Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vitus »

Bifi píše: 8. 11. 2021, 11:44 Tak podľa tejto škály je u mňa Duna na piatich hviezdičkách, chcem ísť totiž ešte raz.
Taky jsem na tom stejně a ještě s dcerou vezmeme sebou tu část rodiny, co ještě nebyla :D .
Za tento příspěvek děkují uživateli Vitus:
Bifi
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Selhan píše: 7. 11. 2021, 23:36 Ještě jednou k Duně: Bret Devereaux (ten s rozborem války v Pánovi prstenů) má zajímavý výklad ohledně toho, jak Villeneuve pracuje s kolonialistickými otázkami knihy (eng): https://acoup.blog/2021/11/05/miscellan ... s-of-dune/
Taky dost fajn diskuse pod vlatním článkem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Eleshar_Vermillion píše: 8. 11. 2021, 18:37
Selhan píše: 7. 11. 2021, 23:36 Ještě jednou k Duně: Bret Devereaux (ten s rozborem války v Pánovi prstenů) má zajímavý výklad ohledně toho, jak Villeneuve pracuje s kolonialistickými otázkami knihy (eng): https://acoup.blog/2021/11/05/miscellan ... s-of-dune/
Taky dost fajn diskuse pod vlatním článkem.
Ten blog je celej velka rabbit hole.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tak nějak si představuju heroin.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Winnie »

Vitus píše: 5. 11. 2021, 14:06 [*OT: Kupodivu pomáhá i mne, když se dostanu do nějaké vypjaté situace a jsem na hranici paniky
Ano, typicky u zubaře :D Jsem ráda, že nejsem sama.
Za tento příspěvek děkují uživateli Winnie:
Vitus
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Viděl jsem Dunu. Musím dát zhodnocení nějaký čas.
Ale z technické úrovně, nebo spíše z konzistentnosti technické úrovně jsem zklamán.
A pak jsrm zmaten z rozměrů písečných červů, tedy z toho, který spolknul harvestera, a pak z toho, který "koukal" na Paula.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Jerson: Spojenie medzi korením a červami je hlbšie než sa zdá. Ak som to pochopil správne, korenie sú v podstate larvy púštnych červov a teda môžeme očakávať, že niekde budú červi všetkých veľkostí od miniatúrnych až po obrov čo žerú harvestry
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Taky to mám dnes za sebou. Potěšilo mě, že to totálně nezmrvili ve stylu Hobita, že to bylo jakž tak uměřené (aspoň ve srovnání se vším, na co šly před tím filmem ukázky), takže jsem z kina neodcházel nasrán. Potěšily dlouhé scény a depresivní atmosféra, i když místy to bylo až artové a to nemám rád (to mě třeba štvalo na Dunkerku). Každopádně se utvrzuji v přesvědčení, že mě tyhle dramatické velkofilmy rajcují čím dál méně, což bude nejspíš můj osobní problém a nezvratný proces. Dvojku si nechám ujít.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Já na dvojku budu muset, když jsem na jedničku vzal manželku a švagrovou, a řekl jim ze to bude mít i nějaký konec (jak jsem z názorů nabyl dojmu).

Ale ani po dvou vyspáních mi to nezačalo dávat smysl. Jako je to space opera a ne sci-fi, ale proč tam musely být tak... pitomé scény, to pořád nechápu.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Co tě tam štvalo nejvíc?
(Hehe, zrovna jsem ti chtěl napsat, jestli si uvědomuješ, že je to space opera.)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Nekonzistentní úroveň techniky. Debilní taktika Atreidů. A rozpory ve vlastní fikci.

Na začátku řeknou, že cizinci přilétají těžit koření jen v noci, pak tam těží ve dne. Chodí na slunci jako by byli na pláži, berou písek do ruky, ani se nepotí - neměl jsem dojem, že by tam bylo víc než 30, možná 35 °C.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Nicméně, trochu jinam, potřebuju poradit, buď název filmu, nebo jak ho najít.
Film někdy okolo 80. či začátku 90. let, trochu horor, o démonickém šerifovi, který unáší lidi do pekla či kam. Z cestující dvojice (?) mladých lidí odveze holku, kluk se jí vydá osvobodit, ale musí nějakým speciálním autem, VW brouk (?)... možná něco takového.

A na filmovém plakátu byl nejspíše šerif před autem, jen tmavá silueta, a nejspíše mu svítily oči.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Jerson píše: 14. 11. 2021, 22:31 Nicméně, trochu jinam, potřebuju poradit, buď název filmu, nebo jak ho najít.
Film někdy okolo 80. či začátku 90. let, trochu horor, o démonickém šerifovi, který unáší lidi do pekla či kam. Z cestující dvojice (?) mladých lidí odveze holku, kluk se jí vydá osvobodit, ale musí nějakým speciálním autem, VW brouk (?)... možná něco takového.

A na filmovém plakátu byl nejspíše šerif před autem, jen tmavá silueta, a nejspíše mu svítily oči.
https://en.wikipedia.org/wiki/Highway_to_Hell_(film)
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Rillae »

Jerson píše: 14. 11. 2021, 22:31 Nicméně, trochu jinam, potřebuju poradit, buď název filmu, nebo jak ho najít.
Film někdy okolo 80. či začátku 90. let, trochu horor, o démonickém šerifovi, který unáší lidi do pekla či kam. Z cestující dvojice (?) mladých lidí odveze holku, kluk se jí vydá osvobodit, ale musí nějakým speciálním autem, VW brouk (?)... možná něco takového.

A na filmovém plakátu byl nejspíše šerif před autem, jen tmavá silueta, a nejspíše mu svítily oči.
To mi zní jak Highway to Hell
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Jo, to bude ono. Díky. A když koukám na trailer, tak už si to nechám ujít.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů