Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Markus »

Quentin: To ti neřeknu, protože se za to stydím. :)

Připomnělo mi to poučku, že myšlení je určené jazykem. Nedokážeš uvažovat o něčem, pro co v hlavě nemáš zavedené termíny, jazykové kategorie – o něčem, co nejsi navyklý pojmenovávat. A když pak mám text s věcmi jako „adds an extra dimension to their sense of belonging“, tak to naráží přesně na to, že já tyhle myšlenkové kategorie v hlavě nemám.

Ten text je plný věcí jako „enabled me to develop more of my potencial“ nebo „bringing out the best in me“. Je to pro mě skoro mimozemšťanština.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Corny »

Well, on RPGForum they say – that the Markus's small heart grew three sizes that day
Za tento příspěvek děkují uživateli Corny tito uživatelé (celkem 2):
Markus, Antharon
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Depresárium

Příspěvek od Wolfus »

To je nejaka motivacna literatura?
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Markus »

„Where do I want to be in a few years? What can I do to grow now?“

Ne, to jsou texty z koporátního managementu. Hádám, že zdejší korporátní zaměstnanci s tím budou mít větší zkušenosti než já. :)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Depresárium

Příspěvek od Antharon »

Korporaty pripisuju velky vyznam tomu, ze ich zamestnanci tam rastu a karierne sa posuvaju, ale aj tak je pre zamestnanca najvacsi rast a posun, ked odide niekde inde
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 2):
Muzzug, Wolfus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Depresárium

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 6. 6. 2022, 10:20 Připomnělo mi to poučku, že myšlení je určené jazykem.
Nejen myšlení, ale i vnímání okolního světa - jako příklad se dává vnímání barev, někteří Afričané mají problém rozlišit zelenou a modrou, protože jejich rodný jazyk má pro obě barvy stejné slovo, a naopak Rusové mají různé slovo pro světle modrou a tmavě modrou a vždycky je budou v podstatě rozlišovat jako dvě naprosto odlišné barvy.
Antharon píše: 6. 6. 2022, 10:38 Korporaty pripisuju velky vyznam tomu, ze ich zamestnanci tam rastu a karierne sa posuvaju, ale aj tak je pre zamestnanca najvacsi rast a posun, ked odide niekde inde
Jo, většinou do nějakého jiného korporátu. $lol$

EDIT: Jinak můj pocit z Angličtiny je ten, že je to je snad nejhorší jazyk na pregnantní vyjádření konkrétní myšlenky, ale za to je to brilantní nástroj pro nekonečnou tirádu nejasných příslibů. :wink:
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Depresárium

Příspěvek od Passingby »

Angličtina není jazyk, je to spatlanina všeho možnýho a nemá ani pravopis, takže si člověk u každýho jednoho slova musí pamatovat, jak se vlastně čte... That's why we love it... :-)=
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Markus píše: 6. 6. 2022, 10:31Ne, to jsou texty z koporátního managementu. Hádám, že zdejší korporátní zaměstnanci s tím budou mít větší zkušenosti než já. :)
Ježiš maria, čemu ses to zaprodal???
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Markus »

Korporátní a IT texty mě živí už asi 10 let (na rozdíl od knížek a her, které mě baví, ale fakt neuživí). To nebyl námět na depresárium. Námět na depresárium je jejich úroveň. :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Jsi holt na úrovni toho dabéra (neznám jméno, ale namlouvá snad všechny naučné pořady u nás), který už musí mít obrovské znalosti z různých oborů, a občas dostane k namluvení pořad, ve kterém se říkají naprosté blbosti - a on je musí přeříkat s naprostou grácií, jako by jim věřil.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Antharon
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Me na tom neprijde nic divnyho. Pracoval jsem ve firmach co na "sense of belonging" serou, ve firmach co nem mluvi ale nic nedelaji, a ve firmach co se tomu fakt venuji a je to rozdil.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Markus »

Cíl mi přijde chvályhodný, ale úroveň jazyka hodná depresária.
Each [of our communities] balances its shared identity with its own diversity.
:8oO
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

A není to výstup z nějakého manager bullshit generátoru?

Až pak mě napadlo podívat se, zda opravdu neexistuje - a jo, existuje.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 6. 6. 2022, 12:09, celkem upraveno 1 x.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson tito uživatelé (celkem 2):
Passingby, Wolfus
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Selhan »

Nevím, no, mě přijde depresivní spíš že to tady dáváš s takovými smajlíky. Nevidím teda kontext, jestli je to prázdné korporátní tlučení slámy, tak je to asi otravná práce, ale mít depresi ze slova "diverzita" je opravdu už pomalu docela retro.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan:
Bifi
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Markus »

Ne ze slova diverzita, ale z fráze „balancing shared identity with diversity“ (WTF to znamená?)

Anebo:
There’s so much power in the scale of giving that we have here.
Pardon, pardon, už končím.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: PardGalen a 7 hostů