Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Dune - mind blown. Paradny film, strasne som si to uzil. Pomalost mi nevadila, a aj ked si z knihy uz takmer ziadne detaily nepamatam, zazitok to bol paradny. Vpodstate neviem, co by som tomu vytkol. Niekto vravel, ze je to LotR tejto generacie. Nie je, je to ovela lepsie. Nie su tu ziadne sprostosti typu hlaskujuci elf surfujuci na stite dole slonom. Velmi seriozne ponate, paradne suboje, vizualy, kating, vsetko. Za mna 5 hviezdiciek z 5. Jedna jedina chybicka, ktoru si viem vybavit, je, ze aj ked maju fremeni stillsuit, tak masku na tvari nosili malokedy. A mozno to nosili len pocas pieskovych burok, co ja viem. Ale to uz je taky nano-detail.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

No, zase pozor, surfující elf byl taky až v druhém díle...
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6945
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

crowen píše: 22. 10. 2021, 11:12 Jedna jedina chybicka, ktoru si viem vybavit, je, ze aj ked maju fremeni stillsuit, tak masku na tvari nosili malokedy.
Hej hej, neviem si predstavit, ze keby ti nosenie masky mohlo zachranit zivot, preco by kazdy nechodil v maske... wait what... pozeram tak cez okno...
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 3):
PardGalen, Bifi, Jiron
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5471
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

AFAIR v knížkách je nosili furt (hlavním smyslem je konzervace vody), ale tady asi měly navrh kinematografické potřeby (= herci musíš vidět do tváře)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18570
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jo, tohle je bohužel filmová licence. Skoro nikde nevidíš takovou disciplínu jako třeba ve V for Vendetta, kde maskované postavě nikdy neuvidíš do tváře. Dost nadějný v tom byl Mandalorian, ale tam to taky nedotáhli úplně do konce (byť teda v druhé řadě pro to alespoň byl nějaký důvod v zápletce). Čili toto bych jim asi i odpustil.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 2. 11. 2021, 15:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vitus »

Duna shlédnuta a stálo to za to !
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Faskal »

Duna byla čistá radost.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2694
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Duna
Zaprvé, nemám moc rád knížku, nudila mě, a musel jsem se jí prokousávat. Což se mi nestalo ani u Bílé velryby. Proto jsem na to ani původně nechtěl jít.
Zadruhé, z různých internetů se na mě valí neskutečná chvíála na ten film. Proto jsem nakonec změnil názor. Ale nešel jsem v hajpu, spíš s obavami. Tu knížku totiž taky všichni chválí.
Můj závěr? Je to dobré. Jako že hodně dobré. Příběh mi to prodalo několikrát lépe než kniha, že by nějak utrpěly myšlenky, mi nepřišlo, vizuál je perfektní. Ani mi nepřišlo, že to má tři hodiny, a to tam jsou i pomalé záběry.
Takže jsem taky tak děsně nadšený? No, ne. Nevidím tam žádné objektivní chyby, nějak mě to i zasáhlo, je to rozhodně výborný film. Ale že by to bylo nějak úžasnější, než jiné pro mne top filmy? Ne, je to prostě další z nich. Chci jít na dvojku, jestli vznikne? Jo, a rozhodně bych byl rád, kdyby vznikla. On ten otevřený konec není tak hrozný, na to že je to adaptace půlky knihy, ale stejně je otevřený. Chci se na to podívat co nejdřív podruhé? Ne. Tu potřebu jsem neměl nikdy, ale tohle to nijak nezlomilo.
Prostě, tohle Holywood nezmění, nevím, proš by mělo. Ale je to rozhodně dobrý film, doporučuji jít do kina.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Hm, že bych dal Hollywoodu ještě šanci a zašel do kina? (Vzpomínky na knihu mám stejné jako Log.)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od crowen »

Urcite chod
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 210
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Winnie »

Knížku miluji, film... rozhodně nezklamal, ale nadšení si raději nechám až na později (žánrová obdoba serfujícího elfa je jak Damoklův meč). Mrzí mě vynechání některých postav (Irulán, Feyd-Rautha) a scény uvítacího banketu v Arrakénu.

Obsazení: některé postavy mi skvěle sedly (Paul, Leto, baron Harkonnen, Bestie Rabban... nakonec asi i Chani, ale u ní jsem ještě na vážkách), některé mi šly vyloženě proti srsti (Piter de Vries, Thufir Hawat), většina mi nevadila. Doktorka Liet-Kynes mi přišla vyloženě nemastná-neslaná.
Kapitoly samy o sobě jsou Stilgar a Jessica: dokud nezačali jejich herečtí představitelé mluvit a hrát, tak se mi jako volba zdáli dobří.

Pro docenění vizuální stránky bude asi potřeba plátno. Na docenění hudby si musím dopřát opakovaný poslech, bez vyrušování filmem :-)
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Dunu jsem nečetl, viděl jsem jen ten starý seriál. Jen málokdy se mi stane, že bych odcházel z kina s tím, že to za to nestálo. Bylo to včera z Duny. Asi jediné co bych vyzdvihl byly herecké výkony. Ten ensamble hvězd se vyplatil a každý byl ve své roli skvělý.

V Blade Runner 2049 jsem byl přesvědčen, že když film nevyvolává naprosto žádné pocity, že je to autorský záměr režiséra ale Duna mi vysvětlila, že to tím spíš nebude. Nic jsem nečekal a to jsem dostal. Ale možná je to jen tím, že jsem to nečetl.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mě ta knížka taky brutálně nudila, ale od mala jsem obklopen všema těma PC hrama a Lynchovou Dunou a tak, tak se na to těším. Ale sem nějak prošvih všechny dobrý termíny v kinech tady, tak budu ještě čekat.

Mám normálně chuť našetřit na projektor, protože prostě třeba Snyderova Justice League nešla v kinech a to je zločin proti lidskosti, ale jsem viděl rozdíl mezi 1080 a 4k a teda masox a prachy na 4k nebudu mít asi nikdy. :/
Obrázek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Myslím že koho nebavila kniha tenhle film bavit nebude, a potvrzuje se mi to. Je úplně stejně nudný.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan:
Quentin
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti