo dokonce to jediné, co určuje kvalitu, to fakt ne.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od OnGe »

Já jsem si pořád říkal, proč ty nácky bodá nožem do hlavy, když to musí jít hrozně blbě...

Jak to vidím já, tak každý oceňujeme jiné kvality. To je celý.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

Pieto, já si myslel, že kvalitní příběh by neměl být plný hovadin od začátku do konce. Ale pokud jsem jediný, kdo příběh typu "kvůli ukradení lístku na raketu na Měsíc ukradneme nejlepší německou ponorku a pak zničíme most zrovna ve chvíli, kdy přes něj jede vlak, abychom si pak lístek vzali od mrtvoly" považuje za nikoliv_kvalitní, tak půjdu zase pryč.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Selhan »

Jsi jediný, kdo hraje Wolfenstein a pak si stěžuje, že je to přepíčené. To je prostě úplně mimo.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

No, jediný nejsem. A nestěžuju si na přepíčenost, ale na to, že je jeho příběh hráči považován za dobrý, i když nedává smysl.

Nicméně chtěl jsem vědět, jaké budou rozdíly v druhé verzi příběhu, tak hraju znovu - a znovu nemůžu pochopit, kde se po úniku z ústavu vzal v tom autě nacistický důstojník, který má zprávy o skupině odboje. Může mi to někdo vysvětlit?
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Nemuze, protoze budto akceptujes, ze to je zanr ktery si na tohle nehraje, nebo to neakceptujes.

Co me fascinuje je, ze tuhle diskusi:
Jerson: v X je nerealisticnost / nelogicnost / whatever, je to cele blbe!
kdokoli: to zcela zjevne neni zanr pro tebe, proc to sledujes / hrajes / kritizujes?

Vedeme uz 15 nebo 20 nebo kolik let bez jakehokoli posunu.

Nejenom, ze ti nedokazeme vysvetlit vsechny "zjevne logicke chyby" v PC strilecce o Nacistech na Mesici, coz by ani nahodou nemelo byt potreba, protoze cela idea te hry je absurdni, ale ani ti nejsme schopni vysvetlit, ze by to nemelo byt potreba.

A to co ted rikam je taky neco, co jsme si uz stokrat rekli, co?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

Sosáčku, pořád nečteš to co píšu.

Nijak zvlášť mi nevadí, že má Wolfenstein pitomý příběh, protože je to střílečka, a od střílečky žádný příběh nevyžaduju.
Vadí mi to, že je ten pitomý příběh označován hráči za "dobrý", nebo dokonce "skvělý".

Metro má dobrý příběh. Far Cry 3 má celkem dobrý příběh, i když nerealistický, Borderlands 2 mají ujetý příběh. Ani jedno kvůli tomu to není horší střílečka - ani pro mě ne. Ale nechápu, proč zrovna u Wolfensteina hráči a recenzenti velebí příběh. Ano, jsou tam cool scény a (pro někoho) zajímavé postavy, ale celý příběh dohromady je pitomý.

Nicméně dokud jsi zaseklý na tom, že když něco kritizuju, tak se to vždycky týká realističnosti a že tím kritizuju úplně všechno na dané věci, tak ano, to se budeme opakovat ještě mnoho let.

Moje poslední otázka nemá být argument na potvrzení pitomosti příběhu, protože vedle zbytku je to naprostá banalita - tady prostě jen nechápu, jestli mi někde něco neuniklo. Když by v tom autě našel nějakého dalšího pacienta, tak si řeknu že OK, proč by se nenacpal do kufru auta, aby se dostal pryč. Když by to tam Blazkowitz nacpal s tím, že ho vyslechne později, OK. Ale proč by nějaký nácek lezl do kufru auta, kterým nejspíše přijela skupina nácků za účelem vystřílení sanatoria? Kdyby v kufru auta našel Blazkowitz chobotnici, dávalo by to podobný smysl.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 4. 9. 2020, 10:02 Nicméně chtěl jsem vědět, jaké budou rozdíly v druhé verzi příběhu, tak hraju znovu - a znovu nemůžu pochopit, kde se po úniku z ústavu vzal v tom autě nacistický důstojník, který má zprávy o skupině odboje. Může mi to někdo vysvětlit?
Buď mu přišlo jako dobrý nápad se schovat v kufru, když mezi ně B. J. vletěl jak tchoř do kurníku, nebo ho tam zavřeli kamarati v rámci útvarové šikany.

Spíš mi vysvětli, proč ho pak B. J. boural cirkulárkou v babiččině garáži.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Cože, Borderlands 2? Ta hra, kde banda hrdlořezů nechá hlavního záporáka pronést projev, zatímco stojí asi dva metry od nich, ukrást jim spojence a utéct? Ta má přece úplně jasně pitomý příběh!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

1) Popisuješ jednu scénu, nikoliv příběh
2) Psal jsem, že Borderlands mají ujetý příběh
3) Někdo tady nebo jinde velebil příběh Borderlands 2 jako dobrý, nebo tuto hru doporučoval kvůli kvalitám příběhu?

Nebo k čemu má sloužit tento strawman?
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od komi »

Jerson píše:Jestli se takovéto hry mají objevovat v tématu nazvaném Hry s kvalitním příběhem, tak by mě opravdu velmi zajímalo, o jakou kvalitu má vlastně jít.
Existují lidé, kteří pojem "kvalitní příběh" chápou také ve významu "příběh je zábavný, strhující a plný zvratů". A netrápí je tolik, že to celé nedává smysl, protože buď si kiksů vůbec nevšimnou nebo je berou jako zábavné wtf momenty nebo je během sledování záměrně odfiltrovávají pro zvýšení zážitku.

Pokud žádnou z těch dovedností, jak přežít nesmysly v příběhu, nemáš, tak to prostě nedokážeš moc pochopit. Můžeš s těma lidma vést spory, můžeš s nimi i nesouhlasit...

Jednu dobu jsem se to pokoušela ze zvědavosti natrénovat. Zavedla jsem za tím účelem na střídačku večery náročného, béčkového a retardovaného diváka. Stojí to značné soustředění a disciplínu, ale dá se to částečně naučit :-)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše: 4. 9. 2020, 11:291) Popisuješ jednu scénu, nikoliv příběh
Tak co třeba to, že se tam lidé navzájem snaží zabít, a natrvalo umírají, přestože na každém rohu je stroj schopný člověka perfektně zrekonstruovat z ničeho?
Jerson píše: 4. 9. 2020, 11:292) Psal jsem, že Borderlands mají ujetý příběh
Ne ne, právě jsem dokázal, že ten příběh je pitomý, takže ho ostatní nemůžou považovat za ujetý. To by nebylo správně.
Jerson píše: 4. 9. 2020, 11:293) Někdo tady nebo jinde velebil příběh Borderlands 2 jako dobrý, nebo tuto hru doporučoval kvůli kvalitám příběhu?
Ano.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů