Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Depresárium

Příspěvek od jjelen »

Jiron píše: 30. 3. 2023, 08:53 první Československá Ústava z roku 1920 stanovuje Československo jako nedělitelný útvar. Podle nich tak Česká Republika neexistuje a celé je to jen umělý a nelegitimní konstrukt.
Jako kdyby ústava vytvořená bandou samozvaných "revolucionářů" a rozbíječů jednotné (střední) Evropy byla kdovíjak legitimní :-)=
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jiron:
Vítej na internetu? Takových skupin je po západním světě řada. Nevím, kdo byl první, ale tipuju, že to má původ v nějakých amerických "sovereign citizens", ale ekvivalenty existují všude možně, nezjnáměji Reichsbürger a Freibürger v Německu, něco podobného v Británii, a u nás jsou to tihle desoláti. Společné je napojení na fašosféru, ruské vlivové sítě, incely, antivax atd. Nic nového. Nebezpečností variují od relativně neškodných idiotkverulantů až po legitimní teroristiké bojůvky. Nemyslím si, že se jich je u nás třeba bát, ale rozhodně je třeba je zničit.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Corny »

Jojo, nám chodí jednou za čas dopisy lidí, co tvrdí, že ČR není legitimní stát, že státy zanikly, protože před pár lety někdo dal na OSN návrh na jejich rozpuštění a nikdo se k němu nevyjádřil, tak "prošel" a pokud je tedy budeme otravovat, tak nás zažalují u nějakého pochybného soudu v Německu a budou po nás chtít hromadu stříbrných hřiven; nebo že ČR nevznikla, protože Evropě pořád šéfuje SHAEF, který nikdy nepředal svoje pravomoce do rukou jednotlivých států, takže máme předložit papír od SHAEF, který nám do rukou dává příslušnou moc atd.

Obecně je to hodně zábavné čtení :D
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Depresárium

Příspěvek od Jiron »

Eleshar_Vermillion píše: 30. 3. 2023, 09:30 Jiron:
Vítej na internetu? Takových skupin je po západním světě řada.
Moje zkušenost dosud končila u anti-vax proruských dezinfo/exekucoidů. Tyhle dvě party pro mě byli novinkou.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Corny »

Jiron píše: 30. 3. 2023, 10:01 Tyhle dvě party pro mě byli novinkou.
Pojď třeba na rok dělat přestupkovou agendu na nějakém dopravním úřadě a zaručuji ti, že se velice rychle seznámíš s celou řadou dalších zábavných individuí :D
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

...a že až tě někdo za pár let podřeže, u sebe doma několik příslušníků policie zraní nástražnými zařízeními, tak bude na tutti z nějaké téhle grupy.
Jiron píše: 30. 3. 2023, 10:01Moje zkušenost dosud končila u anti-vax proruských dezinfo/exekucoidů. Tyhle dvě party pro mě byli novinkou.
No ona je vlastně celkem otázka, jestli to jsou dvě party a jak dramaticky se od těch tvých reálně liší... :think:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Depresárium

Příspěvek od Jiron »

Vyprošuju si označení "od těch tvých". Jsem očkovaný občan České Republiky co věří na volby. :-D
Za tento příspěvek děkují uživateli Jiron:
Sosacek
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše: 1. 2. 2023, 21:37Ať mi ještě někdo vykládá, že Japonci nechtějí být v konverzaci nezdvořilí, nebo dokonce že se vyhýbají ponižování diskusního partnera.
Kdykoliv se na něco zeptám, protože ještě stále neznám správné postupy, dostanu několik otázek, na které občas znám, občas neznám odpověď, přičemž japonský kolega nebo šéf se tváří, že bych je rozhodně znát měl.
Takže prakticky každý rozhovor s nimi je jako být vyvolán ve škole ke zkoušení namachrovaným profesorem matematiky, který si myslí, že neexistuje nic důležitějšího než jeho předmět.
To že se mi v japonštině posmívají, jak jsem hloupý a nezvládám zadané úkoly (které mi nevysvětlí, podle německého šéfa proto, že by vysvětlováním uráželi mou inteligenci, takže na zadání musím přijít sám), to už beru jako drobnost, které se snažím nevšímat.
Teď sleduju jedno anime, nad kterým jsem si na tohle okamžitě vzpomněl. Mají to tam úplně stejně - zaučování nováčka tím, že mu to jednou někdo předvede, a pak ho hodí do vody ať plave, jak umí, ale každou chybu mu někdo vyčte, jako by to měl dávno umět.

Vlastně to ani není poprvé, co něco takového vidím. Mám dojem, že aspoň někteří japonci mají taky dojem, že tenhle systém stojí za houby. Akorát že je to tam asi standard a tak to lidem moc nepřijde.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Včera jsem silně zvažoval, že kvůli tomu dám výpověď.

Každopádně ten jejich systém mi přijde brutálně neefektivní. Jsem ve firmě rok, a nejen že nedokážu udělat zadanou práci bez chyby - já ji nedokážu udělat bez asistence. A ta vypadá tak, že se zeptám, co mám udělat, japonský kolega mi odpoví otázkou, vyloženě railroadovací, která mě má dovést k požadovanému závěru (a víte, jak mám rád railroad), ale já se pak musím ptát, co myslel jednotlivými částmi otázky. A on odpoví další otázkou, nebo "nápovědou", protože je to věc, kterou mi jen tak mimochodem řekl před půl rokem, a já si význam té zkratky (a to že je že mi celý další systém výměny informací) nepamatuju.

Potřebuju šest koláček otázek, aby mi řekl, co konkrétně mám udělá, a další tři kolečka odstranění chyb.
A pak se mě šéf ptá, kdy to budu mít hotové.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

To se nedivím, u toho anime je taky úplně běžná reakce v diskuzích to, že lidi nevědí, jestli se toho nováčka snaží zapracovat nebo přinutit k výpovědi.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Jsem rád, že nejsem s těmi pocity sám.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Depresárium

Příspěvek od Antharon »

Jerson píše: 18. 4. 2023, 18:03 Včera jsem silně zvažoval, že kvůli tomu dám výpověď.

Každopádně ten jejich systém mi přijde brutálně neefektivní. Jsem ve firmě rok, a nejen že nedokážu udělat zadanou práci bez chyby - já ji nedokážu udělat bez asistence. A ta vypadá tak, že se zeptám, co mám udělat, japonský kolega mi odpoví otázkou, vyloženě railroadovací, která mě má dovést k požadovanému závěru (a víte, jak mám rád railroad), ale já se pak musím ptát, co myslel jednotlivými částmi otázky. A on odpoví další otázkou, nebo "nápovědou", protože je to věc, kterou mi jen tak mimochodem řekl před půl rokem, a já si význam té zkratky (a to že je že mi celý další systém výměny informací) nepamatuju.

Potřebuju šest koláček otázek, aby mi řekl, co konkrétně mám udělá, a další tři kolečka odstranění chyb.
A pak se mě šéf ptá, kdy to budu mít hotové.
A su to taki ti japonci, ktori su nedotkutelni, alebo by sa s nimi dalo napriklad dat one-on-one a povedat, ze ked nezacnete komunikovat ako ludia tak sa im na to vyseries?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Nedotknutelní nejsou, ale oba jsou studení čumáci a ten co mě zaučuje se mě neustále snažil přesvědčit, abych používal na pohyb v CADu šipky a ne střední tlačítko myši, až to vzdal. Ale občas se smějou mé nevědomosti, tedy jak jsem blbý. A buď si myslí, že to nepoznám, nebo jim je to jedno.

Jediné co mě zatím drží je to, že letos nebo na začátku příštího roku mají oba končit a být nahrazeni jinými Japonci, tak čekám, jací ti dva noví budou.

Nicméně když jsem při přijímacím pohovoru říkal, že chci dobré školení na to co nám dělat, tak tohle je přesný opak toho, co jsem chtěl.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše: 18. 4. 2023, 18:19Jsem rád, že nejsem s těmi pocity sám.
To mi přijde celkem jasný, že takovýhle pracovní prostředí by se nikomu moc nelíbilo.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Jerson píše: 18. 4. 2023, 18:46Nicméně když jsem při přijímacím pohovoru říkal, že chci dobré školení na to co nám dělat, tak tohle je přesný opak toho, co jsem chtěl.
To mi připomíná mou zkušenost s advokátní kanceláří:
Pohovor: "A co naší kanceláři můžete přinést:"
"Rozumím legislativnímu procesu, zajímá mne ústavní právo, problematika nemovitostí a případně trestní právo, na něž jsem psal diplomku a dělám PhD. Naopak nechci dělat obchodní právo a nerad bych dělal cokoliv se zemědělstvím, aby nebyla žádná pochybnost o podjatosti a pod."
Nástup: "Místo je u kolegyně T., ta se specializuje na obchodní rejstřík, tak jí s tím pomůžete...jo a zjistěte mi, koho uplatit, aby klient X dostal co nejrychleji licence na dovoz koní, které nesplňují veterinární požadavky na plemeníky...".
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů