Snové prožitky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Passingby »

To by mě fakt zajímalo, odkud se takovýhle sny berou...

Prosklená moderní budova, plná korporátních kanceláří nabitých pozitivní energií, a za ní dvorek s poloprůhledným párty skleníkem a velkou zahradou. Na kraji dvorku čerstvě vykopaná 10 metrů dlouhá, asi metr široká a tak po kolena hluboká díra.

Firma cosi slaví, párty skleník je plný bavících se zaměstnanců a zahradou probíhají skupinky, protože jakási soutěž. Trasa závodu vede skrz díru, závodníci do ní musí vždycky seskočit a pak se vydrápat nahoru a je to hrozná zábava.

K pozdnímu odpoledni dozávodí poslední, zábava se ze zahrady přesune na dvorek a do párty skleníku, k díře přijdou nějací řemeslníci a cosi tam dělají. Očividně je to důležité a musí to být do zítřka hotové, protože makají ještě za tmy.

Někdy v 10, 11 si jdou konečně dát pauzu. Mezitím se z párty skleníku vyhrne dav, protože se – jak se to vůbec mohlo stát? – zapomnělo na jeden tým, který nezávodil! Šup, šup, honem na trať a snad to potmě trefí, hahaha, bude to ještě větší sranda, než za světla...

Závodníci trať vzhledem k podmínkám zvládnou bravurně a spolu s ostatními zapadnou zpátky do párty skleníku dál slavit. Když se optikáři vrátí z kuřpauzy nebo svačiny, nevěřícně čumí na díru a nechápou, že jim někdo nebo něco mohlo takhle zdupat 10 metrů čerstvě položených vláken...
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vaarsuvis »

Zdálo se mi, že se účastním bitvy na zeleném poli mezi lidmi ve středověké zbroji a démony. Zajímavé bylo, že obě strany měly k dispozici motorky a vozidla jako z modulu Sestup do Avernu. Dál už si jen vzpomínám, jak za někoho sedám na motorku a pálím kouzla na pekelníky.

Byl to krásný sen (a to mám z toho, že před spaním hraju Heroesy $D ).
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vaarsuvis »

Dneska jeden hodně nepříjemný sen.

Zdálo se mi, že cestuju vesmírnou lodí kvůli něčemu banálnímu, asi návštěva rodiny. Protože je to v jiném koutu galaxie, trvalo by to dlouho a tak musím vlézt do kryostáze. Celá záležitost je velmi nepříjemná, když oblečený v termoprádle napůl ležím na něčem, co se mi zarývá do zad, zatímco prostředí okolo mě postupně mrzne a houstne, a mezitím v mojí hlavě pulsuje myšlenka, že se kvůli nehodě už nemusím probudit, a proč jsem sem vlastně lezl.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Na dnešek se mi zdálo, že letím ve vrtulníku (SuperOsprey, se čtyřmi rotory místo dvou), v rámci výsadku Armády ČR, který měl za úkol zatknout nebo zastřelit Orbána poté co Dolnoslovensko zaútočilo na bratia kvůli přerušení zásobovacích tras podporujících Ukrajinu...

Přestože jsme letěli v noci, natajno, tak mým úkolem bylo přijít normálně k vrátnici Sandorova paláce a koupit všem lístky... pokladna byla otevřená, ač bylo po půlnoci..., ale ani jedna ze tří pokladních nemluvila jinak než maďarsky a nebrali karty, eura, koruny ani kuny... Tak jsem tam hodil flashgranát...

V 7:30 ráno už stál v jedné ošklivé budově krajského soudu označované jako mlhodrap a byla mu čtena obžaloba z vražd, loupeží, znásilnění a organizování toho všeho.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Snové prožitky

Příspěvek od PardGalen »

Dnes se mi zdálo, že jsem potkal Putina v tramvaji. Měl na sobě tílko a trenky a o kus dál seděl jeho dvojník aby ho lidi neotravovali.
Když tramvaj zastavila tak se pravý Putin vydal prohledat mojí kancelář kdesi v Moskvě, kde jsem sestavoval články a sháněl informace pro noviny, rozvědku. Čtu teď knihu Tomáše Etzlera takže to mám určitě z toho.
Já jsme pak pro jistotu jel dál do jiného konspiračního bytu zatímco Putinův dvojník byl v obležení svých obdivovatelů. Nějaká devadesátiletá babička ho tam objímala a líbala a další lidi si tam s ním podávali ruce a podobně.
Pokračovaní už nebylo protože jsem musel vstávat.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Sbírka za delší období:

V roce 2019 natáčím další díl Bonda (pravého, hraje ho Orlando Bloom...ne ta tupá mlátička s tváří východňára...) je to závěr dojdílné miniserie věnované útoku skřetů na Ukrajinu (toho z roku 2022). Prezidenta Ukrajiny hraje Zelenský, který se jím po podpisu smlouvy ale před natáčením skutečně stal, takže se natáčí v reálném kyjevském prezidentském paláci...první díl je o potřebě dostat z Moskvy informace o skutečných kapacitách skřetího průmyslu, by bylo možné správně nastavit sankce, druhý o přerušení podpory Číny vytvořením a podstrčením falešných plánů na překročení Amuru. Má končit pokusem evakuovat prezidenta z Kyjeva v době již probíhajícího útoku. končí to scénou, kdy Zelenský pronese svou slavnou větu: "potřebuji munici, ne odvoz..." pak vyjde na chodbu posetou obětmi Bondova příchodu a dodá: "ostatně, tedy už není před kým utíkat.".

Jedu závod Vendée Globe non stop solo kolem světa... do cíle v Les Sables-d'Olonne se blíží tři jachty s rozestupem menším než 1/4 námořní míle. Nějakým zázrakem jsem mezi nimi spolu s Jeanem Le Cam a sirem Benem Eisliem... dojezd je dramatický, kdy cílovou čáru příď třetí lodi protne dříve, než záď vítěze. Po 68 dnech sprintu kolem Země... A pak zjistím, že ač to bylo smluvně ošetřeno, tak ČT vysílala finále smíšené štafety biatlonu (kde Krčmář vedl před poslední střelbou ale dojeli bramboroví). Většina snu pak tvořili hádky s ČT o náhradu škody...

Na Slovensku vypukla občanská válka - na jedné straně Čaputová a většina lidí, proti ní Fico a jeho národovecké gardy, později přímo podporované Maďary...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Snové prožitky

Příspěvek od ilgir »

Dnes jsem měl velice spektakulární sen. Byli jsme s manželkou v pokoji mnohapatrového hotelu s širokým výhledem do krajiny, když tu se objevila nádherná duha. Ne dvojitá ani trojitá, ale rovnou osminásobná. Fotili jsme si ji, a najednou začaly oblohou lítat další menší duhy, asi jako kdyby si bohové házeli frisbee. Obvykle na mobil nenatáčím každou kravinu, jak to mají lidé ve zvyku, ale tentokrát jsem neodolal. Sen skončil tím, že nám jedna ta létající duha vlétla oknem do pokoje a pěkně nás zkropila.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Korhul »

Hrál jsem ve snu Omegu.
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vallun »

Jeden z mé sbírky hororových snů...

Začalo to v Iránu - kdosi vyhodil do povětří továrnu vyrábějící komponenty pro Šáhedy. Režim na to reagoval radikálním zpřísněním kontroly. To vyvolalo protesty, které se zvrhly v násilnosti a ty hrozily přerůst v občanskou válku. Současně se situace zhoršovala i v Saudské Arábii, na poslední chvíli se oba režimy, téměř zrcadlově pokusily svalit vinu na vnější nebezpečí a tím posílit vnitřní jednotu. zvolily nevalně. Nejen, že občanské válce nezabránil ani jeden z nich, ale přidání mezinárodního rozměru uvrhlo do zničující války celý prostor Arabského poloostrova až po Afghánistán. Násilnosti rezonovaly od Paříže po Indonésii. Nicméně v arabském prostoru to záhy přerostlo v užití chemických a částečně biologických zbraní proti civilním cílům. Mrtví se počítali na miliony, desítky milionů. Čínské i americké základny v regionu byly překotně evakuovány.

Mateřské země se však potýkal se svými vlastními problémy. V Číně unikla z vojenské laboratoře cíleně pozměněná forma covidu. Zpočátku se to zdálo epizodní záležitostí, ale tři týdny poté se objevili první mrtví...a jejich počet dramaticky stoupal po mnoho a mnoho dní. Když chtěl Peking razantně popřít odhady jakéhosi západního vědce, omylem připustil, že již týden předtím přesáhl denní počet obětí 50 000 mrtvých. Pár dní poté nepřímá měření dávala tušit, že toto číslo přesáhlo hodnotu milionu.

Situace v USA však nebyla o nic radostnější, byť příčiny byly úplně jiné. Trump si nedal pokoj tak dlouho, až se mu povedlo vyvolat občanské nepokoje nemalého rozsahu. Bidenova administrativa váhala s adekvátní reakcí až bylo pozdě a po svém reagovali jednotlivý guvernéři. Což vyvolalo odpor zase druhé části veřejnosti. Americká občanská válka si v krutosti a důslednosti s ničím nezadala s tou arabskoperskou. Nakonec se objevily i biologické a chemické zbraně.

Rusko vycítilo příležitost a začalo vyhrožovat evropským zemím jadernými zbraněmi. Reakce nebyla hlasitá ale o to ultimátnější. Otrávená vodka problém moskevského imperialismu vyřešila s definitivní platností. Chvilinku se zdálo, že novým hegemonem bude Indie, avšak modifikovaný covid byl cílen právě na tohoto regionálního oponenta.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Mé hororové sny jsou stručné. Zdálo se mi, že mám druhý den odevzdat diplomku a že nemám ani řádek.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Vaarsuvis »

Zdálo se mi, že mi nadávají a chtějí mě vyhodit zaměstnanci restaurace za něco, co jsem neudělal.

A jak tak chtěl ochutnat jejich "špagety s ostružinami". $cry$
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Snové prožitky

Příspěvek od midewiwin »

Už zase: Šla jsem na studijní a ukecala jsem je, že termín odevzdání diplomky, ze které nemám ani řádku, není pozítří, ale 20. září. Pocit velkého vítězství až do probuzení, kdy žasnu, proč mě škola takhle pronásleduje i po tolika letech....
Součástí toho snu bylo i zoufalství, že jsem ztratila klíč od pokoje, kde mám všechny materiály. Kupodivu nešlo o téma z mého skutečného oboru, ale o cosi z kriminalistiky.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Snové prožitky

Příspěvek od Passingby »

I dreamth in High Gygaxian.

Dostaly se ke mně nějaké původní texty z 1. edice AD&D (důvod si už nepamatuju), konkrétně popisy čtyř klerických ochranných kouzel. Četl jsem z toho jenom Protection from Evil (který se jmenovalo Circle of Protection: Evil, ehm ;) ). Bylo to tištěný bledě modrým písmem (aby se to nedalo zkopírovat na kopírce), sázený kapitálkama a i když to bylo celý anglicky, v plurálu se tam na pár místech objevovala koncovka -Ů, protože Gygax tam občas i trochu skloňoval (kupodivu to tam gramaticky perfektně sedělo a dávalo to smysl).

Popis Protection from Evil byl na celou stránku A4 (možná to byl letter, čertví) a fungovalo to tak, že případného zplozence z jiných sfér, který by postavu pronásledoval s úmyslem způsobit ji škodu, obrostly nějaké kořeny nebo co, začaly ho škrtit a zraňovat (asi 1 HP za kolo) a znehybnily ho. (Hráli jsme nedávno Symbaroum a kolega tam na všechno mastil Entangling Vines :D )

Bohužel v tom snu nešly udělat screenshoty.

Poučení: Stay Hydrated.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Eleshar_Vermillion a 7 hostů