Co se stalo při vašem posledním sezení?

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Antharon »

Ja som skoro zabudol na tento historicky screenshot
Přílohy
unknown-1.png
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

No, tak tohle je situace jedna z deseti miliónů (přesněji 1:10 077 696, ale čert vem drobné). Navíc s fotkou, jinak se to nestalo. Moc hezké.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Markus »

A proto jsou hry bez kostek poloviční. :>;o)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

Copak tady někdo takové hry hraje?
Uživatelský avatar
mrakomrak
Příspěvky: 122
Registrován: 24. 10. 2020, 10:12

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od mrakomrak »

Já, místo d20 používám žolíkovi karty (červené -10, černá +10) doporučuji vyzkoušet
"Simplicity is the key to freeing the imagination!" Scotty ‘DM SCOTTY’ McFarland
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Lyncz »

Všichni byli koťátka a dračí vejce byly falešné.

Nechal jsem se přemluvit, abych udělal oneshot ze světa Harryho Pottera. Upřímně nikdy jsem neměl větší problém vymyslet alespoň "něco". Zaprvé už je to pár let, co jsem četl knížky a zadruhé mi přišlo, že všechno se dá vyřešit kouzlem. Navíc, osobně jsem příznivce SM RPG (sado-maso RPG, tedy rád trochu trpím jako hráč, zároveň rád nechávám trochu trpět své hráče) a to mi do světa HP vůbec nesedělo. Ale už jsem to slíbil, žejo...

Po vykuchání systému BitD na nezbytné dvouminutové minimum (tzn.: pravidla musí neznalí pochopit během dvou minut vysvětlování) si hráči vytvořili postavy ve stylu "v čem exceluješ" (2 kostky) a v čem jseš dobrý/dobrá (1 kostka). V partě se tak objevil Viktor Zmijozel excelující na paměťová kouzla, drsňák a manipulátor, bystrozorka zvěromág (puma), ministryně/profesorka se specializací na obranné kouzla a kouzelník Arnošt, který exceluje v (cituji) "řiťolezectví a podlézání". Upřímně jsem v prvních minutách neměl tušení, jak každému nabídnu něco, aby se vyžil v používání svých schopností.
Po poněkud (z mé strany) delším úvodu do děje (jste v Rumunsku a máte převézt přes Evropu upraveným kamionem draka na turnaj 3 kouzelníků) se hráči začali seznamovat a po úvodním rozkecání přišel bang v podobě probouzejícího se draka, který měl být celou cestu držen pod vlivem uspávacího lektvaru. Upřímně musím říct, že všechno, co jsem zvládnul na tuhle hru vymyslet, končilo právě tímhle probouzejícím se drakem (což je prakticky nulová příprava), ale doufal jsem ve spoustu neúspěchů díky BitD systému, který rozvine děj.
Systém nezklamal :D hráči zjistili, že alchymista spí ve své laboratoři a zkouší ho probudit, mezitím dva další poutají draka kouzlama (částečný neúspěch - drak je jako zkamenělý, ale nepůjde mu otevřít tlama). Alchymistu probudí, Arnošt mu začne přicmrdat, lézt do zadku a jinak "povzbuzovat a pomáhat" (takže postava s řiťolezectvím je vlastně myšlena jako support!) a přitom alchymistovi spálí ruce vařícím lektvarem. Do toho se drak sice nehýbe, ale začíná víc funět a mručet, což hráč Viktora Zmijozela, krásný drsný vážný kouzelník, jde vyřešit použitím Paměťového kouzla (vůbec jsem nechtěl řešit proveditelnost a reálnost tohohle kroku v rámci světa HP) a chce drakovi vsugerovat, že je koťátko. Přece jen jedou v kamionu po maďarské dálnici a kdyby se rozhodl se proletět, byl by to průser...a koťátka nelétají. Děkuji kostkám za úspěch s komplikací, kouzlo se povedlo, ale hráč si popsal, že se na něj částečně odrazilo a teď si i on myslí, že je koťátko...další hodinu hraní se baví tím, že se otírá o postavy, chce se nechat drbat a tahá je za všechno, co jim visí. Převážně jako Viktor-koťátko, občas i jako hráč. Do toho se řeší, že je možná sežere drak-koťátko, protože nikoho nenapadlo, že mu můžou připomenout myši.
Zkrátím to. Drak koťátko se probudil (hodiny dotikaly) těsně před podáním lektvaru a pak při válení se na zádech a máchání pacičkama drak-koťátko převálcovalo
(zlámané žebra a klíční kost) zoologa, který se mu snažil podat lektvar. Když nakonec draka uspali, hráč Viktora se mě zeptal, jestli si může vymyslet vážně cokoliv, což jsem ocenil a tak se Viktor-koťátko rozhodl, že si jde hrát s dračími vejci a sám si popsal scénu, jak do nich šťouchá (postavy se snaží přibíhat a řvou, ať to nedělá), ale protože je koťátko, tak na lidi sere a jedno vejce rozbije... a ukáže se, že jsou jen sádrové.
Čímž mě teda dostal, ale nápad je to výborný a vzhledem k nedostatku času v tom budeme pokračovat příští týden.
Shrnutí: po odehrání první scény je jeden hráč koťátko a 2 pomocné NPCčka jsou buď spálené, nebo mají zlámanou polovinu kostí v těle. Možná to ve výsledku je mnohem drsnější než jsem očekával.

Poznámka: jednou chci vést hru v pravidlech Blades in the dark, které se bude odehrávat v Londýně, hru drsnou, stresující a hnusnou, kde se budou bystrozorové kuchat s Voldemortovou armádou.
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od York »

Zemřely tři ze šesti postav.
Spoilery pro dobrodružství Prokletý ostrov
Bylo to dost surreálný. Hráči jsou všichni hodně zkušení, odehráli dvouletou kampaň bez jediný smrti. Teď s čerstvě vytvořenejma postavama nejdřív zjistili, že je někde kolem hydra. Pak jí vlezli do doupěte, vylezli zase ven a utábořili se přímo nad ním. Při setmění sledovali, jak hydra plave k doupěti, leze do něj, čenichá, kouká se na ně. Pak jak zase vylézá z doupěte, obeplouvá skálu, leze na břeh a jde k nim. Prakticky v naprostý tmě (zatažená obloha po západu slunce) na poslední chvíli zapálili svíčky, položili je hydře do cesty, aby ji aspoň na chvilku viděli, a pustili se s ní do boje.

Boj začal tím, že válečník hrdinně naběhnul na hydru a ta mu uskousla hlavu - téměř doslova. Současně mu druhou hlavou zakousla válečnýho psa. Ostatní na to koukali (ještě jednou jsem jim přeříkal, čeho byli právě svědky) a rozhodli se bojovat dál. A pak znova. A znova.
Poučení asi je, že ve hře pojatý jako combat-as-war občas i hodně zkušení hráči udělaj fakt špatný rozhodnutí a postavy umřou. Danger is real.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Mizy »

Tohle je taková blbůstka, ale strašně mě to potěšilo. Jako náhodné setkání mi padlo setkání s levou rukou chaosu. Poté co jí hráči (popravdě dost epicky) porazili, rozhodli jsme se, že kostěný pozůstatek zůstane na břehu jezera a stane se z něj místní dominanta. To jak začíná skupina ovlivňovat i to jak vypadá mapa, je prostě boží. :D

Obrázek

https://i.imgur.com/aRkd4wK.png
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Nordoslav »

Takže ať si to shrnu, uprostřed poloprázdného parkoviště, vedle svého obrovského žlutého hummera, kreslíte magický kruh a do něj umístťujete toho svázaného démona v kapsáčích a mikině?
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Sparkle »

Prolézání strašidelného domu. Postavu posedl duch a tlačí mu do hlavy kompulzi, že místo přímočarých a jasných řešení bude vymýšlet překombinované šílenosti. Hráč se rozhodl kompulzi nebránit (byla volitelná) a odehrávat to.

V 2. patře popisuju nestvůru: vidíte husu celou ze zlata, jak tam zběsile běhá a brání teritorium. Je strašlivě rychlá a má ostrý špičatý zobák.
Hráči se začnou domlouvat, kdo to natankuje. Posedlý hráč: "To musíme jinak. Na husu se musí udělat katapult." a začne vyrábět katapult ze židle a nástrojů v baráku.
Ostatní hráči se chytí nápadu: "Můžem odpálit katapultem husu přímo do pece?"
Já: "Husa je ve 2. patře a pec v prvním"
Hráči: "Je v kuchyni pekáč? Vyrobím distrakci na husu. Z pekáče musí mít trauma."
Vyrobili katapult ze židle a pekáče na zabití malé zlaté husy.
Já koukám na tu šílenost a vymýšlím efekt ve fikci: "Fajn, za pekáčový katapult bude mít husa postihy, to mentálně nedá".
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

Včera mluvili agenti Omegy se studenty Harvardského Arkhamského klubu takovým způsobem, že jeden po rozhovoru skočil ze čtvrtého patra. Další už nějaký čas není k nalezení, a na dva studenty - přesněji na to v co se změnili - stříleli agenti v předminulé hře a zbytky se pokusili spálit, což zbývajícím členům klubu řekli.

Takže z osmi členů Arkhamského klubu už zbývají jen čtyři.

Zmiňuju to proto, že jsem tu před pár měsíci položil otázku, jak by se dalo zařídit, aby hráčské postavy byly NPCčky vnímané jako hrozba, jako nějaký kult, který po nich (po těch NPCčkách) jde. Přičemž se objevily názory, že je to dost velká manipulace hráči, atd.

Když jsem do toho procesu nijak nezasahoval nad rámec pravidel a roleplayingu (přirozená nedůvěra s cizincům), tak vývoj hry a výsledek přesáhl mé varianty možností ve všech směrech.

Navíc se jeden agent zcela záměrně projevil jako že je nakažen kosmickou hrůzou , a druhý se pokusil proniknout do neexistujícího pokoje, ve kterém předpokládali, že se tam tato hrůza už manifestovala a rozmnožila - to vše za stavu, kdy byla hra ve fázi Hrozba 3 a agenti přišli o iniciativu,, takže jsem měl volné ruce (a hromadu rezerv) hrát proti němu hodně tvrdě (pět nevýhod v řadě - vytáhne kartu, a když je to úspěch, zahodí ho, opakovat čtyřikrát. Za vytažené komplikace je možno udělit negativní aspekty duševního poškození.)
Takže místě Tai-či použil úplně všechny své aspekty, aby se z toho alespoň nějak dostal.

Přemýšlím, zda to sepsat jako záznamu pohledu Vypravěče včetně použitých mechanik, jak mi to občas říká Markus.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od PardGalen »

Jerson píše: 29. 6. 2022, 09:18 Přemýšlím, zda to sepsat jako záznamu pohledu Vypravěče včetně použitých mechanik
Ano prosím. Já si to chci přečíst. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Passingby »

Jerson píše: 29. 6. 2022, 09:18 Přemýšlím, zda to sepsat jako záznamu pohledu Vypravěče včetně použitých mechanik, jak mi to občas říká Markus.
Určitě. I když to je asi dost specifická situace, mohl by z toho být výborný souvislý příklad, jak se Omega hraje a vede.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jezus »

Naše družinová barbarka Ofélie - humanoidní sova - se rozhodla pokusit se v nějakém z příštích sezení přepít vorvaně.

Na začátek tohoto hrdinného questu musíme nejprve splašit několik sudů s rumem (a vymyslet pijácká pravidla). S penězi by neměl být problém, protože cokoli, co v moři zabijeme, Ofelie porcuje a po té se snaží prodat do některé z přístavních vývařoven.

Jinak jsme porazili mořské čarodějnice v potopeném chrámu prastarého boha tajemství, jehož jméno není stvořeno pro lidská ústa a který se vyznačuje velikánským ústředním očiskem. Čarodějnice jsme z poloviny porazili tím, že jsme je naprášili tomu bohu s tím, že mu lezou do polosféry (nebo kde se to pod tím chrámem nacházel) převlečeny za jednoho z jeho slepých polorybích přisluhovačů a kradou mu tajemství - jimiž ho přisluhovači "krmí".

K našemu překvapení se pak odloupla část stěny ústřední místnosti a ukázala se být obřím hlavonožcem s ulitou, který na čarodějnice zaútočil.

Celkově povedené sezení (byť to s tím vorvaněm se stalo už dříve, když jsme v něm k tomu chrámu jeli). Prostě taková tuctová generic fantasy multikulty 5e blbost ;-)
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jocho »

Prvé sedenie s novou partiou skoro kompletných nováčikov. DNGN + úvodný modul Baskidovo Grófstvo.

Po oboznámení s pravidlami partia štyroch dobrodruhov začala so spoločným cieľom, nájsť svoje údajne unesené ženy a, ehm, mačku. Ako úvodnú lokalitu si vybrali dedinu Torbal.
Partia sa ponevierala po dedine, pokecala si s hostinským aj obchodníkom. Hráč, tiež profesiou obchodník, sa dohodol s kolegom z fachu na dobrej cene za nedokončený kyris.
"A zvyšok dostanem kedy?" pýta sa hráč
"Daj mi na seba kontakt."
"Čo?"
"No... ehm... predsa svoje celé meno a kde budeš o dva týždne. Vyšlem posla, ten ťa tam vyhľadá."

Neskôr partia zistí, že v neďalekej kaplnke sa objavil démon. Problematika zvýšeného výskytu týchto nepríjemných bytostí ich začala veľmi zaujímať, a tak aj odignorovali nadhodený háčik na sidequest s duchom muža nešťastnej farmárky a vrátili sa na posvätnú pôdu. Tam ich odrazila dvojica strážcov, že potrebujú potvrdenie od predstaveného ich cirkvi.

Partia sa vláme do kostola, ukradne dve rúcha a polovica tímu sa vráti v prestrojení, akurát potom, čo sa vystriedajú stráže pred kaplnkou. Presvedčia ich, že majú dôležitú robotu v kaplnke priamo od predstaveného miestnej cirkvi a vstúpia dnu, kde ich stretne démon v podobe prízraku, dechtu.

"Teeeeeloooo," zakvíli duch.
"... kristovo?" povie postava Darebáka a začne klásť kus chleba na oltár.
"Čloooveeeek.... teeelooo!"
"Ahá."

Dvojica hneď vláka dovnútra skutočných strážcov, omráči ich, zbaví habitov a zviaže a tak ich položí obidvoch na oltár, nech si démon vyberie novú schránku.

Démon vlezie to tela statnejšieho strážcu a ohlási, že toto teda nečakal. Mal pripravený plán pre pozabíjanie celej skupiny, ale títo mu pomohli dostať sa k telesnej schránke celkom sami, takže uvažuje, že by z nich mohli byť partneri.

Bohužiaľ, hráči si rovnocenné partnerstvo predstavovali ináč, a tak zviazaného démona v ľudskom tele prehodili cez oslíka a vybrali sa priamo do hlavného mesta do chrámu za kňazom.

Čo chcú urobiť so zviazaným posadnutým strážnikom, to netuším. Budem mať ešte kúsok času, aby postavy démon zlanáril na démonické chodníčky, cestu k tomu si dláždia aj sami.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MaMaHaJ a 5 hostů