Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Selhan »

I když... co takhle Revanchuubol?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

To the Moon
(A Bird Story)
Finding Paradise
Impostor Factory

Jedno studio, na pribeh, dialog a exploraci zamerene point and click adventury, zajimava vize a lidska temata. Smutne, melancholicke, filozoficke.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Selhan »

Sable je poklad. Příběh tedy není nějak ohromně hutný, ale je krásný.

Dostanete hover-bike, magickou schopnost plachtit ve větru, a požehnání maminky, abyste si na své zkoušce dospělosti, která v tomhle světě sestává z procestování světa, všechno dobře užili a rozmysleli si, co vlastně chcete s životem dělat. S tím vyrážíte ze své rodné vesnice, letíce přes rozsáhlé duny, za krásného hudebního podkresu, do světa, kde je úplně v pohodě, že mladá holka jde sama vyptávat se náhodných cizích lidí, jaký je jejich život.

Je to indie hra a není to nějak hluboce prokreslené, hlavně toho textu ve hře je spíš pomálu, ale já jsem zamilovaný do té nálady. Navíc gameplay sestává ze scavenger huntu, který není otravně natahovaný, po zajímavém post-apo světě. Žádné souboje, jen šplhání a skákání a lehké puzzle.

Obrázek
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1116
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Wolfus »

Selhan píše: 23. 2. 2023, 19:52 Tak jsem se pro nemoc konečně pustil do Disco Elysia, a možná mě hry přestávají bavit ne pro to, že stárnu, ale protože jsou hloupé? Totiž tahle hloupá není, a bavila mě ohromně. Je to docela jako Planescape: Torment – ale lepší.

Přemýšlím, jestli by se to dalo převést ke stolu. Ale nevím – asi bych si na to netroufal.
Prave som dohral. Rozmyslam, kedy naposledy na mna nejaka hra takto silno zaposobila. A ci vobec.

Teraz uz len najst nieco podobne...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Selhan »

Komunardi, konečně máme překlad té původní revancholské knihy do angličtiny! Sice jen fanouškovský, bez posvěcení autora, ale zase zdarma.
https://www.reddit.com/r/DiscoElysium/c ... fessional/
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Tell Me Why byla fakt výborná.
Samota uprostřed nádherný aljašský přírody; dvojčata, co se tam po létech vrací; spousta vzpomínek, příjemnejch i nepříjemnejch; a spousta tajemství ohledně toho, co se tam kdysi vlastně stalo a proč.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

To jsou ti sami typci co udelali Remember Me a Life Is Strange (od cehoz jim pak Square Enix sebral licenci na IP protoze chteli jit jinym smerem), takze to dava smysl.

Je ta hra taky bezutesne smutna a melancholicka?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše: 10. 5. 2023, 12:37To jsou ti sami typci co udelali Remember Me a Life Is Strange (od cehoz jim pak Square Enix sebral licenci na IP protoze chteli jit jinym smerem), takze to dava smysl.
Já pořád zapomínám, co všechno je od nich. Včera mě strašně překvapil Vampyr, dneska Remember Me. (:

Takže Before the Storm už je nějaké jiné studio, jo?
Sosacek píše: 10. 5. 2023, 12:37Je ta hra taky bezutesne smutna a melancholicka?
Odehrává se to na samotě a v blízkém maloměstě na Aljašce, co myslíš? (:

Ale ve skutečnosti aspoň v mém průchodu to bylo melancholické dost, ale bezútěšné úplně ne. Spíš v duchu toho, že věci, co se staly, se staly, a spousta je toho strašně špatně, a některý lidi jsou prostě takový, jaký jsou, a už se nezmění, ale pořád je to dost na tobě, co si s tím počneš a co uděláš dál. A nakonec jsem měl závěr docela optimistickej, i když jsem párkrát volil možnosti s tím, že to je strašnej průšvih a úplně špatně, ale musím, protože to tak je opravdovější.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Optimistickej zaver? Co se s tim DONTNODem stalo? :)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše: 10. 5. 2023, 14:54Optimistickej zaver? Co se s tim DONTNODem stalo? :)
Já už si moc nepamatuju, jak dopadl Remember Me, ale u Vampyra jsem taky skončil docela optimisticky.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Night in the Woods - maloměstský podivnosti, kupa lidí, co neví, jestli mají vůbec nějakou budoucnost, a občas záblesky něčeho, co může bejt horor, nebo jen divný představy holky, co má dost problémů sama se sebou.
Strašně dobrý, za mě level "skoro Oxenfree".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Just shapes 🤷
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2117
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od PardGalen »

Tell Me Why je teď na Steamu zdarma. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Tyrael »

DREDGE je teď ve slevě na Steamu i GoG a fakt moc doporučuju. Cthulhu-inspired pohodová záležitost kde jezdíte s loďkou, rybaříte a když zůstanete venku moc dlouho po tmě, nebo budete číst podezřelou literaturu tak vás možná s loďkou i něco sežere :lol:
Atmosféra mi čas od času připomíná Sunless Sea, ale graficky i herně je to hodně jinak (full 3D a focus na rybaření a vylepšování loďky na chytání různých typů ryb) a celkově je to míň stressující a víc chill moře a relax.

Obrázek
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9050
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Faskal »

Mě podle videí (ještě jsem se nedostal k tomu si to zahrát, ale potřebuji sdělit následující myšlenku) přišlo, že tématicky je jako Darkest Dungeon, jen místo do dungeonu chodíte na ryby a místo kydlení monster hrajete tetris.
8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Zpět na „Ostatní hry“