Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Už 4,5 hodiny u nás nejde elektřina...asi je na čase obnovit fyzické tresty...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Treba je to bozi trest za to, co pises o Ukrajincich.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Sosacek píše: 4. 2. 2023, 11:18 Treba je to bozi trest za to, co pises o Ukrajincich.
Svým špatným způsobem máš vlastně trochu pravdu, až na to, že to není trest, ale důkaz mé pravdy... kdo myslíš, že ten předmětný transformátor stavěl?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Depresárium

Příspěvek od komi »

Že lidi očekávají během vichřice, že bude obnovena okamžitě dodávka elektřiny a mají kecy ohledně fyzických trestů je vlastně velmi vhodný záznam v depresáriu.
Za tento příspěvek děkují uživateli komi:
Selhan
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

komi píše: 5. 2. 2023, 14:47 Že lidi očekávají během vichřice, že bude obnovena okamžitě dodávka elektřiny a mají kecy ohledně fyzických trestů je vlastně velmi vhodný záznam v depresáriu.
Chtělo by to trochu factcheck - žádná vichřice nebyla, rozhodně ne tady. A pokud o dvě ulice zvládnou obnovit dodávku za 45 minut (stejné vedení, jen jiný transformátor), pak fakt není žádný legitimní důvod, aby to u nás trvalo 5 hodin...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Depresárium

Příspěvek od Antharon »

Vallun píše: 5. 2. 2023, 14:59
komi píše: 5. 2. 2023, 14:47 Že lidi očekávají během vichřice, že bude obnovena okamžitě dodávka elektřiny a mají kecy ohledně fyzických trestů je vlastně velmi vhodný záznam v depresáriu.
Chtělo by to trochu factcheck - žádná vichřice nebyla, rozhodně ne tady. A pokud o dvě ulice zvládnou obnovit dodávku za 45 minut (stejné vedení, jen jiný transformátor), pak fakt není žádný legitimní důvod, aby to u nás trvalo 5 hodin...
Jedine, ze by to nebola identicka porucha, alebo by to vyzadovalo nejaku suciastku alebo by sli opravari na obed. Mozno si iba nemal stastie.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Ja bych se spis modlil za dalsi vypadek, idealni spojeny s vypadkem mobilni site.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Vitus píše: 2. 2. 2023, 11:29- nebo se ho na to snažíte navést otázkami, navazujícími na to už by měl znát, aby na to sám přišel (nejsem si jist, jak se tomuhle říká, v Evropě je to velmi menšinový způsob učení, ale všimnul jsem si, že u velké části Japonců je docela rozšířený)

Ten první má oproti druhému výhodu v tom, že to je je rychlé (ale nezaručuje pochopení naučeného naučeným, tedy zda se to jen mechanicky "nenamemoroval") to druhý sice trvá dlouho a může být pro toho, kdo se to má naučit, náročný (mentálně), na druhou stranu díky "aha"-efektu vytváří daleko hlubší paměťovou stopu a často má jako efekt i jisté momentum ve směru sebeučení se v daném směru. Tedy jde o efektivitu krátkodobou, bez zaručené trvalosti (první model) a dlouhodobou, se zvýšenou pravděpodobností trvalých znalostí (druhý model).
To ale předpokládá, že dotyčný člověk, který se učí - v tomto případě já - už na nějaké informace a znalosti, ze kterých by mohl vycházet.
Jenže já je nemám, protožeu je neřekli.
Přesněji - mám Excel, ve kterém že asi tisíc čísel, a tenhle Excel je jeden z deseti dokumentů, které k dané věci existují. A po mě se chce, abych přišel na to, že dvě čísla, která jsem dostal a která jsem nikdy předtím neviděl (ani žádná podobná), mam vzít a nahradit jimi dvě jiná čísla v tom Excelu.

A když mi řekne "zkontroluj zda výkresy souhlasí", a já strávím tři hodiny kontrolou a měřením odchylek na dvou výkresech, tak se mně ptá, co mi trvalo tak dlouho, protože on myslel kontrolu za 15 sekund.

Jenže v jiném případě mám projít tisíc odchylek v naprosto nepodstatných tvarech (text, kde na mikrometrech fakt nezáleží) a zkontrolovat je jednu po druhé.

Prostě je to ham jednat s typickou stereotypní ženou ze vtipů, která nikdy neřekne co chce, ale bude držkovat, dokud to nebude podle jejích představ.

Fakt se nedivím, že má Japonsko největší míru sebevražd kvůli práci. Jen máme kancelář v prvním patře, a to je nízko.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

To je tím, že se necháš niponizovat, na to nejsi stavěný....Jerosnuj je!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Fritzs »

Jerson: To vypadá že chtějí tvoji práci cíleně sabotovat.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Korhul »

Konečně mám volný večer a nejsou vypsáni žádní OSEnauti :(
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Depresárium

Příspěvek od Argonantus »

nejsem si jist, jak se tomuhle říká
sokratovská metoda (a nevím, zda je to dost depresivní)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Na Floridě jsou pokusy zakázat anticovid vakcíny...

https://www.echo24.cz/a/H3fRp/zpravy-sv ... mYF7DgmOaY
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Kurva, jsem si před pár dny zatrhl záděru a pálí to ještě teď jak svině. Když pak čtu články jakot toto, raději ani nechci odhadovat svůj čas přežití v podobných situacích...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Depresárium

Příspěvek od Antharon »

Eleshar_Vermillion píše: 6. 3. 2023, 14:54 Kurva, jsem si před pár dny zatrhl záděru a pálí to ještě teď jak svině. Když pak čtu články jakot toto, raději ani nechci odhadovat svůj čas přežití v podobných situacích...
na ockovani proti tetanu si bol?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Log 1=0 a 13 hostů