Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

The Green Knight - varuji, tohle není pro každého. Kdo vyžadujete, aby vyprávění dávalo smysl, tak se neobtěžujte. Je to artsy zpracování legendy, která sama o sobě smysl moc nedává, a i když se tahle adaptace v některých částech od předlohy odpoutává a snaží se předat nějakou koherentní centrální myšlenku, zároveň se jinde ještě více obouvá do snové a magické atmosféry, která si s logikou jen tak nanejvýše mává přes mlžné opary Avalonu. Spoustu věcí jsem upřímně vůbec nepochopil.
Na druhou stranu, jestli jako já máte rádi filmy, které jsou spíš dlouhé vizuální a atmosférické spektákly než zábavné historky, tak se v tom podle mě dá načerpat ohromné množství inspirace pro fantasy kampaň. Je to zajímavý počin. Rozkročený mezi totální poetikou a vulgární přízemností. Na jednu stranu je zde Artuš postava více než Shakespearovská, na druhou stranu se Gawain co chvíli válí v nevěstinci. Ale každopádně, malovat Lowery umí krásně.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

To zní hodně zajímavě...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Film neznám, ale co na původní legendě nedává smysl?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Ak ste nevideli noveho Bonda (No time to die) tak necitajte dalej.
Spoiler
Film sa mi velmi pacil, taky osobnejsi, ale ostala z neho neprijemna pachut v ustach. Nesympaticka cernoska s velkou ritou ako novy 007? 🤮🤮🤮🤮🤮 Vybuchne mu do ksichntu kammena hrobka, a nic mu to nespravi. wtf? EMP pulzom zabije manika s bionickym okom, ale jeho vlastna vysielacka v uchu je vpohode. wtf? Koniec v zmysle pribehu zmysel dava, ale preco sa Bondovou smrtou museli poistit, aby uz v buducnosti netocili bondovky s bielym muzom ako 007, ale nahradia ho uplne nesympatickou hereckou, co fyzicky nema na to, aby bola top elitny agent zabijak? A ten wtf moment, ked nikto dlhe roky nevedel, ze zaporak ma vo vazeni bionicke oko, cez ktore komunikuje s okolitym svetom? Cesta plachetnicou z Talianska na Kubu trvala na minut rovnako dlho, ako hydroplanom? A preco, ked sa ponahla, tak sa plavi mesiac cez Atlantik? Meh, tych logickych kotrmelcov tam je dost vela. A zabili aj Bondovho partaka Felixa...

Inac nahanacky a bojove sceny paradne, Bond vytiahol zo skladu nadherne veterany aj s bojovymi upravami. Ale ako rodic sa mi dost tazko pozeraju sceny, kde sa pacha nasilie na detoch, to tiez mohli vynechat.

Celkovo tak 6/10 za vyznenie filmu, ale zabava tak 8/10 ked clovek absolutne nerozmysla. A -10/10 za to ako kurvia buduce bondovky.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3810
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Nová 007 je mizerná, protože není dost hezká a dost milá. ... jako fakt? :roll:
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Nie, nie preto. Len mi tam nesadla ako spickovy agent v top fyzickej kondicii, ani ako osoba. Viem si tam predstavit mnoho inych hereciek. A druha vec je, ze 007 bude vzdy len jeden, nechapem, preco to nemozu urobit ako v Bourne francize - film z rovnakeho univerza, ale z pohladu inych agentov.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Aby som pouzil nejaku metaforu - nova 007 mi do tej ulohy sedi uplne rovnako (zle) ako tato ministerka zdravotnictva https://en.wikipedia.org/wiki/Maggie_De_Block
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Dont't Look Up

Vřele doporučuju. Před dvěma lety bych to považoval za za vlasy přitaženou blbost. Dneska mi to přišlo prakticky jako dokument. Herecké výkony jsou naprosto skvělé, stejně tak střih. Scénář je mi těžko hodnotit, protože jak říkám, je to vlastně takové dokumentární.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Prý "podle skutečné události, která se ještě nestala."
Napřed se mi to celkem líbilo, ale pak začali ujíždět do absurdna, trochu jako v Iron Sky. A hlavně opět se osudy celého lidstva točily kolem dění v USA. Sice chápu, že jde o americké diváky, kterým je fungování Číny nebo Ruska ukradené, ale mně jeden výbuch na kosmodromu jako ukázka snah rozhodně nestačí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Spoiler-free mini-recenze na Matrix Resurrections

Vemte si Star Wars ep. 7 a dejte tam o tolik více self-references, až bude jasný že to bude působit všem jako pěst na oko, takže se pak rozhodněte je uznávat (? acknowledge) vtípkama.
Navíc když už je jasné že neděláte reboot, ale resurrection tak můžete staré hrdiny a udělat z ně opět protagonisty. Že to jde nejen proti zásadam dobré Hero Journey (na které jecelý váš příběh postaven) ale i proti worldbuildingu vašeho samotného světa se netrapte, stačí si vymyslet nějaký something-something technologie something-something reasons a můžete vesele pokračovat.
Celý to pro pořádek natáhněte o dvojnásob než co by to muselo být a v duchu starého dobrého druhého a třetího dílu co ve skutečnosti nikdy nevyšly tak nasekejte tu stejnou pseudo-fylozofickou hlášku co 30 minut

Celkově dvě hvězdy - nešel jsem na to do kina a nakonec jsem za to rád.
Za tento příspěvek děkují uživateli Naoki:
Jiron
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Resurrection píše: 27. 12. 2021, 21:12 Dont't Look Up

Vřele doporučuju. Před dvěma lety bych to považoval za za vlasy přitaženou blbost. Dneska mi to přišlo prakticky jako dokument. Herecké výkony jsou naprosto skvělé, stejně tak střih. Scénář je mi těžko hodnotit, protože jak říkám, je to vlastně takové dokumentární.
Mě to přišlo takové rozblemcané. Některé linky mi přišli navíc a druhá polovina je o hodně méně intenzivní než první polovina. Kdyby to bylo o 20-30 minut kratší a intenzivnější tak by to byla naprostá bomba. Ale jsem rád, že jsem to viděl a jak říkáš, herecké výkony jsou naprosto skvělé ale tomu se nelze divit když většina osazenstva má doma zlatou sošku a někteří další ji asi dříve nebo později mít budou ;-). Dal bych 6/10 - což u mě znamená, že jsem rád že jsem to viděl, znovu se na to zřejmě nepodívám
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Enola Holmes

Kdyz to vyslo pred pul rokem, videl jsem nejake vlazne az negativni recenze. Konecne jsem se na to podival a je to naprosto skvely. Jednak herecke vykony, kterym vevodi Jedenactka (Millie Bobby Brown) a Superman/Geralt (Henry Cavill) a jako tresnicku na dortu mame i Helenu Bonham Carter. :-) Bere si to tak akorat napadu z nedavneho serialu a pridava spousta vlastnich. Muzete se ptat, tak jaktoze to ma tak spatne recenze? A odpoved je obvykle primo v nich, protoze to (mimo jine) zpracovava tema zenske emancipace. Clovek by rekl, ze to v roce 2021 nemuze byt prece kontroverzni tema... No, receno slovy "nejuzitecnejsi" recenze na CSFD i na IMDB: "Zenskeho hnuti uz bylo dost". Coz k memu prekvapeni je v mnoha tech recenzich rozsireny sentiment. Jsem si to musel precist nekolirkrat a pak se podivat do kalendare, jestli nahodou nejsem v roce 1922 nebo tak neco. Jako jo, pokud jste zakukleni mysogini, tak se vam to libit nebude a najdete hromadu "chyb". Ale pokud nahodou nejste, tak je to fakt dobry. :D
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Resurrection píše: 6. 1. 2022, 20:26 Enola Holmes
...Jako jo, pokud jste zakukleni mysogini, tak se vam to libit nebude a najdete hromadu "chyb". Ale pokud nahodou nejste, tak je to fakt dobry. :D
Já se teda necítím být zakukleným mysoginem ale taky se mi to nelíbilo z úplně jiných důvodů. Mě přišlo, že děj moc neodsýpá a příliš často se opakuje. Enola v podstatě všechny problémy řeší stejně a úplně to pro mě postrádalo napětí. Ale herecké výkony fakt byly super a pár nápadů tam bylo krásně postavených.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Jiron píše: 7. 1. 2022, 08:28Mě přišlo, že děj moc neodsýpá a příliš často se opakuje. Enola v podstatě všechny problémy řeší stejně a úplně to pro mě postrádalo napětí.
To mi zni jako minuti se s zanrem. Je to young adult/mystery/adventure. Nevim jestli jsi nekdy cetl neco young adult (Prattchet Tiffany/Tonicka, Sarah J. Mass/Glas Throne, Morressy/Kedrigern...), ale jeden z typickych rysu je, ze je to hodne "safe". Takze tam takove to thrillerove napeti moc byt z principu nemuze. Imho to teda neni na skodu, ale pokud to cekas, tak to bude zklamani. Co se opakovani tyce, bavime se o univerzu Sherlocka Holmese, ktery se opakuje v kazde povidce, takze to je takova definicni vlastnost predlohy. Pacing mi prisel adekvatni, neni to uprk jak Sherlock Holmes s RDJ, mozna o neco pomalejsi nez serial s Cumberbatchem nebo tak na stejno.

Jinak jeste ohledne toho napeti, doporucuju srovnat s dilem o Enole prave v serialu. Je to hodina, takze vlastne takovej kratsi film. Tak nejak to vypada, kdyz to neni young adult no. Je to o dost temnejsi a napinavejsi... a ve vysledku mnohem depresivnejsi.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Hele, já jsem četl a viděl hodně young adult a nesouhlasím asi hodně s tvými tvrzeními. Půjdu do extrému a řeknu, že pohádka pro děti je taky safe ale nemusí jí nutně chybět napětí (Lví Král 1994, někdo?). Harry Potter je young adult a taky obsahuje nemalé napětí od prvních dílů.

Nejsem, žádný odborník, jen říkám, že Enola mě nebavila. BBC Sherlocka s Enolou jsem ještě neviděl a jasně, je to úplně jiná forma vyprávění, to bych vůbec nesrovnával ani s RDJ nebo čímkoli. Vlastně tady jen předkládám opoziční názor protože mě ten film nebavil a spíš jsem ho přetrpěl.

Kdybych ho měl hodnotit číselně, dal bych 4/10 (spíš se mi to nelíbilo ale mělo to světlé momenty). Když to srovnám s dalšími YA pořady (většinou seriály na Netflixu) tak to u mě vychází furt dobře.

Irregulars (btw taky "Sherlock Holmes universe") - 3/10
Letter for the King - 2/10
The Cursed - 3/10
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů