Společenská angažovanost RPG her

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Společenská angažovanost RPG her

Příspěvek od strucky »

Tohle je součástí grafiky příchozího e-mailu poté, co backnete na KS Ronina (Mörk Borg hack).

Nemám v plánu tu točit o tom, jestli se já považuju za něco z toho, jak moc z toho kterého ano, z čeho vůbec atd., spíš mě zajímá, jak by to zapůsobilo na vás, při takhle "in yo' face" způsobu prezentace.

Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Společenská angažovanost RPG her

Příspěvek od MarkyParky »

A ještě důležitější je reakce veřejnosti, politiků. Stojí za touhle menšinou (i když třeba nepodporují hned manželství pro všechny).
To mi zní povědomě, něco jako:
Stojí za vzděláním, jako prioritou číslo jedna (i když teda nepodporují navýšení rozpočtu).
Stojí za rodinami s dětmi (i když teda nepodporují valorizaci rodičovské).
....
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Společenská angažovanost RPG her

Příspěvek od Selhan »

Vallun píše: 27. 5. 2023, 13:05
Souhlasím, ale ta formulace "racists fuck off" mi v knize osobně pořád přijde před tou hranicí. Já to rozhodně neberu tak, že by mě autor osočoval. Email a "skřetomrdství" mi přijdou už o stupeň dál.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Společenská angažovanost RPG her

Příspěvek od Vallun »

A ještě důležitější je reakce veřejnosti, politiků. Stojí za touhle menšinou (i když třeba nepodporují hned manželství pro všechny).
MarkyParky píše: 27. 5. 2023, 13:13To mi zní povědomě, něco jako:
Stojí za vzděláním, jako prioritou číslo jedna (i když teda nepodporují navýšení rozpočtu).
Stojí za rodinami s dětmi (i když teda nepodporují valorizaci rodičovské).
....
Možná už jsem profesně deformován, ale pro mne jsou všechny tyhle výroky zcela v pořádku - dávají bez problémů smysl.

aniž bych řešil zda manželství pro všechny ano či ne, tak si myslím, že by se mohlo a především mělo okamžitě upravit registrované partnerství tak, aby přinášelo stejná práva včetně adopce dětí.

Podporovat vzdělání se dá a je třeba spoustou věcí i mimo státní rozpočet - už třeba jen tím, že to nebudeš vnímat jako zbytkové ministerstvo, kam nominuješ posledního joudu z nejslabší koaliční strany a nebude odkládat materiály tohoto ministerstva kvůli každé békovině (jako se to dělo za Blbiše...).

Stejně tak ordiny s dětmi ocení i jiné benefity než valorizaci rodičovské - třeba dost míst ve školkách, školách a pod.

EDIT: jak tématické...

Obrázek
Za tento příspěvek děkují uživateli Vallun:
Jezus
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Společenská angažovanost RPG her

Příspěvek od MarkyParky »

Vallun píše: Podporovat vzdělání se dá a je třeba spoustou věcí i mimo státní rozpočet - už třeba jen tím, že to nebudeš vnímat jako zbytkové ministerstvo, kam nominuješ posledního joudu z nejslabší koaliční strany a nebude odkládat materiály tohoto ministerstva kvůli každé békovině (jako se to dělo za Blbiše...).

Stejně tak ordiny s dětmi ocení i jiné benefity než valorizaci rodičovské - třeba dost míst ve školkách, školách a pod.
Tak si tam tyhle věci dosaď místo těch, co jsem uvedl já, ono to vyjde úplně na stejno.

Veřejná deklarace toho, že za něčím stojím ... a pak skutek utek.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Společenská angažovanost RPG her

Příspěvek od Vallun »

MarkyParky píše: 27. 5. 2023, 15:31Tak si tam tyhle věci dosaď místo těch, co jsem uvedl já, ono to vyjde úplně na stejno.

Veřejná deklarace toho, že za něčím stojím ... a pak skutek utek.
Jenže tos právě zcela minul pointu.
Můžeš upřímně podporovat gaye - třeba právě tím, že budeš prosazovat fér práva registrovaného partnerství, ale z různých důvodů neřešit manželství pro všechny (třeba proto, že by to rozbilo koalici, kterou potřebuješ).

Ještě výraznější je to ale u těch ostatních položek, můžeš považovat skolství za prioritu, ale jako rozumný, rozpočtově odpovědný politik hledat jiné cesty, jak mu pomoci. Zkrátka, to že politik nedělá přesně to, co by sis Ty představoval, ještě neznamená, že nedělá to, co říká jinak...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Váš názor na {insert problem here}

Příspěvek od Wolfus »

Corny píše: 25. 5. 2023, 10:27 Proč bych třeba nemohl natočit Schindlerův seznam a hned na začátku napsat "Jsi-li nácek, tak se na tohle nedívej a jdi někam"?
Sranda, zrovna tento film presvedcil byvaleho spoluziaka - skinheada, aby hodil bomberu do smetia, nechal si narast vlasy a celu tu ich zhovadilu ideologiu zavrhol. Keby tam bolo napisane, aby siel radsej do prdele, mozno by niekde hajloval dodnes.
Za tento příspěvek děkují uživateli Wolfus tito uživatelé (celkem 3):
Passingby, Vallun, MarkyParky
DrD (II), Pribehy Imperia
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Pan Bača a 8 hostů