Warhammer 40.000

Figurky, žeton, mapy, battleplány... Pojďme si povídat o wargames veškerého ražení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od eerieBaatezu »

Já koukám na youtube Commissar Gamza, kde srovnává ceny GW produktů s tím, co si kdo tiskne na 3d tiskárně. Jeho hlody jsou dobrá sranda a taky ten cenovej rozdíl je masox, modely, co od GW stojí sto, dvěstě dolarů, se dají vytisknout za tři, čtyři dolary. (Samozřejmě si to musíte namalovat.)
A kvalita dobře nastavenýho 3d tisknu je srovnatelná s GW věcma. A nejvíc mi otevřelo oči, když ukázal model, kterej neměl z toho 3d tisku nijak úžasný detaily, až byste řekli, že to vypadá docela špatně a pak tam dal fotku, jak to ten týpek namaloval a mně spadla čelist, jak se dá čistě malováním dosáhnout špičkově vypadajícího modelu!
Tady jsem to našel: https://youtu.be/jwTay-ZIGAQ?t=359
Black Adder píše: 5. 10. 2021, 23:23 Rogue Trader 1987 - skvěle smíchal Moorcockův chaos, Herbertovu Dunu ze které si vypůjčil Císaře lidstva a Navigátory, Heinleinovi Hvězdné pěšáky i s trochou té jeho filozofie, úlová města od Asimova, z filmů Vetřelce a prý je tam i inspirace Zakázanou planetou (jsem se dočetl) a samozřejmě spousta dalšího.
Lidi si dělaj hroznou srandu z toho, jak teď GW brutálně dupou po všech ve jménu protekce jejich IP, hlavně teda WH40k, když většina věcí z toho settingu je vykradenina z jiných IP. $::lol:
Týpek tam v jednom videu asi 3, 4 minuty četl úryvek o God Emperorovi lidstva, kterej za pomoci telepathů cestuje galaxií rychleji než světlo a tak dále, a pak říká, jak hezkej ten Warhammer je, když to celý byla přímá citace z Duny. $lol$
S tím GW IP je to fakt hodně pofidérní. Design Tyranidů je očividně vykradenej Alien, Necroni zase Terminátor (kterej je ale asi moc generickej (prostě železná kostra), takže tam se asi nic moc žalovat nedá), ale zrovna Giger je hodně specifickej design. Některý Eldaří masky jsou jasnej Predátor, atd. A GW teď dělá, jako kdyby to všechno snad bylo čistě od nich a najímá lidi, aby brouzdali netem a hledali každýho, kdo vymodeloval nebo naanimoval něco trochu šmrnclýho tím jejich settingem, aby to mohli napadnout. (Oni by nejradši zcopyrightovali i názvy jako Space Marine, kdyby mohli.)
Škoda, že se jen tak ze srandy nenajde nějakej Gigerův majitel práv, aby jim dal přes prsty a žaloval on je za to, jak vykradli Aliena.

Mně to GW přijde jako každá taková značka. Původní majitelé/tvůrci jsou banda nadšeneckých geeků a nerdů, a za dekády let tam takových lidí zbyde minimum a vedou to kdejací ekonomové a manageři, kteří vymýšlejí kdejaké hovadiny, co a jak s tou značkou udělat. Někdy to funguje, pže tam nejsou úplní dementi, někdy ne.


Ale zrovna nedávno jsem přemejšlel o tom, proč je WH40k oproti jiným tak strašně dobrej setting. A dost je to tou přepíčeností. Prostě když máte setting, co nedělá mantinely, ale jede na ultra-maximum, tak tam můžete dávat kdejakou šílenost vás napadne, a nebude to rušit, ba naopak to ještě posílí cool faktor. To samý Fantasy WH. Do historizujícího fantasy settingu 17. století dáte takový ty klasický věci. Co tam dá WH? Velký krysáky Skaveny, co střílejí nějakejma morovejma kulometama. $lol$ A je to cool a hustý a každýmu klukovi to odvaří mozek. (Podobně funguje DnD. Nedělá limity, ale naopak všechno, co by mohlo bejt jen trochu fantasy, nasaje a asimiluje. Takže v tý hře nakonec najdete všechno, od milionu druhů draků, ras a typických divných DnD monster, po dinosaury s čelenkama z barevných per a prostě věci, který ve Středozemi nenajdete, protože ta má svůj vyhraněný styl, jehož mottem není čím víc všeho, tím líp.)
To samý já, když jsem poprvé hrál Dawn of War, a Orkům tam letadlo schodilo hromadu šrotu a odpadků a naběhli gretchini a stloukli z toho barák, tak jsem nikdy nic víc cool a vtipnějšího v žádný strategii neviděl.
WH40k vlastně, velmi originálně myslím, vzalo fantasy plnou orků a elfů a dali to do budoucnosti, která vykradla a přepíčila všechny cool věci, co kdo znal. A co v době vzniku byla satira, se taky přepíčilo a zgrimdarkovatělo, a tím ještě víc cool to začalo bejt. $D Do toho všechen ten fakt hustej lore těch technologií (jen Eldaři toho maj milion, wright bone a já nevím co, Orci mají vlastní ulítlý věci, Lidi s Astartes, guardistama, forge worldama a kult Omnissiah z Marsu, Necroní living metal, Temní fetiš eldaři, Tau, Tyranidi se svými synapsemi, ten universe je šíleně hustej i bez toho, aniž by člověk znal jedinou věc o jeho historii) a věcí okolo a moc mě nenapadá, kdo by tomuhle settingu mohl konkurovat. StarCraft, Star Wars, Stargate, kdo z toho je ale množstvím uber-husťařiny a cool šílenýho grimdarku, kterej právě dělá ten setting tak přitažlivej, nad WH40k?
Na jednu stranu se nedivím, že GW expandujou to sféry seriálů a filmů, co mě na tom fakt s*re je, že to dělaj stylem trendy anime, který je cringy až na půdu a lidem, co mají WH40k rádi, se z toho chce blejt. Je fakt hodně trapný mít hororovej grimdark setting a snažit se z toho udělat Disney cartoony pro děti a babičky všech věkových kategorií.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Dalcor »

Mnou barvený 3D Print, ne tedy GW, ale SW. I když je to kvalitní resin, vrstvení vidíš. Mám tu i dva nabarvené modely z Heroforge. Hrozně závisí co od figurky čekáš...
Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Dalcor:
Pieta
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Dalcor »

eerieBaatezu píše: 6. 10. 2021, 14:58 Ale zrovna nedávno jsem přemejšlel o tom, proč je WH40k oproti jiným tak strašně dobrej setting. A dost je to tou přepíčeností.
Tak jako v jakém jiném vesmíru po sobě vesmírné lodi střílí harpuny na řetězu....

I am Alfarius :-D
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Gediman »

Na jednu stranu se nedivím, že GW expandujou to sféry seriálů a filmů, co mě na tom fakt s*re je, že to dělaj stylem trendy anime, který je cringy až na půdu a lidem, co mají WH40k rádi, se z toho chce blejt. Je fakt hodně trapný mít hororovej grimdark setting a snažit se z toho udělat Disney cartoony pro děti a babičky všech věkových kategorií.
Přesně. Chtějí víc fandů, víc zákazníků a to mimo (limitovanou) sféru wargame geeků. Chtějí být víc mainstreamoví. Stačí se podívat na web. Začalo to PC hrami, pak mobilními hrami, mají i sérii web-comicsů, dokonce teď i komiksy u Marvelu, vydávají i hračky, teď ty kreslené a CGI seriály, pohltili také slavnou youtube sérii Astartes od Syamy Pedersena (možná je to i nějak monetizované, či co, protože finální hudba z poslední epizody musela být nahrazena za jinou, kvůli copyrightu).

Nevím. Na jednu stranu jim to přeju, na druhou stranu... bojím se, že do toho začnou cpát dnešní progresivismus, opět z důvodu být co nejvíc "in".
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Fritzs »

Dalcor píše: 18. 10. 2021, 22:34 Tak jako v jakém jiném vesmíru po sobě vesmírné lodi střílí harpuny na řetězu....
Star Trek, překvapivě. Teda drapáky nejsou přímo harpuny, funkce je obdobná.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Jiron »

Gediman, slyšel jsi už slovní spojení "More Warhammer, more often"? Použili ho mimo jiné ve své výroční zprávě. Já tam spíš vidím naprosto ultimátní marketingový nástroj. Protože když barvíš warhammer a pustíš si k němu warhammer tak se na tebe hrne ze všech stran. Snadno tak dojdeš k zamyšlení, že potřebuješ novou jednotku a podobně. Nebo ještě hůř, když máš volno a na warhammer bys zrovna nemyslel, máš možnost si pustit warhammer seriál.

Jinými slovy, čím víc se budeš obklopovat warhammerem, tím víc utratíš za warhammer. Fakt dost dobrá práce.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Fritzs »

Jiron píše: 21. 10. 2021, 09:57 Gediman, slyšel jsi už slovní spojení "More Warhammer, more often"? Použili ho mimo jiné ve své výroční zprávě. Já tam spíš vidím naprosto ultimátní marketingový nástroj.
Kondomy Emperor Protects :-|
Jiron píše: 21. 10. 2021, 10:10 "nepřekládejte názvy do češtiny, zní to směšně"
Možná problém není v překladu ale překladatelích. Překlad Jodoverse (Inkal, Metabaroni) funguje velmi dobře. Zní groteskně a bizarně, ale ne přímo směšně.
Za tento příspěvek děkují uživateli Fritzs:
Antharon
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Skenderax »

Vedel by mi prosím vás niekto poradiť, ako si vytvoriť vlastný Tactical Team v hre Kill Team? Inak povedané, koľko napríklad Gretchinov potrebujem, aby si 5 Necron Warriorov zabojovalo?
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Antharon »

eerieBaatezu píše: 6. 10. 2021, 14:58 Já koukám na youtube Commissar Gamza, kde srovnává ceny GW produktů s tím, co si kdo tiskne na 3d tiskárně. Jeho hlody jsou dobrá sranda a taky ten cenovej rozdíl je masox, modely, co od GW stojí sto, dvěstě dolarů, se dají vytisknout za tři, čtyři dolary. (Samozřejmě si to musíte namalovat.)
A kvalita dobře nastavenýho 3d tisknu je srovnatelná s GW věcma. A nejvíc mi otevřelo oči, když ukázal model, kterej neměl z toho 3d tisku nijak úžasný detaily, až byste řekli, že to vypadá docela špatně a pak tam dal fotku, jak to ten týpek namaloval a mně spadla čelist, jak se dá čistě malováním dosáhnout špičkově vypadajícího modelu!
Tady jsem to našel: https://youtu.be/jwTay-ZIGAQ?t=359
Black Adder píše: 5. 10. 2021, 23:23 Rogue Trader 1987 - skvěle smíchal Moorcockův chaos, Herbertovu Dunu ze které si vypůjčil Císaře lidstva a Navigátory, Heinleinovi Hvězdné pěšáky i s trochou té jeho filozofie, úlová města od Asimova, z filmů Vetřelce a prý je tam i inspirace Zakázanou planetou (jsem se dočetl) a samozřejmě spousta dalšího.
Lidi si dělaj hroznou srandu z toho, jak teď GW brutálně dupou po všech ve jménu protekce jejich IP, hlavně teda WH40k, když většina věcí z toho settingu je vykradenina z jiných IP. $::lol:
Týpek tam v jednom videu asi 3, 4 minuty četl úryvek o God Emperorovi lidstva, kterej za pomoci telepathů cestuje galaxií rychleji než světlo a tak dále, a pak říká, jak hezkej ten Warhammer je, když to celý byla přímá citace z Duny. $lol$
S tím GW IP je to fakt hodně pofidérní. Design Tyranidů je očividně vykradenej Alien, Necroni zase Terminátor (kterej je ale asi moc generickej (prostě železná kostra), takže tam se asi nic moc žalovat nedá), ale zrovna Giger je hodně specifickej design. Některý Eldaří masky jsou jasnej Predátor, atd. A GW teď dělá, jako kdyby to všechno snad bylo čistě od nich a najímá lidi, aby brouzdali netem a hledali každýho, kdo vymodeloval nebo naanimoval něco trochu šmrnclýho tím jejich settingem, aby to mohli napadnout. (Oni by nejradši zcopyrightovali i názvy jako Space Marine, kdyby mohli.)
Škoda, že se jen tak ze srandy nenajde nějakej Gigerův majitel práv, aby jim dal přes prsty a žaloval on je za to, jak vykradli Aliena.

Mně to GW přijde jako každá taková značka. Původní majitelé/tvůrci jsou banda nadšeneckých geeků a nerdů, a za dekády let tam takových lidí zbyde minimum a vedou to kdejací ekonomové a manageři, kteří vymýšlejí kdejaké hovadiny, co a jak s tou značkou udělat. Někdy to funguje, pže tam nejsou úplní dementi, někdy ne.


Ale zrovna nedávno jsem přemejšlel o tom, proč je WH40k oproti jiným tak strašně dobrej setting. A dost je to tou přepíčeností. Prostě když máte setting, co nedělá mantinely, ale jede na ultra-maximum, tak tam můžete dávat kdejakou šílenost vás napadne, a nebude to rušit, ba naopak to ještě posílí cool faktor. To samý Fantasy WH. Do historizujícího fantasy settingu 17. století dáte takový ty klasický věci. Co tam dá WH? Velký krysáky Skaveny, co střílejí nějakejma morovejma kulometama. $lol$ A je to cool a hustý a každýmu klukovi to odvaří mozek. (Podobně funguje DnD. Nedělá limity, ale naopak všechno, co by mohlo bejt jen trochu fantasy, nasaje a asimiluje. Takže v tý hře nakonec najdete všechno, od milionu druhů draků, ras a typických divných DnD monster, po dinosaury s čelenkama z barevných per a prostě věci, který ve Středozemi nenajdete, protože ta má svůj vyhraněný styl, jehož mottem není čím víc všeho, tím líp.)
To samý já, když jsem poprvé hrál Dawn of War, a Orkům tam letadlo schodilo hromadu šrotu a odpadků a naběhli gretchini a stloukli z toho barák, tak jsem nikdy nic víc cool a vtipnějšího v žádný strategii neviděl.
WH40k vlastně, velmi originálně myslím, vzalo fantasy plnou orků a elfů a dali to do budoucnosti, která vykradla a přepíčila všechny cool věci, co kdo znal. A co v době vzniku byla satira, se taky přepíčilo a zgrimdarkovatělo, a tím ještě víc cool to začalo bejt. $D Do toho všechen ten fakt hustej lore těch technologií (jen Eldaři toho maj milion, wright bone a já nevím co, Orci mají vlastní ulítlý věci, Lidi s Astartes, guardistama, forge worldama a kult Omnissiah z Marsu, Necroní living metal, Temní fetiš eldaři, Tau, Tyranidi se svými synapsemi, ten universe je šíleně hustej i bez toho, aniž by člověk znal jedinou věc o jeho historii) a věcí okolo a moc mě nenapadá, kdo by tomuhle settingu mohl konkurovat. StarCraft, Star Wars, Stargate, kdo z toho je ale množstvím uber-husťařiny a cool šílenýho grimdarku, kterej právě dělá ten setting tak přitažlivej, nad WH40k?
Na jednu stranu se nedivím, že GW expandujou to sféry seriálů a filmů, co mě na tom fakt s*re je, že to dělaj stylem trendy anime, který je cringy až na půdu a lidem, co mají WH40k rádi, se z toho chce blejt. Je fakt hodně trapný mít hororovej grimdark setting a snažit se z toho udělat Disney cartoony pro děti a babičky všech věkových kategorií.
Co sa tyka ceny 3d tlace, je to hrozny bullshit. Tito youtuberi tu cenu vyhodnocuju na zaklade toho, ze ich slicer vypocita objem modelu a potom dosadi cenu najlacnejsieho resinu co existuje.

Pravda je kusok inde. Skusim tu nacrtnut aka je metodika pre vypocet ceny modelu v praxi:
-(Objem modelu plus supportov, ktore obvykle vazia viac nez samotny model) x hustota resinu x (cena resinu) (50e kg)
-Ochranne prostriedky (kazdy jeden print pouzije jeden par nitrilovych rukavic - 0.5e a alkohol v priblizne rovnakej hodnote)
-Elektrina (zanedbatelna suma)
-Amortizacia stroja (stroj vydrzi tlacit zhruba rok kym zacne failovat hardware. Preto mas iba limitovane mnozstvo casu, nieco ako 5000 hodin tlace. Cize strojovy cas stoji asi 0.2e na hodinu)
-Miera rizika (3d printy casto failuju, minimalna odporucana magicka konstanta je 1.5x)
-Praca (model musis na tlac pripravit a po tlaci opracovat, u komplexnejsich modelov to trva cele hodiny, u jednoduchych par minut. Je to specializovana praca s nebezpecnymi chemikaliami, preto cca 25e na hodinu prace)
-Cena modelov (modely ktore su zadarmo su fajn ale vacsina je spoplatnena a tak ich treba zapocitat do vyhodnotenia. Dobru cenu je mozne dostat na patreone alebo na kickstartri, ale pri nakupe konkretneho modelu je to nieco ako 5-10e za nakup infantry modelu)

V dalsom prispevku skusim teda vyhodnotit malu armadu co som teraz tlacil a prist k cene ktoru som za to zaplatil ja a kolko by za to zaplatil zakaznik.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Antharon »

Na obrazku mame jednu fakt peknu infantry heavy armadku pre kings of war. Mala by mat okolo 250 modelov, pricom vsetky modely su od nasledovnych vyrobcov:

Titanforge
Duncan Louca
Printable scenery

Tlacil som to na tlaciarni phrozen sonic mini (cca 400e) a pouzival som anycubic wash and cure (cca 200e). Resin je prevazne Phrozen aqua (50e za kilo). Cely proces trval cca dva tyzdne.

Urcite viem povedat ze som pouzil kilo resinu a 5l alkoholu (5x 4e). Kazdy print spotreboval par rukavic (50c)

Jednotlive behy tlace u infantry cca 4h kazdy:
2x hobitia kavaleria (2x 4h)
3x kuse (3x 4h)
4x hobiti lucisnici (4x 4h)
4x hobiti zahradnici (4x 4h)
6x mestska garda (6x 4h)
1x hobiti serzanti (4h)
1x baroni (4h)
2x artileria (2x 4h)
1x grof na zvieratku (8h)

Co nam vyslo convieniently na 100h tlace.
24 parov rukavic.

Standardna priprava modelov bolo 11 roznych skupin (velke jednotky mali aj 2-3 varianty aby boli modely rozne), pricom u takehoto modelu najst co potrebujem, stiahnut to, naslicovat a spracovat po tlaci je asi na hodinu prace.

S hobitou kavaleriou a grofom bolo viac roboty. Modelovanie a podobne, celkovo nejakych 6h roboty. Tym sa dostavame na 17h prace.

Cena 3d modelov, ktore som pouzil bude zaujimava. Vacsina z nich je od autorov na patreone, ktorych dlhodobo podporujem ale v pripade prace na objednavku sa na to spolahnut neda.

Corgis - free

Hobit forest rangers - 9.96usd
Barel rider bike - 12.95usd
Barel rider captain - 4.95usd
Dragon handler - 4.95usd
Great warlock - 4.95usd
Gardeners bundle - 19.95usd

Warmachines - cca 9.95usd
Owl wings - cca 9.95usd

Town guard bundles - cca 30usd
Crossbows - 6.50usd

Mousle knight - 6.50

Celkom cca 120usd

--------------------------------
Takze varianta ze to robim pre seba a mam uz modely kupene:
Resin: 50e
Alkohol: 20e
Rukavice: 12e
Amortizacia strojov: 20e

Celkom: 102e
---------------------------------
Varianta ze to robim ako zakazku na fakturu je vyrazne smutnejsia:
Resin: 50e
Alkohol: 20e
Rukavice: 12e
Amortizacia strojov: 20e
Praca: 425e
Modely: 120e
Plus dane: 20 percent

Celkovo s danami 776e.
-----------------------------------------
Takato je realna cena 3d tlace modelov pre seba alebo ked si to nechas niekde urobit.
Přílohy
IMG_20220503_172127.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Pieta
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Jiron »

Byla ohlášena nová (již 10.) edice Warhammer 40,000. Slibuje kompletní přestavbu herního systému a jeho zjednodušení a zpřístupnění novým hráčům. Oficiální prohlášení zde: https://www.warhammer-community.com/202 ... is-coming/

Obecné nárzory a info:
-zjednodušení systému je potřeba - casual hráči v podstatě nevědí jak postavit armádu
-množství potřebného papíru na hru je aktuálně zhruba rovno průměrnému sběru třídy 7.A takže zjednodušení je na místě
-nový herní systém by mohl být trochu posunem v herním designu, který je u GW notoricky pozadu

Můj názor:
-před měsícem mi po mnoha letech vyšel Codex Imperiální Gardy. Počítám, že si s ním zahraju jednou než mi ho zruší
-nevěřím dlouhodobému zjednodušení armád protože GW masivně těží ze systému sezon - ustoupit z něj nedává ekonomický smysl
-řešením bodu výše by bylo vynucování Subscription fees na Warhammer+takže je možné, že GW přejde na těžení velryb po moderním způsobu
-z ohlášeného ukázkového profilu vyplívá, že návrat k USR systému se nekoná takže armády a jejich schopnosti budou dál zmatené a chaotické, plné výjimek z výjimek apod.
-bylo by krásné kdyby se změnil přežitý systém Codexů - přišlo by mi smysluplné kdyby prodávali pravidla (třeba ve formě kartiček jak je naznačeno) a lore by byl volně k dispozici. Když to spojím s bodem o subscribcích vychází mi, že nový způsob monetizace by mohl být: kup si kartičky a máš pravidla nebo zaplať si subscription na appku a máš tam pravidla+lore.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jiron:
Bifi
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Joe »

Uz niekto 10ku hral? Co tak zbezne sledujem ohlasy, GW zase raz svojim postupnym pristupom nesklamalo, napriek slubom...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Antharon »

Joe píše: 9. 8. 2023, 14:15 Uz niekto 10ku hral? Co tak zbezne sledujem ohlasy, GW zase raz svojim postupnym pristupom nesklamalo, napriek slubom...
Priamo som nehral ale u nas v klube su ohlasy prakticky len negativne. Ale na druhu stranu ani neviem kedy by sa ta hra niekomu pacila od siedmej edicie dalej
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Joe »

Uz len hodenie army builderu za paywall WH+ je strela sipom do vlastnej nohy (vlastne celou salvou)...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Antharon »

Joe píše: 9. 8. 2023, 14:21 Uz len hodenie army builderu za paywall WH+ je strela sipom do vlastnej nohy (vlastne celou salvou)...
Oh, ano to je najlepsie. Mas warhammer plus ktory je subscription service urceny pre najvacsich fanusikov a oni tam schovaju tool na tvorbu armad, ktory potrebuju hlavne zaciatocnici :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Odpovědět

Zpět na „Wargaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host