Depresárium

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1642
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Depresárium

Příspěvek od Passingby »

Selhan píše: 8. 3. 2022, 20:48 Highly virulent HIV variant found circulating in Europe
https://www.nature.com/articles/d41586-022-00317-x
Nechci to zlehčovat (podle článku nová varianta může vyústit v AIDS za 2-3 roky, oproti předchozím variantám, u kterých to trvalo 6-7 let), nicméně v tom článku se píše:
Wymant and his colleagues estimate that the variant arose in the 1990s in the Netherlands and spread quickly during the 2000s. Its circulation has been declining since around 2010 — probably as a result of the country’s efforts to curb HIV transmission, Wymant says. Two people in other countries were found to have the variant — one in Switzerland, and one in Belgium — but so far, no cases have been identified further afield.
Takže to není tak, že by se teď najednou z ničeho nic objevilo něco nového.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Brouzdal jsem tweety o válce a chytl jsem nějaké kadyrovské video se zachyceným mrtvým malým děckem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Eleshar_Vermillion píše: 23. 3. 2022, 15:22 Brouzdal jsem tweety o válce a chytl jsem nějaké kadyrovské video se zachyceným mrtvým malým děckem.
Je treba si pripomenout, ze vetsina Rusu tohle chce, vcetne tech zijicich tady.

Je treba si to pripominat porad dokola.

Je treba to nikdy nezapomenout a nikdy Rusum neodpustit.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15072
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Nejvyšší soud v US se chystá zrušit Roe v. Wade. )-:
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... roe-v-wade
Za tento příspěvek děkují uživateli Pieta:
Quentin
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Corny »

Je to smutný a ještě smutnější je, že to není žádný překvapení :/
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Koukal jsem a píšou, že doktrína za tím Roe v. Wade (right to privacy) je široce užívána v řadě dalších lidskoprávních otázek, např. legalisace homosexuality, antikoncepce či smíšených sňatků.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Corny »

Já mám třeba docela dost obavu, že ty stejný hloupý argumenty, který používají s úmyslem potopit tenhle rozsudek, budou používat jako opěrný body i o podobných ostatních případů, které konzervativcům leží v krku.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15072
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Eleshar_Vermillion píše: 3. 5. 2022, 20:56Koukal jsem a píšou, že doktrína za tím Roe v. Wade (right to privacy) je široce užívána v řadě dalších lidskoprávních otázek, např. legalisace homosexuality, antikoncepce či smíšených sňatků.
Právě. Tohle je úplně jasný vykročení ke konzervapeklu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Depresárium

Příspěvek od Sosacek »

Ti soudci jsou jmenovani dozivotne. Kdyby amici fakt chteli bojovat za sva prava, tak nakonec maji jak. Muzou si vzit priklad z ukrajincu.

Ale oni budou sedet na prdeli a nechaji si je sebrat.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Jerson »

Mohl by někdo pro nás neznalé shrnout, o co jde?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Vallun »

Jerosn - to je na dlouho, doktrína Roe vs. Wade (jinak též nález Nejvyššího soudu USA z ledna 1973) je základem podstatné části třetí a čtvrté generace lidských práv v USA. Příklady uvedli předřečníci, původně se týkal práva na potrat u znásilněné (pseudonym Jane Roe)...

Doktrína říká, že zákaz potratů je v rozporu se 14. Dodatkem - právem na soukromí... na to se pak nabalovaly další věci - sňatky homosexuálů a pod. No a s magorem Trumpem se k soudu dostali bigotní katolíci a tyhle věci zase redukují. Je to samozřejmě hodně špatně, ale věci nepomohlo, když z toho radikálové z druhé strany začali dovozovat další a další práva jedince - volba pohlaví jako ponožek a pod.

Obecně byl rozsudek od počátku kritizován odbornou veřejností pro soudcovský aktivismus, protože šel výrazně nad rámec konkrétního případu a využil znásilnění jako otvíráku pro všechny potraty...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15072
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Depresárium

Příspěvek od Pieta »

Pro neznalé jsem celou debatu otevřel odkazem, který to shrnuje. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Jezus
Příspěvky: 2641
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Depresárium

Příspěvek od Jezus »

To samozřejmě pomůže, ale já raději Vallunova shrnutí - nerozumím nějak extra ani právu ani angličtině, takže třeba posoudit, jestli to článek nepřehání, je pro mě těžší. To už radši budu věřit Vallunovi, že líp trefí pointu :-)

Jinak - netýká se to hlavně ohrožení "práva na potrat"? Práva homosexuálů etc. jde snad odvodit i ze základní listiny práv a svobod, ne? (Chápu, že ji USA vždycky nedodržuje a je pro ně posvátnější jejich ústava, ale tak snad nebude tak zle...)
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 23:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Depresárium

Příspěvek od Corny »

Jezus píše: 4. 5. 2022, 10:31 To už radši budu věřit Vallunovi, že líp trefí pointu :-)
Pak už je jen otázka, jestli Vallunovi věříš i co se týče jeho vyhodnocení že jsou jedni bigoti nebo že jsou druzí extrémisti :)
Jezus píše: 4. 5. 2022, 10:31 netýká se to hlavně ohrožení "práva na potrat"? Práva homosexuálů etc. jde snad odvodit i ze základní listiny práv a svobod, ne?
Podle mě je to širší problém. Samozřejmě, že ohrožení práva na potrat to představuje a ostatně už teď je to s potratem v US dost problematické a tohle je jen další hřebíček do rakve. A pokud už jdou po tomhle, tak půjdou i po právech homosexuálů a podobně (a podobně řeknou, že to je v rozporu s nějakým náboženským základem nebo že to právo nemá historickou oporu... :doh: )

Každopádně zrovna americké právo je docela paskviloid
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů