[svět] Planescape - úžasný mnohovesmír

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[svět] Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? Anotace v databázi RPG)
Planescape je punkové herní prostředí zabývající se cestováním mezi sférami existence a životní filozofií. Představuje mnohovesmír spousty různých světů uspořádaných do hierarchie podle své podstaty živelné i metafyzické. Jsou tu světy „základní“ (běžné herní světy), ale i atrál a éter, sféry živlů a energií a především sféry záhrobní, uspořádané podle různých náboženství a filozofií, do nichž putují duše zemřelých, aby tu dál žily posmrtným životem. Nad tím vším se vznáší Sigil, město portálů. V Planescapu se tak míchají živí a mrtví a svět silně pracuje s prvkem životní filozofie, která ovlivňuje, co člověk dělá a kam patří. Filozofie jsou tu reprezentované organizacemi, které mezi sebou svádějí mocenský boj.
:arrow? Český překlad tady

Odkazy – Průlety sférami
Vlasákova série článků, ve kterých podrobněji představuje jednotlivé sféry a jejich obyvatele. Český výtah z oficiálních příruček a rozšíření.
:arrow? 0. část: Sféry – Úvodní článek pro zasvěcení do principů sfér tak, jak je nadnáší Planescape. Určený je zejména hráče her z Forgotten Realms zvyklé na pohled z jejich pevné půdy pod nohama, kteří se chtějí o sférách dozvědět něco více.
:arrow? 1. část: Fiendi – V úvodní části je hledáček zaměřen na stručný popis fiendstva, démonstva, pekelnictva, nebo jak tomu kdo ráčíte říkat
:arrow? 2. část: Anti-fiendi – V návaznosti na předchozí část je tento text zaměřen na bytosti, které fiendům představují ve sférách přímou protiváhu.
:arrow? 3. část: Válka krve – Část věnovaná Válce krve, která jednak uvádí do kontextu poznatky z první dvou dílů a dále se zabývá problematikou zmíněného konfliktu řádu a chaosu ve sférách jako takových.
:arrow? 4. část: Astrální sféra – Astrální sféra se často jeví jako nezajímavé a prázdné místo, která slouží pouze jako dopravní médium mezi jednotlivými sférami. Zdání klame - a to často fatálně.
Naposledy upravil(a) Balthas dne 4. 12. 2003, 18:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od Drizzt »

Balthas píše:vsiml jsem si ze tady chybi forum planescapa, proto jsem nevahal a zalozil ho, protoze si myslim ze se o tomhle tematu mluvit hodne dlouho
Mno, vono se v podstatě dá mluvit dlouho o všem, ale musím se přiznat, že o Planescapa vím velký kulový... Poučte mě!!!
nekroTyrael

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od nekroTyrael »

Drizzt píše:
Balthas píše:vsiml jsem si ze tady chybi forum planescapa, proto jsem nevahal a zalozil ho, protoze si myslim ze se o tomhle tematu mluvit hodne dlouho
Mno, vono se v podstatě dá mluvit dlouho o všem, ale musím se přiznat, že o Planescapa vím velký kulový... Poučte mě!!!
napodobne, planescape: torment toho moc neda a jinak jsem skoro nic necetl :)
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od Balthas »

Drizzt píše:
Balthas píše:vsiml jsem si ze tady chybi forum planescapa, proto jsem nevahal a zalozil ho, protoze si myslim ze se o tomhle tematu mluvit hodne dlouho
Mno, vono se v podstatě dá mluvit dlouho o všem, ale musím se přiznat, že o Planescapa vím velký kulový... Poučte mě!!!

tak se ptej,at zaceneme nejakou debatu :D
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od Vlasák »

nekroTyrael píše:napodobne, planescape: torment toho moc neda a jinak jsem skoro nic necetl :)
Dá, nedá... Může dát minimálně impulz se mu věnovat a získat praktický povědomí, jak to v něm může chodit :wink:

Tři překlady jsou tady ke stažení (Hráčův průvodce sférami, DMův průvodce sférami a Bestiář), takže další dobrej odrazovej můstek :wink:

Planescape chce "dobrý" a správně naladěný hráče, což musí o DM platit dvojnásob. Pak je to kampaň, jaký se vyrovnává jen máloco...

BTW jo, tohle téma tady od novýho rozvržení fóra povážlivě chybělo... O-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od Balthas »

Vlasák píše:
nekroTyrael píše:napodobne, planescape: torment toho moc neda a jinak jsem skoro nic necetl :)
Dá, nedá... Může dát minimálně impulz se mu věnovat a získat praktický povědomí, jak to v něm může chodit :wink:

Tři překlady jsou tady ke stažení (Hráčův průvodce sférami, DMův průvodce sférami a Bestiář), takže další dobrej odrazovej můstek :wink:

Planescape chce "dobrý" a správně naladěný hráče, což musí o DM platit dvojnásob. Pak je to kampaň, jaký se vyrovnává jen máloco...

BTW jo, tohle téma tady od novýho rozvržení fóra povážlivě chybělo... O-)
souhlasim
preklad pruvodce se fakt povedl(poklona prekladateli i tvurci) avsak myslim si, ze "svet" planescapa je urcen pro hardcore hrace a neni zrovna nejvhodnejsi pro zacatecniky.

btw: nevite jak je na tom preklad Planescape: Sigil and Beyond rad bych chtel blizsi informace nez 50%(myslim tim jak dlouho bude asi preklad trvat)thx
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balthas »

btw2: doporucu ji tem ce jeste nehrali PC hru Planescape: torment, protoze se dozví opravdu hafo veci

4 nekroTyrael: po dohrani planescape jsem mel spoustu otazek bez odpovedi $wink$
Life is strengh
---------
John Irenicus
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od Vlasák »

Balthas píše:souhlasim
preklad pruvodce se fakt povedl(poklona prekladateli i tvurci) avsak myslim si, ze "svet" planescapa je urcen pro hardcore hrace a neni zrovna nejvhodnejsi pro zacatecniky.

btw: nevite jak je na tom preklad Planescape: Sigil and Beyond rad bych chtel blizsi informace nez 50%(myslim tim jak dlouho bude asi preklad trvat)thx
Nejbližší informace bude mít Markus (zcela nečekaně :wink: ), ale co vím, tak se tím celkem úspěšně prokousává. Procentuálně nevim, ale určitě to bude víc než těch 50%...

no, Planescape skutečně neni svět, o němž by se dalo říct, že je stavěnej pro začátečníky...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
nekroTyrael

Re: Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od nekroTyrael »

Vlasák píše:
nekroTyrael píše:napodobne, planescape: torment toho moc neda a jinak jsem skoro nic necetl :)
Dá, nedá... Může dát minimálně impulz se mu věnovat a získat praktický povědomí, jak to v něm může chodit :wink:

Tři překlady jsou tady ke stažení (Hráčův průvodce sférami, DMův průvodce sférami a Bestiář), takže další dobrej odrazovej můstek :wink:

Planescape chce "dobrý" a správně naladěný hráče, což musí o DM platit dvojnásob. Pak je to kampaň, jaký se vyrovnává jen máloco...

BTW jo, tohle téma tady od novýho rozvržení fóra povážlivě chybělo... O-)
stazene je mam fsechny 3, ale zatim jsem se dostal jen k bestiari - mnoho povinnosti, malo casu...
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

Balthas píše:btw2: doporucu ji tem ce jeste nehrali PC hru Planescape: torment, protoze se dozví opravdu hafo veci

4 nekroTyrael: po dohrani planescape jsem mel spoustu otazek bez odpovedi $wink$
dobre, prvni otazka - puvod Lady of Pain? :D
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balthas »

nekroTyrael píše:
Balthas píše:btw2: doporucu ji tem ce jeste nehrali PC hru Planescape: torment, protoze se dozví opravdu hafo veci

4 nekroTyrael: po dohrani planescape jsem mel spoustu otazek bez odpovedi $wink$
dobre, prvni otazka - puvod Lady of Pain? :D
:D puvod Pani bolesti???
no odpoved by mohla byt v jejim bludisti, jestli vis jak se tam dostat :D

ja oni vim akorat to,ze Sigil chrani pred Valkou krve mezi Baatorem a Abyssem, protoze oba maji na Sigil velky zalusk....aby ne, misto odkud se dostanou kamkoli.
Life is strengh
---------
John Irenicus
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

Balthas píše: :D puvod Pani bolesti???
no odpoved by mohla byt v jejim bludisti, jestli vis jak se tam dostat :D

ja oni vim akorat to,ze Sigil chrani pred Valkou krve mezi Baatorem a Abyssem, protoze oba maji na Sigil velky zalusk....aby ne, misto odkud se dostanou kamkoli.
spis chrani sigil pred vsemi, nez jen pred fiendy... :D

btw: jaka frakce sigilu je vam nejsympatictejsi?
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balthas »

nekroTyrael píše:spis chrani sigil pred vsemi, nez jen pred fiendy... :D

btw: jaka frakce sigilu je vam nejsympatictejsi?
jasny, ale kdo Sigil nejvic ohrozuje??

ja jsem bud pro Volnou ligu nebo Outsideri
Life is strengh
---------
John Irenicus
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

Balthas píše:jasny, ale kdo Sigil nejvic ohrozuje??

ja jsem bud pro Volnou ligu nebo Outsideri
me sympatie patri Harmoniu a Nemilosrdnym :>;o)
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balthas »

nekroTyrael píše:me sympatie patri Harmoniu a Nemilosrdnym :>;o)
Nemilosrdni nejsou zas az tak spatnou frakci ale o Harmonii si myslim svy... :>:o/
Life is strengh
---------
John Irenicus
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů