Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Ještě k Trojhúhelníku smutku.
Daleko zábavnější a originálnější kritika buržoazní prohnilé společnosti je Krvavá nevěsta.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Zkusil jsem si udělat tear list animáků .
Jsou tam tedy jenom věci 2000+, co jsem viděl a jednoznačně poznal podle plakátu.
Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Log 1=0:
Jiron
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Pěkné. Postrádám "V Hlavě" a jsem zvědav co dostalo Dory do té žluté kategorie.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Je to moc malé, dost jich nepoznám
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Log 1=0 píše: 30. 3. 2023, 12:18 Zkusil jsem si udělat tear list animáků .
Ajó, ty myslíš tier list :doh: Mě to bylo ňáký divný... $lol$
Za tento příspěvek děkují uživateli Passingby:
Jiron
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Jiron: V hlavě jsem se nedostal přes scénu, kde Radost, přestože to vlastně nemyslí zle, fakticky týrá Smutek. Já vím, že to je vada, které se nejspíše musí zbavit v rámci vývoje postavy, ale prostě jsem to nedával a pustil si radši něco jiného.

Dory je v podstatě dobrý, ale přeci jen už trochu prefabrikovaný film, jestli chápeš, co tím myslím.

Selhan: Vím, mrzí mě, nevím jak pomoct.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Log 1=0 píše: 30. 3. 2023, 17:18 Jiron: V hlavě jsem se nedostal přes scénu, kde Radost, přestože to vlastně nemyslí zle, fakticky týrá Smutek.
To je tak nějak část pointy toho filmu - že není možné uzavřít smutek a ne dovolit mu na cokoliv sahat.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Jiron
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

875d7f368f8cd50e407c93d5f1a50d35.jpg
Za tento příspěvek děkují uživateli Sosacek:
Jiron
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Angri »

Log 1=0 píše: 30. 3. 2023, 12:18 Zkusil jsem si udělat tear list animáků .
Jsou tam tedy jenom věci 2000+, co jsem viděl a jednoznačně poznal podle plakátu.
Také na to nevidím, takže nevím jeslti tam máš tyhle "pecky"
Kubo a kouzelný meč
Číslo 9
a ještě mám na jazyku jeden animáč - ale nemůžu si vzpomenout na jméno - snad ještě doplním.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Ach jo.
90+ tier: Kocouur v Botách: Poslední přání, Duše, Rodina na baterky, Spider-man: Paralelní světy, Pinochio Gulierma del Tora, Vzhůru do oblak, Zootrpoplis, WALL-I, Coco, Ratatouille
80+ tier: Shrek 2, Shrek, Megamysl, Úžasňákovi, Hledá se Nmo, LEGO příběh, Cesta do fantazie, Mrtvá nevěsta, Raubíř Ralf, Slepičí úlet, Příběh hraček 3, Wallece a Gromit: Prokletí králíkodlaka, Kung-fu panda, Luca, Coralina, Proměna
70+ tier: Zlouni, Frčíme, Úžasňákovi 2, Jak vycvičit draka, Jak vycvičit draka 2, Jak vycvičit draka 3, Tintin, Piráti: Dobrodružství s vědci, Velká 6, Tučňáci z Madagaskaru, Lego Batman, Ovečka Shaun ve filmu, Kung-fu panda 3, Raubíř Ralf a internet, Addamsova rodina, Příběh hraček 4, LEGO příběh 2, Monstra vs Vtřelci, Zataženo, občas trakaře
60+ tier: Příšerky s.r.o. Rango, Enchanto, Moana, Hledá se Dory, Splácnutej, Kocour v botách, Ledové království, Zataženo občas trakaře 2
50+ tier: Legie Supermazlíčků, Ponjo. Divoké vlny, Kung-fu panda 2, Já, padouch, Legendární parta, Shrek 4, Ledové království 2, Šmoulové a tajemná vesnice, Trollové
40+ tier: Raya a drak, Mořská příšera, Divnosvět, Za plotem, Bolt: Pes pro každý případ, Strašpytlík, Shrek 3
30+ tier: Rakeťák, Příběh žraloka, Madagascar 2, Malá mořská víla 2, Karcoolka
20+ tier: Pan včelka, Addamsova rodina 2

přičemž jo, ty filmy jsou v pořadí i v rámci tierů.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Jerson píše: 30. 3. 2023, 20:03
Log 1=0 píše: 30. 3. 2023, 17:18 Jiron: V hlavě jsem se nedostal přes scénu, kde Radost, přestože to vlastně nemyslí zle, fakticky týrá Smutek.
To je tak nějak část pointy toho filmu - že není možné uzavřít smutek a ne dovolit mu na cokoliv sahat.
To já chápu, že to je charakterová vada, kterou musí Radost v průběhu děje překonat. Ale stejně jsem se na to nevydržel koukat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Log 1=0 píše: 30. 3. 2023, 17:18 Dory je v podstatě dobrý, ale přeci jen už trochu prefabrikovaný film, jestli chápeš, co tím myslím.
Mě právě Dory přišla taková bezobsahová. Tam kde Nemo řešil fakt hodně zajímavých témat, Dory mi přišla spíš prázdnější koukání na barevné rybičky. Kromě pochybně podané ekologické otázky mi přišlo, že tam nic není a ani mě to moc nebavilo. Nemo mě sice taky až tak nebavil ale líbilo se mi co dělá a jak.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Já vlastně souhlasím, akorát že mě, zjevně na rozdíl od tebe, "koukání na barevné rybičky" dost bavilo.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Muzzug »

Tak co, už jste někdo byli na Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves?
My jsme to viděli včera a za mě dobrý. Vlastně to splnilo moje očekávání.

Jako - fakt mi to přišlo že je to sezení u stolu převedené do filmu, včetně humoru postav a tak. Tedy zhruba moje zkušenost s 5E převedená na plátno. Nic co bych chtěl hrát, ale kouká se na to dobře. :)
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jezus »

Neviděl, po Velikonocích se chystám a to jsem původně myslel, že to podporovat nebudu, protože to bude shit, ale první dojmy, co jsem zahlédl na internetu (včetně DnD komunity), jsou dost pozitivní. Samozřejmě v rámci žánru, ale jsem pozitivně zvědav :-D
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů