Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Iwas Passingby píše: 4. 8. 2022, 22:59 Okej, triplepost, asi se budu muset na pár dní vybanovat. Stejně mi to jenom prospěje...

Reminder jak vypadaly 80kový fantasy filmy (aka Golden - nebo silver??? - Era of DnD)

(Odkaz je na ukázku The Barbarians z roku 1987, video se jmenuje "Top 30 Sword & Sorcery Films of All Time," takže je tam i pár novějších věcí.)
Jaj, je tam i Krull. Tenhle film mě hodně ovlivnil :D
Za tento příspěvek děkují uživateli PardGalen:
Hike
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Díky nemoci jsem měl možnost podívat se na některé dlouho odkládané resty, tak si tu udělám poznámky.
Sem tam budou menší spoilery.

Spider-man: Homecoming
Patnáctiletý Spider-man mi způsoboval skřípání zubů, hlavně proto, že není schopen se chovat ani trochu dospěle. Ale co mi vadilo moc byl oblek vylepšený udělátky od Tony Starka, včetně božského vševědoucího všehoschopného počítače. Vážně, proč Tony nevyrobí obleky a nenavlíkne do nich figuríny? Jen kvůli tomu, aby si Parker v jedné scéně mohl dokázat, že si oblek zaslouží i bez těch udělátek?

Navíc to ze Stark zasáhne na trajektu (mimochodem proto, že být dobrý na 98 % neznamená být jen kousek od 100 %, ale znamená to udělat vlastně úplné ... nic), na kterém je i místní minizáporák, ale nechá ho jít, i když by ho arzenálem svého obleku dokázal rozmáčknout i v nepřítomnosti (protože v tom obleku ani být nemusí) ... Celé to na mě působí jako že Iron Man nechá Spider-mana hrát si na písku s nějakým šaškem s křídly ve stylu "nechme děti, ať si to vyřídí mezi sebou".

Dal jsem dvě hvězdy, a jen kvůli tomu, že Michael Keaton je dost uvěřitelný "záporák".

Spider-man: Paralelní světy
Tenhle film jsem si pustil proto, že mi ho Netflix nabídl po předchozím Homecomingu, byť jsem na něj v minulosti nějakou pochvalu slyšel. Na začátku mě iritovala trhaná animace, ale když jsem pochopil, že je to vlastně komix převedený na plátno, tak jsem si zvykl.
Příběh o řád lepší, ale hlavně mnohem zajímavější postavy a děj. Dobře, Spider-prase mě iritovalo, ale Spider-noir zabíjející nácky byl úžasný a zasloužil by si vlastní film. :-)
Dal jsem nakonec čtyři hvězdy, protože mě ... iritují záporáci, kteří si se svou ohromnou silou a asi(pěti)metrickou postavou vystačí v jakémkoliv šíleném prostředí. Jo, a na zabití vedlejšího superpadoucha jim stačí jeden výstřel z pistole.

Venom
Recenze byly rozporuplné, navíc to je zase Marvel, takže jsem neočekával nic světoborného. Naštěstí, protože jsem ani nic světoborného nedostal. Záporák trapný, ženská hlavního hrdiny trapně unylá, hlavní hrdina looser, což má být náplň filmu, ale byl looser moc dlouho a moc hluboko. Zápletka nedávala smysl, a to že si dva emzáčtí symbionti rozmlacujou držky, i když oba jsou vlastně v polotekuté formě a navíc s regenerační schopností ... a kromě toho vyžvaní, jak se dají zlikvidovat, ale trapná ženská toho nedokáže využít (tedy, za to může režisér. Nebo scénárista, nebo kdo.)
Zasmál jsem se asi dvakrát, takže dvě hvězdy, a to jen díky pár závěrečným scénám. I když vyhrožovat mafiánovi a pak ho sežrat dělá to vyhrožování poněkud zbytečným.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Měli jsme s manželkou dost ostrou debatu, zda je Neuvěřitelný Hulk pokračováním Hulka nebo ne.
Já to hledal podle série Avengers, ve které Hulk uvedený není, ona mi tvrdí, že je to pokračování (i když jsem jí musel dokázat, že tam jsou jiní herci).
Jak to tedy je?
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

Byl to napůl (neuspěšný) reboot, napůl pokračování s jinými herci
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tyjo já ani jednoho toho Hulka neviděl, a přitom to vypadá o moc líp, než ty shity, co dělá Márvel teď.
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od ilgir »

Chystáte se někdo do kina na toho Žižku? Ptal jsem se pár kámošů a kolegů, a od všech se mi dostalo odpovědi ve stylu "ne, to bude hrozná ptákovina", tak by mě zajímalo, jestli i tady má ten film tak špatnou publicitu, i když ještě nevyšel. :lol:
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Také mám nevalná očekávání a do kina se nechystám.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Já do kina chodím minimálně, ale zrovna o tomhle bych docela uvažoval...:)

I když očekávání mám taky malinkatá...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

"Zas ti vaši loupežníci..."
Ant. Švehla
(ok, to mířilo na Jánošíka, ale na Žižku by to šlo vztáhnout také :p)
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Oukej... Tohle jsem ani tu, ani na Kostce zmíněný nenašel, takže jestli to někdo viděl, nechal si to pro sebe. Na non-euro+US produkci je asi zbytečný zakládat samostatný vlákno, ale jestli by se uživilo, nejsem proti.

Nabízí se tu zajímavé srovnání s jistým novým a očekávaným seriálem za půl miliardy dolarů, kde nebyli schopní pro královská poselství ani pro vojáky obstarat koně nebo nosítka a všichni tam hezky ťapali po svých.

Báhubalí:
Baahubali 1: The Beginning (2015)
Baahubali 2: The Conclusion (2017)

Linky jsou na trailery (a jestli si vybavuju dobře, tak v normálním soundtracku ty elektrický kytary nejsou). První díl stál podle Wiki $28M, druhý $37M, tzn. celkem $65M, ale jak se říká, "to se nedá jenom tak přepočítat." Zatím to jsou (podle Wikipedie) první a třetí nejvýdělečnější Telugu film.

Je to hodně, hodně, hodně, hodně dlouhý - 2x 2:45h. Asi je dobrý mít po ruce činky, nebo nějakou jinou zábavu jako třeba škrábání brambor nebo louskání pistácií :) Akční (i jiné) scény dost táhne CGI (herci mají k mladýmu Jackie Chanovi a jiným čínským hercům s wushu/opera průpravou docela daleko), samozřejmě nechybí muzikálové vsuvky a semtam tam jsou (docela dlouhý) úseky, co spíš než film vypadají jako reklama na šampóny a deodoranty (včetně typických zpomalených záběrů...). Těžko říct, jak se tomu žánru říká... Epická heroická freska z dob mýtických králů?

Formálně to není Bollywood (Hindi), ale Tollywood (Telugu), což je asi pod naší rozlišovací schopnost (pod mou ještě pár dní zpátky určitě).

(Nevědomky jsem sem už nahodil "spojler" z finální bitvy ve 2. dílu a i když to asi je nejnápaditější a nejpřehnaněnjší kousek, zbytek se tomu zas tak moc nevzdaluje a když už se fakt někdo odhodlá věnovat tomu svůj čas, aspoň mu to může pomoct přetrpět ty telenoveloidnější části.)

EDIT + Ještě nějaký concept art (Viswanath Sundaram)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

Z Bollywoodu do Čobolyvůdu...

Dva na koni, jeden na oslu (1986)

Pozvolna plynoucí epizodka ze života tří žoldnéřů, kteří v potoce najdou kost se zlatým náramkem a pak se zapletou do vyřizování účtů mezi dvěma zemanskými rody. Československé středověké gritty no-fantasy, které by klidně mohlo fungovat i jako western. Jenom ty smrkový lesy mi do toho středověku nějak nesedí, ale to je detail.

Už jsem to kdysi viděl, ale zapomněl jsem na ty muzikálový čísla a na Veškrnku...


A vzpomněl jsem si na polskou klasiku Ohěm a mečem. Středověké dějiny Polska a východní východní Evropy jsem moc nestudoval, tak jsem ani nevěděl, že se to odehrává z velké části na Ukrajině - aspoň podle toho, co jsem se o Chmelnickém teď narychlo dočetl na Wikipedii. Další věc, která může být zajímavější než Rings of Power, i když občas dost brutální.

Ogniem i Mieczem (1999)


Obě ty věci mi nějak připomínaly Symbaroum, ale ten překryv tam je hodně, hodně volný... Navíc si v nich lidi vystačí sami a nepotřebujou žádný fantasy Temný pány.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Edit: spletl jsem si vlákno
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Log 1=0 »

Nespletl sis vlákno?
Za tento příspěvek děkují uživateli Log 1=0:
Vallun
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od jjelen »

Iwas Passingby píše: 30. 9. 2022, 21:02 A vzpomněl jsem si na polskou klasiku Ohěm a mečem. Středověké dějiny Polska a východní východní Evropy jsem moc nestudoval, tak jsem ani nevěděl, že se to odehrává z velké části na Ukrajině - aspoň podle toho, co jsem se o Chmelnickém teď narychlo dočetl na Wikipedii. Další věc, která může být zajímavější než Rings of Power, i když občas dost brutální.
Aaaaaa, Ohněm a mečem!
Kdybych chtěl rýt, prohlásím, že to je spíš novověk než středověk :P
Jinak jediné, co m tam chybělo, byla nějaká folklorní potvora* (a pak by rozezlení fandové Sapkowského teprve viděli, jak vypadá pořádná polská/slovanská fantasy!)

*no dobře, je tam čarodějnice
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Passingby »

jjelen píše: 5. 10. 2022, 21:41 Kdybych chtěl rýt, prohlásím, že to je spíš novověk než středověk :P
Aj, pravdu díš. Novověk je takové podivné označení, které těm dobám a příběhům vezme všechnu starobylost a romantiku :-)
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 7 hostů