Warhammer Fantasy Roleplay

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Bajo »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Rodina her zasazených do Starého světa, fantasy variace na naši renesanční Svatou říši římskou.Německé vlivy jsou patrné na kultuře i jménech (často slovních hrátkách s němčinou). Říše je ohrožovaná vlivem Chaosu, zhmotňujícího se v tajných kultech chaotických bohů, v mutantech a zvěrolidech, kteří se ukrývají v hlubokých lesích, ale i v armádách zelenokožců a chaotických válečníků, kteří nikdy nepřestávají plánovat další invazi. Ladění je drsnější, temné. Hry používají systém kariér.

Jednotlivé tituly:
:arrow? Warhammer: The Mass Combat Fantasy Role-Playing Game (1983) – První prototyp warhammerovského RPG
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (1e) (1986)
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (2e) (2005)
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (3e) (2009)
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (4e) (2018)
:arrow? Zweihänder, retroklon starých edic WFRP, má samostatnou diskuzi

Jiné diskuze:
:!: Shrnutí pravidel třetí edice
:arrow? Zápis: [WFRP] Můj první Warhammer
:arrow? Zápis: [WFRP] Séria one-shot dobrodružstiev

Další odkazy
:arrow? Markusův článek o historii WFRP a další články o WFRP
Za tento příspěvek děkují uživateli Bajo:
Samuel
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od captain66 »

Markus píše: 10. 2. 2023, 20:51 Captain: Ty vedeš pět rozehraných Enemy Within? :-o

A neplete se ti, kdo kde co udělal? :)
Jojo, jeste se mi dve hry rozpadly a ted nejspis starutuju cislo 6. A uz se mi to trochu plete, bylo by mnohem jednodussi, kdybych si dokazal delat poznamky a nespolehal na pamet.
Jinak já jsem k všem těm rozšířeným vlažný, nekoupil jsem si nic kromě dobrodružství a Companionů. Na ta rozšíření jsem koukal do PDFka a přijdou mi k ničemu. Respektive asi pro to nemám využití. Další pravidla nepotřebuju a hratelné materiály v tom spíš nejsou. Jsou to takové podklady k tomu, kdybych si chtěl například z fleku vymýšlet sám kampaň v Lustrii... což nebudu. Ale kdyby ji udělali oni, tak mě zajímá. :) Obecný sourcebook spíš ne.

Momentálně mám pět Companionů a vůbec netuším, kdy ty materiály z nich využiju. Asi nikdy. Ale dávám si za úkol snažit se je dostávat do hry! Je to teda dost dřina.
Co jsem cetl tvoje modifikace, tak to asi dava smysl. Doporucil bych mozna Middenheim a Altdorf (pokud budou chtit postavy travit nejaky cas v tech mestech, je tam dost popisu, NPC a hooky k tomu) a mozna Up in Arms, kde je predelany (a imo lepsi) system kritickych zraneni, skupinova vyhoda (ktera imo funguje podstatne jednoduseji, nez individualni vyhoda z core) a obecne je to asi moje oblibene rozsireni. Ale tak ja hraju jen s docela malo houserules, i kdyz to plati jen diky tomu, ze Foundry pri hrani resi skoro vsechno za me automaticky.
Bolt actions speak louder than words.
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od captain66 »

Jeste doplneni, ktere tady mozna taky nekdo oceni - dil podcastu Ludonarrative Dissidents o WFRP 4e, kde o nem mluvi i jeden z drivejsich autoru (obecne je ten podcast dobry).
Za tento příspěvek děkují uživateli captain66 tito uživatelé (celkem 2):
Markus, Jarilo
Bolt actions speak louder than words.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Pěkná (a nepříliš pochvalná) recenze na poslední díl Enemy Within: Empire in Ruins.

Zajímavé jsou ale i komentáře. Potom, co recenzent strhá některé aspekty dobrodružství, např. neuspokojivé uzavření dějových linek z předchozích dílů nebo vyšumění všeho do ztracena, se v komentářích ozval Graeme Davis – jeden z původních autorů WFRP a hlavní autor tohohle Director's Cutu (v zásadě ten „Director“ v názvu).
Graeme Davis píše:I’m as disappointed as you are. It bears very little resemblance to the manuscript I submitted. I don’t think I’ll be working with Cubicle 7 again.
Je cosi shnilého ve státě Cubicle 7.

Po odchodu Andyho Law ztrácejí dalšího důležitého autora WFRP.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od kin »

Bacha, dost spoiler heavy. Přestal jsem pro jistotu po dvou odstavcích číst, protože jsem se začínal dozvídat věci, co jsme ještě neodehráli.

Ale člověk co v komentářích napsal "my PCs are going to be irritated if they have to just sit there and listen to me talk.” tak s ním úplně soucítím. Jestli si prožiju jako hráč znovu tu zoufalost, kdy nemůžeš udělat nic, co ti GM/dobrodružství nedovolí, tak si moje postava asi podřeže žíly :D
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

A jak jste vůbec daleko, kine? Co se teď děje u vás? My se na lodi blížíme ke Kemperbadu, to snad spoiler není. :)
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od kin »

Markus píše: 8. 3. 2023, 14:26 A jak jste vůbec daleko, kine? Co se teď děje u vás? My se na lodi blížíme ke Kemperbadu, to snad spoiler není. :)
No, tak to jsme kousek před Vámi cca. My teď dorazili do osadu pod hradem Wittgensteinem, kde...nevím jak se tu dává spoiler tag? :D

Takže, spoiler: tam jsme se spojili s odbojem, majitelé hradu nám ukradli oď a teď se naštvaní chystáme vydat do hradu, vyřešit záhadu a vzít si zpátky svou kocábku...
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Tak jsem do databáze nahrnul všechny hardcovery, co zatím pro WFRP 4e vyšly, a očekávám, že zdejší mindhive znalců Starého světa tam teď nasype svoje hvězdičkové hodnocení, abych věděl, co mám číst jako první. 8)

(Já se v načítání materiálů zatím nedostal přes Enemy Within a jeho Companiony.)
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

To, co jsem že začátku považoval za plus, mě teď neuvěřitelně štve. Různá pravidla různě rozházená bez nějakého logického klíče.

Př. Ve winds of magic jsou zmínění zvířecí společníci pro hedge. Ale pravidla pro ně jsou hozené do Archives of the Empire vol. 3.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Já jsem si zrovna říkal něco podobného, když jsem hledal nějaké informace o lovcích čarodějic. Našel jsem informace o jízdních hlídkách (první Companion), o říčních hlídkách (druhý Companion), o venkovských pověrách (Archives III), ale lovci čarodějnic nikde – a to bych čekal, že je to celkem důležitý prvek settingu.

Jak by bylo pěkný mít jednu settingovou příručku „Jak funguje Říše“, kde tohle bude pohromadě.

Reikland je popsaný v hlavní příručce, další provincie stručně v druhém Companionu, Mootland je (asi) v Achives II…

Nebo náboženství. Některé kulty jsou v Archives III, nějaké námořní jsou tuším v Sea of Claws, takhle to nejspíš bude rozfrcaně vycházet dál (mimochodem, nikde není Sigmarův kult?). Ty popisy jsou pěkné, ale že by udělali jednu knížku se všemi kulty, to je asi nenapadlo?

Grr....

WFRP 4e vlastně vychází formou zinu.

EDIT: Informace o lovcích čarodějnic jsem pak našel v Sigmar's Heirs pro druhou edici, což je tak zbytečná příručka, že jsem na tom stejně, jako bych si nepřečetl nic. Obecné kecy, vata, obecné kecy, vata, obecné kecy...
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Antharon »

Teraz by z toho niekto mohol spravit kompilat a prelozit to... Wink, wink...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

Markus píše: 14. 3. 2023, 17:20 Já jsem si zrovna říkal něco podobného, když jsem hledal nějaké informace o lovcích čarodějic. Našel jsem informace o jízdních hlídkách (první Companion), o říčních hlídkách (druhý Companion), o venkovských pověrách (Archives III), ale lovci čarodějnic nikde – a to bych čekal, že je to celkem důležitý prvek settingu.

Jak by bylo pěkný mít jednu settingovou příručku „Jak funguje Říše“, kde tohle bude pohromadě.

Reikland je popsaný v hlavní příručce, další provincie stručně v druhém Companionu, Mootland je (asi) v Achives II…

Nebo náboženství. Některé kulty jsou v Archives III, nějaké námořní jsou tuším v Sea of Claws, takhle to nejspíš bude rozfrcaně vycházet dál (mimochodem, nikde není Sigmarův kult?). Ty popisy jsou pěkné, ale že by udělali jednu knížku se všemi kulty, to je asi nenapadlo?

Grr....

WFRP 4e vlastně vychází formou zinu.

EDIT: Informace o lovcích čarodějnic jsem pak našel v Sigmar's Heirs pro druhou edici, což je tak zbytečná příručka, že jsem na tom stejně, jako bych si nepřečetl nic. Obecné kecy, vata, obecné kecy, vata, obecné kecy...
Zinu s číslem za litr :D Já si tak už nějak zvykl na to, že si kvůli každé druhé věci musím pročítat věci na warhammer wiki, abych se dostal aspoň trochu do obrazu. Na druhou stranu, tam člověk často narazí na docela zajímavé věci, které lze použít dál...

A už databáze nestíhá, dneska vyšla Lustria. Aneb další rozšíření, které mi přijde úplně zbytečné. Víc bych uvítal Winds of Magic pro (Hedge) Witch skloubenou s příručkou pro ony lovce čarodějnic.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Ta Lustrie je v zásadě jako nový setting. Všechny dosavadní příručky můžeš skoro zahodit, protože tam neplatí. :)

Na druhou stranu to může být i lákadlo. Je to snad jediná část Warhammeru, kde ti stačí jediná příručka, prostě proto, že žádné jiné neexistujou. Terra Nova. Nepochybuju o tom, že jim lidi utrhnou ruce a budou to kupovat ve velkém. A možná to dokonce bude i dobré! Jsem zvědavý na recenze.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Hele, už vám někomu v WFRP umřela postava? Nebo aspoň byla zkriplena? Mně přijde, že na to, jak strašně grim a surově se ta hra tváří, jsou postavy celkem nesmrtelné. :) Fatepointy dělají svoje – to nejhorší, co máme my po asi dvaceti sezeních, je jedno špatně srostlé zápěstí.

A to jsem ze hry ještě odstranil možnost vyrušit kritické zranění tím, že si necháš poškodit zbroj, protože s touhle možností by žádná kritická zranění nikdy nevznikala a celý ten systém zásahových lokací by byl v zásadě jen komplikace, co hře nic nepřináší.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od kin »

Ne, máme z toho trochu running joke v naší kampani...dost často nepřemýšlíme a jednáme zbrkle a i když jsme se nechali nachytat do dobrých pastí (a ještě dostáváme méně xp, jak jsme se tu nedávno spolu bavili), tak nic. Žádné mutace, trvalá zranění, smrti...nic. GM je z toho nešťastný, my se smějeme "grimdarku". :D

V tomhle byla druhá edice rozhodně lepší, mín nekompromisní a měli jsme tam slayera s kovovou rukou a přidělanou sekyrou, po celém těle popáleného kouzelníka (se schovanou mutací), lovce čarodějnic bez oka, nohy a s hákem a mrtvého elfího stopaře.
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

Markus píše: 15. 3. 2023, 18:25 Ta Lustrie je v zásadě jako nový setting. Všechny dosavadní příručky můžeš skoro zahodit, protože tam neplatí. :)

Na druhou stranu to může být i lákadlo. Je to snad jediná část Warhammeru, kde ti stačí jediná příručka, prostě proto, že žádné jiné neexistujou. Terra Nova. Nepochybuju o tom, že jim lidi utrhnou ruce a budou to kupovat ve velkém. A možná to dokonce bude i dobré! Jsem zvědavý na recenze.
Jakože, asi to můeže být dobré, ale stejně bych měl radši příručku o Norsce :D
Markus píše: 17. 3. 2023, 11:39 Hele, už vám někomu v WFRP umřela postava? Nebo aspoň byla zkriplena? Mně přijde, že na to, jak strašně grim a surově se ta hra tváří, jsou postavy celkem nesmrtelné. :) Fatepointy dělají svoje – to nejhorší, co máme my po asi dvaceti sezeních, je jedno špatně srostlé zápěstí.

A to jsem ze hry ještě odstranil možnost vyrušit kritické zranění tím, že si necháš poškodit zbroj, protože s touhle možností by žádná kritická zranění nikdy nevznikala a celý ten systém zásahových lokací by byl v zásadě jen komplikace, co hře nic nepřináší.
Po tom, co jsme začali, snad, správně počítat zranění, už je souboj víc divoký a po posledním souboji si hráči vytvořili nové postavy, jelikož ty staré traumatizovalo setkání se smečkou vlků.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů