Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sosacek »

Jersone, on je to film o modernim, cinematickem dnd.

Film o haptickem oldschoolu kde sledujes v prubehu filmu tri skupinky protoze ty prvni dve udelaly chybu a neprosly funnelem co vim nikdo nenatocil.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22625
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Corny píše: 3. 4. 2023, 19:05 #Sorryjako, ale když jsi napsal, cituji: " jeskyně, dungeony, prostě podzemí", tak jsem fakt nepochopil, že tím myslíš standardizovaný dungeon vzor 2 dle Jersonova ISO, a teda že tím myslíš "Jeskyně" s vydlážděnými podlahami, lol.
Mohl bych zkoušet, který hráč DnD si pod pojmem "dungeon" představí chodby na čtvercové síti, a kdo si představí jeskyně tak velké, že by se na žádnou mapu nedaly zakreslit, ale kašlu na to. Byla to jen v legraci míněná otázka. Pokud máš potřebu do mě rýt i kvůli takovým věcem, posluž si.

Sosáčku, haptický oldschool je mi ukradený. Ptal jsem se na DnD Dungeony
Nevím co to komu ukáže, mně to ukazuje výše popsané ISO dungeony.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1751
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Corny »

A ono nebylo dost očividné, že to byla v legraci myšlená odpověď? :D Navíc teda, já bych to do toho, co si kdo pod dungeonem co představí, ani moc nepouštěl, spíš bych zůstal u toho, že jsi se výslovně ptal i na jeskyně a podzemí :D
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16467
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od MarkyParky »

Sosacek píše: 3. 4. 2023, 19:08
Film o haptickem oldschoolu kde sledujes v prubehu filmu tri skupinky protoze ty prvni dve udelaly chybu a neprosly funnelem co vim nikdo nenatocil.
Když pomineš ty fantasy kulisy, tak natočil a tohle je jeden příklad z mnoha, co mě teď napadl.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Jiron
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4148
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Sparkle »

MarkyParky píše: 4. 4. 2023, 16:06
Sosacek píše: 3. 4. 2023, 19:08
Film o haptickem oldschoolu kde sledujes v prubehu filmu tri skupinky protoze ty prvni dve udelaly chybu a neprosly funnelem co vim nikdo nenatocil.
Když pomineš ty fantasy kulisy, tak natočil a tohle je jeden příklad z mnoha, co mě teď napadl.
Obávám se, že psychologický film, kde postupné umírání postaviček ve funnelu je prostředek pro ukázání, co to dělá s psychikou těch, co ještě žijí, není zrovna moc haptický oldschool... ;)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16467
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od MarkyParky »

To byl psychologický film?

Je pravda, že už si to moc nepamatuju, koukal jsem na to někdy kolem maturity, ale motivace tenkrát byla zkouknout nějakou zajímavou Bčkovou vyvražďovačku :)...
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Korhul »

Moc jsem nad tím nepremýšlel a díky tomu jsem se v kině bavil. Bylo to jako když vám někdo výkladá o své mega husté poslední kampani :-)
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Víž že jdu se zpožděním, ale co už. Není to poprvé. Viděl jsem novou Dunu a moc se mi líbila. Jedině snad, že lady Jessica mi nepřišla tak drsná a vyrovnaná jako v knize a taky, že některé postavy asi chtěli víc prostoru, ale to jsou jenom drobnosti.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1115
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Pred par dnami davali v telke Everything, Everywhere, All at Once, tak som si to nahral. Dnes som si to pustil a po asi 20 minutach vypol s tym, ze lobotomia sa da podstupit aj rychlejsie. Videli ste to niekto? Mam sa snazit dopozerat to, lebo sa to zazracne zlepsi alebo je to fakt sracka a scenok a la "danovy urad" tam bude viac? Diky...
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Byl jsem na tom v kině, ohromně se mi to líbilo $::) Ano, zlepší se to – byť je už samotný začátek skvělý, tak to postupně dál graduje. Podle toho, co píšeš, ti to rozhodně nemohu doporučit.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2116
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Wolfus píše: 12. 4. 2023, 15:19 Pred par dnami davali v telke Everything, Everywhere, All at Once, tak som si to nahral. Dnes som si to pustil a po asi 20 minutach vypol s tym, ze lobotomia sa da podstupit aj rychlejsie. Videli ste to niekto? Mam sa snazit dopozerat to, lebo sa to zazracne zlepsi alebo je to fakt sracka a scenok a la "danovy urad" tam bude viac? Diky...
Viděl jsem a přišlo mi to jako fajn film a po dvaceti minutách to bude ještě ujetější takže bych ti to asi nedoporučil? Opravdu nevím, ale pokud tě to nechytlo na začátku tak se nejspíš nezlepší.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1115
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

OK, diky. Nebudem to silit. Mozno raz, pri lepsej konstelacii hviezd...
Uplny zaciatok doma/vo firme sa mi inac pacil, ale potom prisiel danovy urad a "bojova scena" (Jackie Chan z Wishu), ktora mi to kompletne rozbila a dalej som proste nevladal.
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Selhan »

Těch bojových scén je tam ještě hodně.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6651
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od boubaque »

Muzzug píše: 3. 4. 2023, 10:26 Tak co, už jste někdo byli na Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves?
My jsme to viděli včera a za mě dobrý. Vlastně to splnilo moje očekávání.

Jako - fakt mi to přišlo že je to sezení u stolu převedené do filmu, včetně humoru postav a tak. Tedy zhruba moje zkušenost s 5E převedená na plátno. Nic co bych chtěl hrát, ale kouká se na to dobře. :)
Přesně popisuješ moje dojmy, jen já 5e pravidelně hraju :)

Vlastně i ty "chybky" ve scénáři (expozice paladina, come on!) mi přišly super, protože přesně vystihují typickou D&D kampaň.
Za tento příspěvek děkují uživateli boubaque:
Muzzug
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů