[HRA] K Rudému vrchu

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

[HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Katania má namířeno opačným směrem než my, takže se rozloučíme a Naději opustíme jen ve třech - já, Bjorn a Ravel.

Máme namířeno na sever, k Rudému vrchu. Ne, že bych tam chtěl dát Ravela do učení, ale mohu se tam poradit se starými mistry, a hlavně, slíbil jsem něco své ženě, a kde jinde, než u jejího hrobu s tím mohu začít.

🔀 Undertake a Journey První usek cesty (Srdce) Weak Hit
Cesta je Dangerous - je to ve stejném regionu, ale půjdeme přes hory a dál na východ.
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 8, 6
✍️ You reach a waypoint and mark progress, but suffer -1📦.
🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Cestou se zásobami moc nešetříme, proč také, když jsme konečné v lidmi obývané krajině, takže nás trochu zaskočí, když zjistíme, že osada Kamenný knot, ve které jsme plánovali něco doplnit, je opuštěná. Všimneme si toho už z dálky, ze shluku chatrčí pod špičatou skálou, podle které získala osada své jméno, nestoupá žádný dým a na malých, kameny ohrazených pastvinách v okolí není vidět jedinou ovci.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... ještě cestou ...

"Ptal ses mě na moje plány. Popravdě, nejsem si moc jistý, co přesně budu dělat. Mám ale rámcovou představu. Potřebuju navštívit nejméně dvě místa. Rudý vrch, kde mám nějaké vlastní závazky, ale zároveň si tam potřebuji připomenout stará uctívání, aby se Ravel naučil svou sílu zkrotit, kdyby se stávala příliš divokou. A potom nás čeká cesta do Bouřných vrchů, opravdu mířím za obry. Od nich by se měl Ravel naopak naučit svou sílu povzbudit, kdyby v okovech starých rituálů příliš skomírala.

Víc toho zatím nevím. Snad jen, že na Rudém vrchu budeme mít co dočinění s lidmi a bude nás čekat velké přesvědčování, aby si tam Ravela nenechali. Tam nepředpokládám boje a tvé ostří bude spíše v záloze, kdyby se jednání s kněžími nějak zvrtla. Co se bude dít v Bouřných vrších, to opravdu netuším."

Čistě metaherně - když už se crcáme v téhle části mapy, uvítal bych cestou i krátkou odbočku do Mokřin, ať ochutnáme atmosféru všech částí Železných zemí. Ale to bych nechal až na to, co a jak a kde napadá na kostkách...
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... na dohled od Kamenného knotu ...

"Nelíbí se mi to. Radši bych si to celé prohlédl odněkud z bezpečí," otočím se k Ravelovi a Bjornovi. Pak mi pohled sklouzne ke skále tyčící se nad vesnicí. "Třeba shora."

🔀 Secure an Advantage Co uvidím shora? (Rozum) Miss
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 7, 8
✍️ You fail or your assumptions betray you. Pay the Price.
🔮It forces you to act against your best intentions.


Vyrazíme ke skále a k něčemu, co vypadá jako pěšina, vinoucí se po úbočí. Když ale dojdeme blíž, zjistíme, že jde jen o úzkou římsu, která se navíc na několika místech táhne jen těsně pod nějakým převisem. Statný muž, jako jsem já nebo Bjorn, se tam nemá šanci protáhnout.

Projdu se po úpatí skály sem a tam, i když se u toho nepřibližuji k osadě, ale jinou cestu nahoru nevidím.

"Já, já tam vylezu!" ozve se najednou Ravel.
Pozvednu obočí...
"Chci být také alespoň jednou užitečný. Pořád jsem pro vás víc přívěšek, zavazadlo, než platný člen družiny."
Moje mysl chce nesouhlasit, slíbil jsem že se o Ravela postarám a nevystavím ho nebezpečí, ale moje srdce ví, že má pravdu.

Pohlédnu ještě jednou na skálu, která přede mne postavila těžké rozhodnutí a pak kývnu. "Kdyby tam nahoře na tebe něco číhalo, tak ... tak se nedej. Nedrž se zpátky. Vypusť ze sebe všechno, co dovedeš. Jako v té hospodě v Mrazovišti," poplácám ho ještě povzbudivě po ramenou. Doufám ale, že něco takového potřebovat nebude.

🔮Ask the Oracle: 50/50 Číhá na vrcholu něco na Ravela Rolled 25 vs. 50: Yes
🔮Ask the Oracle: 50/50 Místní (yes) nebo nestvůra (no)? Rolled 74 vs. 50: No
🔮Ask the Oracle: Unlikely A až ho přepadne, ubrání se spontáním fireballem? Rolled 100 vs. 25: HELL NO!

Co jsem to jen Ravelovi poradil?!? ....


Sledujeme Ravela, jak stoupá vzhůru. Za chvíli už je z něj jen malá postavička na skále. Čas od času nám zmizí, když oblézá nějaký velký kámen nebo se protahuje puklinou.

Konečně už se blíží k plošině kousek od vrcholu. Naposledy zmizí a pak se jeho silueta objeví na okraji skály, hned vedle kamenného obelisku, který se tyčí ještě výše a dal osadě pod skálou jméno. Zamává nám, a pak se ozve nelidský skřek a Ravelova silueta zmizí. O vteřinu později se pak na vrcholu zableskne a přes hranu oné pomyslné kamenné svíce přeběhne široký zášlech plamene.

S napětím čekám, zda se objeví Ravel, ale místo toho s Bjornem slyšíme jen další skřeky.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Chvíli se dívám na Myricka s nadějí, že bude mít nějaký nápad, nebo zázrak v rukávu. Spíše se tváří vyděšeně, protože je jasné, že stejnou cestou jako Ravel se na vrchol nedostaneme, abychom mu pomohli. Zoufalá situace si žádá zoufalé činy. Shodím na zem batoh a přeměřím si skálu pohledem.

„Torre!“ zavelím a rozběhneme se. Pro psa není úzká římsa problém, ten tam proleze, však už se na mě dívá zvědavě, jak si to představuju dál. Plivnu si od dlaní a dám se do šplhání. Rychle zjistím, že to rozhodně není taková sranda, jako když jsme na skály lezli v dětství, nebo když jsme se předháněli před holkama v dospívání. Co chvíli mi ujede ruka, nebo se utrhne kus skály, ale na to nedbám. Krok za krokem, rychle šplhám přes neprůchozí místo, zbytek se už nějak doběhne...

🔀 Face Danger Šplhání na skálu (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 1 + 0 = 7 Challenge Dice 9, 3
✍️ You succeed, but you are delayed: -1📉


Ozývá se křik, nelidský vřískot, a pak Ravelův bolestný jekot. Vřískotu postupně ubývá a bolestného naříkání zraněného chlapce přibývá. Jde to, ale pomalu, křik mi drásá uši a nemohoucnost je téměř hmatatelná. Tedy, nejspíše lezu celkem rychle, ale mně osobně to připadá jako věčnost. Konečně se vytáhnu nad inkriminované místo a s Torrem vyběhneme na vrchol.

Naskytne se nám ohavný pohled. Na skále si udělalo hnízdo hejno harpyjí. Ošklivé babizny s částí těla supí a částí lidskou. Jsou ohavné, svraštělé, zjizvené od neustálého haštěření, a pochopitelně nahé. O kus za vrcholem je vidět obří hnízdo a odtud je cítit ve větru závan mršiny. Pohledem nestvůry přejedu a je mi jasné, že jsem v dost velké nevýhodě. Je jich asi deset, možná i víc.

Jedna z nich, jistě ta nejošklivější, drží Ravela na zemi ošklivými pařáty, z chlapcova lýtka pryští krev a do jeho ramene se mrcha zakousla ostrými špinavými zuby. Peří má z jedné strany pěkně ožehlé, ale viditelně to nestačilo, jen ji to naštvalo. Zbytek hejna syčí, vřeští a kráká, jak doufají, žen a ně taky zbyde. Dorážejí, ale dominantní samice si svou kořist brání.

Odepnu sekeru a z plných plic zařvu. Torr se přikrčí a vrčí.
„Běžte od něj, vy MRCHY!“

🔀 Compel Zastrašit harpyje (Železo) Miss
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 6, 9
✍️ They refuse or make a demand which costs you greatly. Pay the Price.
✍️ –2🩸


Všechny oči šílených a dravých žen se na mě zaměří. Potěžkám sekeru. Tak pojďte...

Pak dostanu ránu z boku, další, ucítím pařáty. Než jsem to stihl, nějaká se ke mě připlížila zezadu, další z boku, nalétly na mě dříve, než jsem si jich všiml. Abych nesletěl do hlubin, musím se vrhnout proti nim, za což jsem odměněn hlubokými sečnými ranami a kousancem do obličeje.

🔀 Enter the Fray Přepaden harpyjemi (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 2, 4
✍️ Prepare to act: Take initiative.


Pak do nich vletí Torr jako do hejna slepic a to mi dá možnosti sebrat se a získat převahu.

✍️ Hejno harpyjí
Rank: Formidable (1 progress per harm; inflicts 3 harm)
Features: Svraštělé babizny, ostré zuby a pařáty, kloaka
Drives: Roztrhat a sežrat, hašteřit se o kořist, působit bolest
Tactics: Útok ze zálohy, přišlápnout pařáty k zemi, nálet, hejno proti jednomu
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Zprvu bezradně čekám a jen sleduji, jak Bjorn šplhá.

Pak ale zaslechnu další bolestivý výkřik Ravela a ten mě popožene. Když to dokáže on, dokážu to taky.

🔀 Face Danger Šplh (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 7, 8
✍️ You succeed, but you sacrifice resources: -1📦


Nechám dole všechny zásoby nehídané, abych si odlehčil. Později se ukáže, že toho využije nějaká horská havěť, ale to mě teď nezajímá. Když se konečné přehoupnu přes okraj malé rovinky na vrcholu, vidím jak Torr kouše do harpijí a strhává je z Bjorna, který se zvedá ze země.

Ravel leží opodál, ve spárech velké staré harypyje, která sleduje, jak se bitka vyvíjí.

🔀 Enter the Fray Přímý útok (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 6, 9
✍️ Bolster your position: Take +2📈


Důležité je odlákat ji od Ravela, tak se sehnu a hodím po ní pár kamenů. To jí rozzuří. Opravdu chlapce pustí a skočí po mě. Rychle se oženu holí.

🔀 Clash Skočila po mě (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 1 = 9 Challenge Dice 9, 1
✍️ Inflict 🩸, but then Pay the price. Your foe has inititative.
✍️Přímočaře zaplatím 🩸, za Prodlouženou ruku +1📈
🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Ona skočí, roztáhne křídla, aby skok prodloužila a zatne mi pařáty do ramen. Oženu se, udeřím ji, ale její sevření je pěkná bolest.

🔀 Endure Harm Au! (Ostří) Miss
🎲 Action Score 1 + 1 + 0 = 2 Challenge Dice 5, 8
✍️ Suffer -1📉. If you are at 0 🩸, you must mark wounded or maimed (if currently unmarked) or roll on the table.


Bolest mi zpomalí reakce, a tak si na poslední chvíli uvědomím, že nestvůra mě drží a prudkými rozmachy křídel se mě snaží dotlačit k okraji skály. Nejspíš mě chce shodit a rozlouskout o kameny dole, jako orel, co chytil do spárů želvu. To se nesmí stát, takže zatímco se snažím zapřít nohama, další úder jí vedu kolem ocasu do míst, kde by normální tvorové asi měli ledviny.

🔀 Clash Osvobodit se, než mé shodí. (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 1 = 6 Challenge Dice 9, 5
✍️ Inflict 🩸, but then Pay the price. Your foe has inititative.
🔮Oracle Result Pay the Price [89] It wastes resources, 📦sundavám na 0, za Prodlouženou ruku +1📈
🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Podaří se mi to. Zapřu se na poslední chvíli o veliký balvan a švihnu. Harpyje mě pustí a máchne křídly. Zatímco balancuji na okraji, nabírá výšku a obrací se do náletu. Zaberu nohou a skočím dopředu - a při tom se balvan uvolní a strhne kamennou lavinu dolů na naše věci. Teď už je úplně jedno, jestli je něco rozkrádalo nebo ne, když skončily zavalené.

Harpyje mezitím udělá obrat a nalétává na mě.

Jak to jde mezitím Bjornovi?
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

V průběhu mely, kdy na mě dorážejí tři slepice, zahlédnu, že Myrick se připojil. Pousměji se, když začne házet kamením. Pak už se musím soustředit na moje osobní hejno. Harpyje se rozletěly na všechny strany, ale už na mě zase nalétávají, jedna za druhou, v rychlém sledu.

🔀 Strike Srážení harpyjí z oblohy (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 3, 8
✍️ Inflict your harm and lose initiative.
✍️ 2🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑


První dvě nebo tři zrůdy zkušeně srazím sekerou v gejzíru krve z oblohy. Jedna mi padne k nohám, další s plácáním křídel padá ze srázu. Třetí už je tak tak, a pak už je jich prostě příliš mnoho. Nárazy těl mě tlačí k zemi a já zatoužím mít u sebe štít, ale ten jsem musel nechat dole.

Zakryju si obličej, abych ho ochránil před ostrými drápy a kousanci. Další a další se na mě vrhají a Torr se snaží alespoň občas ze mě nějakou strhnout. Sesypou se na mě, jako komáři, tlačí mě k zemi. Prudce kopnu jednu do obličeje a pak druhou nohou do hrudi.

🔀 Clash Odkopnout harpyji (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 3, 5
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative.
✍️ 3🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑


Rána je to krásná, jako při bitce v hospodě. Srazí další tři na zem, kde je z nich chumel peří a zjizvených těl. Torr na nic nečeká a jedné se zakousne do obličeje a trhá. Já se překulím a tnu jim po nohách. Přeťaté šlachy, bolest a hrůza, kdy si začínají uvědomovat, že co rána, to jedna mrtvá nebo zmrzačená, je nutí ustoupit.

🔀 End the Fight Konec boje s harpyjemi (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 9 Challenge Dice 2, 1
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent.


Ozve se pronikavý skřek. Zbývající nestvůry otočí hlavy a nechají boje i své kořisti. Alfa samice se zastaví, na Myricka už se nevrhne, naopak ostatní volá k ústupu. Jedna z nich se ještě pokouší Ravela rychle popadnout a odnést, kus ho táhne za ruku v pařátu po zemi, pak ale usoudí, že je na to příliš slabá, a nechá ho být.

Luk u sebe nemám, tak za hejnem pošlu alespoň hromadu nadávek, pak se sehnu a po Myrickově vzoru si ještě hodím kamenem. Harpyje na nás ječí, až zaléhá v uších, vzteky se nás pokusí alespoň pokálet, pak odletí někam za kopec. Jejich vřeštění a štěbetání slábne v dálce.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Přiskočím k Ravelovi. "Co jsem to zase...", popadnu ho, "... jsi v pořádku?"

Zaupí, protože zahýbu s jeho ránou a to mě přiměje věnovat jim trochu pozornosti. Nejsou smrtelné, ale krvácí a budou potřebovat šití. Provizorně je převážeme tím nejčistším kusem oblečení, co na sobě najdeme. Sykne u toho bolestí, ale jinak statečně drží. "Jak ho dostaneme dolů?" zvednu hlavu k Bjornovi.

Pak si všimnu, že i on má pár šrámů a mezi nadávkami ztěžka oddechuje.

"Dobrý boj. Nebýt tebe ... asi by byl Ravel dávno po smrti a já křivopřísnežník. Příště, až budu mít nápad ho někam poslat samotného, pořádně mi nafackuj." Snažím se odlehčit situaci s humorem, ale v mých očích je vidět upřímný a opravdový vděk.

Zvednu se na nohy a ztěžka dojdu k okraji skály. Pohlédnu na naše zavalené zásoby a na opuštěnou osadu. "Nevím, jestli za sebou obyvatelé Knotu něco nechali, ale přinejmenším tam najdeme střechu nad hlavou. Opravdu se mi nechce čekat tady, až se ty potvory vrátí."

Pak se otočím k jejich hnízdu. "Ale stejně bych si raději pojistil, že se nebudou mít kam vrátit." Pozvednu hůl a rozpálím její konec. Trvá to opravdu dlouho, než se mi podaří rozžhavit ji tak, že od ní chytne vysušená sláma, peří a kousky lidského oblečení, ze kterého je hnízdo vystlané. To mi připomene, že už je to dlouho, co jsem čerpal sílu světla. V elfím lese bylo moc šero a na cestě s karavanou to zase nebylo potřeba.

Podívám se na Ravela. Hledí na mě a čeká co dál, jeho statečnost trvá. "Chtěl jsem ti to ukázat za jiných okolností, ale kde jinde, než u knotu obří svíce bys měl poprvé vidět, že sílu, co v tobě dřímá, jde používat i kontrolovaně. A protože brzy bude noc, nikde tu nejsou lidé a z nás je cítit krev na sto honů, je docela dobře možné, že budeme moc světla ještě potřebovat. Takže pokud ti bolest dovolí, dívej se. Až se dáš dohromady a nabereš trochu sil, začnu tě to i učit."

S těmito slovy si sednu na úpatí knotu, zahledím se ke slunci na obloze a začnu se soustředit na svou hůl.

🔀 Světlonoš Nabíjím světýlko (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 4, 8
✍️ Mám nabito 6 světla.


"Takže teď opatrně dolů..."

Bjorne, nějaký nápad, jak se odsud dostat?"

Až budem dole, přesunul bych se do osady a dal tam camp a heal na Ravela. Resuply nám nedovolují pravidla...
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

„Naopak, než ho pošleš příště někam samotného, tak ho naučíme pár věcí. Ale až potom, teď se odtud musíme dostat. Třeba se lidi z osady někde schovali, jeden nikdy neví. Mám dva nápady. Málokterá skála je neschůdná ze všech stran. Zkusíme to tu obejít, třeba najdeme cestu. A pokud ne, tak mi vezmeš věci, chytí se mě kolem krku, a budeme se modlit, abych dolů slezl stejně mrštně, jako jsem vylezl sem. Ale upřímně, radši bych to první.“

🔀 Gather Information Najít schůdnou cestu dolů (Rozum) Miss
🎲 Action Score 1 + 2 + 0 = 3 Challenge Dice 5, 4
✍️ Your investigation unearths a dire threat or reveals an unwelcome truth that undermines your quest. Pay the Price.


Nechám Myricka ošetřovat Ravela a Torra mu dělat společnost. Sám obejdu shořelé hnízdo a dívám se z různých míst dolů. Příkré, moc drolivé, příliš úzká prasklina. Tady to taky nepůjde... A sakra! Z téhle strany vidím na nedaleký les a co jsem prve pokládal za hejno ptáků, jsou harpyje. Jsou jich desítky a určitě se nechystají jen tak se tam houfovat a sedět na větvích. Jestli rychle nezmizíme a nenajdeme úkryt, je po nás.

Klopýtám zpět a chvatně se ohlížím.
„Musíme vypadnout! Hned! Chyť se mě,“ můj vyděšený výraz je patrně dost výmluvný na to, aby si pohnuli.

🔀 Face Danger Slézt s Ravelem na zádech (Ostří) Miss
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 4, 7
✍️ Spálím −9📉 Strong Hit
✍️ You are successful: +1📈


Cesta dolů je rychlejší, ale ne rychlá dost. Občas se odtrhne kus skály, občas někdo vykřikne, když už to téměř vypadá, že sletíme do prázdna. Dostaneme se dolů, já i Ravel. V uších mi buší tep a svaly na rukou i nohách mám namožené. Na vrcholku se na to ozvou nenávistné skřeky.

„Utíkejte k osadě a najděte úkryt. Já je zdržím.“ Začnu hledat mé věci, které jsem odložil trochu jinde, než Myrick. Třeba něco z toho přežilo. Alespoň štít a dají-li bohové, tak třeba i luk a šípy.

🔮 Ask the Oracle: Likely Přežil štít? Rolled 82 vs. 75: No
🔮 Ask the Oracle: Unlikely Přežil luk a šípy? Rolled 22 vs. 25: HELL YES!
🔮 Ask the Oracle: Likely Přežil dárek pro Ravela? Rolled 67 vs. 75: Yes

Naštěstí najdu svůj luk, který zázrakem přežil. Šípy se sice vysypaly z toulce, ale tím lépe, protože jsem si všiml, že mi ještě zbývají lovecké šípy, skvělé proti neobrněným cílům. Všechno seberu. Už se chystám pokračovat, když zahlédnu ještě balíček zabalený v látce. Ano, o ten bych nerad přišel.

Pak už křičím na ostatní: „Utíkejte!“

Počítal jsem, že Myrick sleze dolů bez problémů, když leze sám a nahoru vylezl.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16466
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od MarkyParky »

Popadnu Ravela a vleču ho za sebou co nejrychleji k vesnici.

🔀 Face Danger Zrháme ke vsi (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 3, 6
✍️ You succeed, but lose advantage: -1📉


Jenže Ravelovi se uvolní obvaz a začne opět krvácet. Nechává za sebou zřetelnou stopu. Když je jasné, že se harpyjím mezi domky neztratíme, zkusím alespoň najít nějaký s pevnou střechou a úzkým vchodem, který se bude dobře bránit.

🔀 Face Danger Hledám skrýš (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 8, 7 > Pálím momentum
✍️ You succeed, but you are dispirited or afraid: Endure Stress (1 🧠)


Když zahlédnu vhodnou polozemnici a zapadneme do ní, uvědomím si zoufalost naší situace - obklíčeni, přesíleni, bez zásob a se zraněným Ravelem ...

🔀 Endure Stress Jak snáším beznaděj? (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 3, 5
✍️ Embrace the darkness: Take +1📈.


... přivřu dveře a sestoupím do potemělých prostor. Temnota je lepší než otevřené jasné nebe plné létajících stvůr. S temnotou si poradit umím, na to mám své čáry.

Mám jen starosti o Bjorna, který náš ústup kryl.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Myrick s Ravelem neodmlouvají a začnou utíkat. To je dobře.
„Tak brachu,“ pohladím Torra po srsti, než zasadím první šíp, „teď je to na nás.“

Pohyb harpyje přiláká spolehlivěji, než lejno mouchy. Prvních pár seskočí ze skály a roztáhnou křídla.
„Tady jsem vy mrchy!“ zařvu na ně a pošlu za nimi několik šípů. Jeden zasáhne a bestie se s ječením řítí k zemi.
„Tady! Přece byste nenechaly ladem takové fajn masíčko!“ dalších pár šípů mine jen o pár palců.
„Tvoje matka byla slepice a tvůj fotr krocan, podle toho taky vypadáš!“

🔀 Compel Vyprovokovat a pořádně naštvat harpyje, aby ostatní nechaly být (Železo) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 3, 3
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲.


Harpyje zakrouží, vydají nenávistný skřek, a pak se vynoří z poza skály další, další, a další. Odložím luk a vezmu do ruky sekeru.
„Škoda, že se nedáte žrat.“
Ještě se ohlédnu přes rameno, vidím, že Myrick a Ravel někde zmizeli mezi domy, skvěle. Teď už si jen prosekat cestu z tohodle průšvihu.

🔀 Enter the Fray Postavit se hejnu harpyjí čelem (Srdce) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 1 + 0 = 6 Challenge Dice 1, 8
✍️ Bolster your position: Take +2📈


Seberu ze země zlomený štít, a přikrčím se za něj, Torr za mnou. Harpyje se na mě sesypou, ztratí chvilkovou výhodu útoku z letu a teď nastane pravá řežba. Zničený štít odhodím i s jedou potvorou, zařvu a po jedné seknu.

✍️ Celé hejno harpyjí, které bylo zkázou osady
Rank: Extreme (2 ticks per harm; inflicts 4 harm)
🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


🔀 Clash Boj, obklopen hejnem (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 3, 10
✍️ Inflict 🩸, but then Pay the price. Your foe has inititative.
✍️ 2🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
✍️ A friend, companion, or ally is put in harm’s way (or you are, if alone).
🌕🌗🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑

Jednu harpyji téměř přetnu, svíjí se na zemi jen chvíli, než padne. Když se na mě vrhnou, tlučou mě křídly a snaží se najít místo, kam mi zarazit pařáty skrz medvědí kůži, seknu další z nich do lebky. Vyplivnu krev a další hnus, co se mi dostane do úst. Pokračuji metodicky dál, když si všimnu, že pár harpyjí se oddělí od hejna a zamíří k vesnici, v Myrickových stopách. Bylo naivní si myslet, že takové velké hejno upoutám sám. Teď, když vidí, jak velkou mají na osamoceného bojovníka převahu, se rozhodnou dostihnout i ostatní.

🔮 Ask the Oracle: 50/50 Budou hledat Myricka a Ravela tři harpyje z hejna? (celkově Dangerous enemy) Rolled 1 vs. 50: Yes


Odkopnu jednu harpyji, která se mi sápe po obličeji, Torr srazí další a rve jí maso ze stehna. Překulím se pod nimi a několik pařátů mě těsně mine. Do jednoho zarazím sekeru a zmrzačená stvůra mi ječí přímo do ucha, jak mi ho chtěla ukousnout.

🔀 Clash Odkulit se stranou a rozsekat co půjde (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 4, 7
✍️ Inflict 🩸, but then Pay the price. Your foe has inititative.
✍️ 2🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑


🔮 Ask the Oracle: Unlikely Ztratím sekeru? Rolled 93 vs. 25: No
−4 🧠


Všechno vypadalo dobře až do chvíle, kdy jsem přestal vidět nebe, Torra, a vše ostatní.

🔀 Endure Stress Odolat zoufalství (Srdce) Miss
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 8, 4
✍️ Suffer −1📉. If you are at 0 spirit, you must mark shaken or corrupted (if currently unmarked) or roll on the table.
✍️ Shaken


Stvůry mě chytily za ruce, za nohy, snaží se mě znehybnit, rozervou mi medvědí kůži, aby odhalily břicho a hruď. Začínám ztrácet i poslední zbytky převahy. Je to děsivé.

Konečně se odněkud vynoří Torr a strhne harpyji, co se mi chystala rozpárat břicho, k zemi. Vzchopím se a té, co se mi snaží ukousnout nos, dám ránu čelem. Rána je to pořádná, ze zlomeného nosu vytryskne krev, z rozbitých úst vyletí vyražené zuby. Vykopnu a harpyje, které jsem právě vykloubil ruku v lokti, pustí mou ruku se sekerou.

✍️ Turn the tide!
🔀 Strike Prosekat se z obklíčení (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 1, 8
✍️ Inflict +1 harm. You retain initiative.
✍️ 3🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑


Několikrát se rozmáchnu a podaří se mi osvobodit. Krev a usekané údy všude kolem ztěžují pohyb. Už ani není možné uhnout nebo se přesunout, abych nešlápl na části těl nebo svíjející se harpyje. Začínám se dostávat do tempa, ale cítím, jak mě síly opouštějí. Přistihnu se, jak přemýšlím, že padnout v takové bitvě by bylo sice se ctí, ale málo ohromující. Pokud kolem mé mrtvoly nebude alespoň dvoumetrová zeď z takových podřadných mrtvol, tak si místo vedle svých předků nezasloužím.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Škrábavé a trhavé zvuky přeruší zlověstné ticho v temnotě a několika malými otvory vnitřek osvětlí úzké paprsky světla. Ty stvůry jsou tady.

Jdou po nás tři, vzhledem k předchozím hodnocením mi to přijde jako dangerous protivník. A myslím, že Bjorn by si měl z fikce přidat třeba jedno 🌕 za odlákané potvory.
🔀 Enter the Fray Jak se rozjede potyčka se trojicí? (Srdce) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 9, 10
✍️ Pay the price. Your foe has initiative.
🔮A surprising development complicates your quest.


Spoléhám se na pevnou střechu polozemnice, pokrytou břidlicovými taškami a mechem, ale najednou se ozve strašlivá rána a dřevěný nosný sloup uprostřed stavení pukne a promění se v tisíce třísek, jak nevydrží váhu harpijí, které dosedly na střechu a začaly tašky a mech odhrabávat.

🔀 Face Danger Zavalí nás střecha? (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 2, 7
✍️ You succeed, but lose advantage: -1📉


Hbitě uskočíme na stranu a strop se zhroutí přímo před nás. Bohužel jsem při strhávání Ravela moc nepřemýšlel a tak na tu zkázu hledíme přímo z místa, kam nyní dopadá širký paprsek slunce.

Pak nám na tváře dopadnou stíny trojice harpyjí, které usednou kolem vzniklé díry. Jen tak tak stihnu sáhnout po holi, když první s roztaženými křídly a nataženými drápy vlétne dovnitř.

🔀 Clash Bitka v bar=aku (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 1 = 8 Challenge Dice 8, 3
✍️ Inflict 🩸, but then Pay the price. Your foe has inititative.
- Dostávám 2 - 1🩸 a 1 📉, dávám 1🩸 > 🌕🌕, získávám +1📈


Harpyje mě stihne seknout, než ji udeřím do břicha.

🔀 Endure Harm Bitka v bar=aku (Ostří) Miss
🎲 Action Score 3 + 1 + 0 = 4 Challenge Dice 9, 5
✍️ Suffer -1📉. If you are at 0 🩸, you mark wounded.


Rána na levé ruce, kterou jsem pařátu nastavil, je ošklivá a krvácí a já se začínám bát, že tady dnes umřeme...
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Teď, když situace vypadá o něco lépe, risku změnu. Ustoupím vzniklou mezerou a sekám kolem sebe, hlava nehlava. Řvu ještě zběsileji, než předtím. Rozrážím zrůdy rameny i nárazy hrudí, aby si držely odstup, alespoň než se unavím. A vzniklou chvilku využiju k tomu, abych se dostal zpět ke skále. Jakmile mám skálu v zádech, můžu toho divadla nechat.

🔀 Secure an Advantage Získat chvilku a přesunout se ke skále (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 6, 10
✍️ Take control: Make another move now (not a progress move), and add +1🎲.


Jak se dalo předpokládat, hned po té se na mě zuřivě vrhnou, ale chvilková výhoda, kdy nemusím ani já ani Torr nic strhávat z mých zad, než mě od skalní stěny odtlačí, mi snad pomůže.

🔀 Strike Boj s převahou u skály (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 3 + 1 = 7 Challenge Dice 7, 1
✍️ Inflict your harm and lose initiative.
✍️ 2🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌗🌑🌑🌑


Pomohlo to, ale jen na chvíli. Naopak, harpyje zvyklé na skály, se ihned přizpůsobily. Nyní už mi skalní stěna spíše působí problém, a pak zakopnu o kámen. Sesypou se na mě, s nenávistí a touhou po mé krvi.

🔀 Clash Střetnutí u skály, v novém obklíčení (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 5, 4
✍️ Spálím −8📉 Strong Hit
✍️ You bolster your position. Take +1📈. You have initiative.
✍️ 2🩸, 🐺 +1🩸, +1📈
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑🌑


Cucky harpyjí létají na všechny strany, na chvíli zalituji, že jsem se přesunul, protože tak kolem mě nebude ta epická hradba z mrtvých harpyjích těl. Najednou zahlédnu mezi těly i hlavní harpyji. Je na ní vidět pár šrámů z minulého střetnutí a nenávist, že jsme ji připravili o kořist. Je čas zariskovat a ukončit to. Rozrazím ramenem dvojici, co se na mě sápe, skočím, a doufám, že bestii dorazím a zaseju mezi ně takový strach, že už si nic nedovolí.

🔀 End the Fight Zabít alfa samici a dorazit ostatní (Železo) Strong Hit
🎲 Action Score 8 Challenge Dice 5, 3
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent.


Úplně cítím, jak začíná být moje sekera tupá. To však zatím nevadí. Nejstrašnější harpyji se rozšíří oči děsem, když jí dojde, že jsem prorazil skupinu jejích poskoků a rána míří přímo na ni. Pokusí se uhnout a nastavit paži do rány, ale to nic neznamená. Praskání kostí a gejzír krve, pak následuje její žuchnutí na zem. Jekot, který při tom vydává, se nedá srovnat s ničím, co jsem kdy slyšel. Je táhlý, srdceryvný, zmatený, a plný strachu. Zbývající harpyje jakoby na chvíli zamrznou na místě, nemohou pochopit, že jejich vůdkyně tak trpí.

Okolním stvůrám posekám a polámu křídla dřív, než se vzpamatují. Ječí, a vypadají, jako by prosily o život. Nemám slitování. Metodicky, jednu za druhou, sprovodím z tohoto světa.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Všechny tři harpyje se narvou dovnitř a začnou dotírat, najednou se ale z dáli ozve nelidský jekot. Trojice ztuhne a mě něco napadne.

🔀Turn the tide - získávám iniciativu.

"Rychle ven!" vykřiknu na Ravela a ukážu mu na dveře. Jakmile je otevře, udeřím zprudka holí do druhého nosného sloupu a rychle proběhnu pod zbytky hroutící se střechy za ním.

🔀 Secure an Advantage Zasypat harpyje v polozemnici (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 2 = 7 Challenge Dice 1, 6
✍️ You gain advantage. Take control: Make another move now (not a progress move), and add +1🎲. Prepare to act: Take +2📈.


Neběžím ovšem pryč jako Ravel, nýbrž se okamžitě otočím a vyběhnu na hromadu trosek, která zbyla z polozemnice. A kdykoliv některá z harpyjí vystrčí byť jen drápek, okamžitě ji udeřím svou zdravou rukou.

🔀 Strike Nedovolit jim vylézt (Ostří) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 2 = 6 Challenge Dice 5, 8
✍️ Inflict your harm and lose initiative.
🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑


Bohužel je jich moc a i když jednu slušně pomlátím, další dvě se vyhrabou z trosek vedle. "Někam se schovej a počkej, než tě zachrání Bjorn," řvu na Ravela, zatímco mě harpyje - zjevně trochu vyděšené tím, že zpoza skály už se neozývá ryk boje, ale spíš bolestné skřeky a úpění - zkouší sevřít svými drápy a vléct pryč, aby jim zbyla alespoň nějaká kořist.

Do boje dávám zbytky sil co mám.

🔀 Clash Ubránit a zaměstnat je kvůli Ravelovi (Ostří) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 1 + 2 + 1 = 4 Challenge Dice 3, 3
✍️ You find an opening. Inflict +1🩸. You have initiative.


Vidím rudě, zběsile odrážím rány, ani nezkouším žádnou zasadit, ale zdá se, že prudkost mých obranných úderů stačí. Jedné přerazím křídlo a druhé vyrazím několik zubů, když mě zkusí kousnout. Pak se konstrukce polozemnice zhroutí úplně a všichni čtyři zahučíme znovu dovnitř, do oblak břidlicového prachu, poletujících třísek a kousků mechu.

Přihodím si ještě jeden +1🩸za Strong match
🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕
🔀 End the Fight Ubránit a zaměstnat je kvůli Ravelovi (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 7, 9
✍️ This foe is no longer in the fight. They are killed, out of action, flee, or surrender as appropriate to the situation and your intent.


Ukáže se, že na záchranu mého života to stačí. Po chvíli už si uvědomím, že máchám do prázdna a všechny tři harpyje jsou mrtvé.

🔀 Face Danger Zapadl jsem potupně do trosek? (Ostří) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 2 + 0 = 7 Challenge Dice 6, 2
✍️ You are successful: +1📈


Vyškrábu se ven a rozhlížím se, kam se běžel schovat Ravel a jak dopadl Bjorn.
Uživatelský avatar
Bjorn Olafsson
Příspěvky: 232
Registrován: 5. 1. 2023, 12:58

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Bjorn Olafsson »

Jdu rychlým krokem ke zbytkům osady. Stihnu si jen uvědomit, že kromě toho, že jsem málem podlehl beznaději a obrovské přesile, tak většina krve na mě není moje a vlastně ani nejsem nějak vážně zraněný. Trochu otrhaný, dá se říct, a rána v obličeji mi určitě na kráse nepřidá. Nejdříve zahlédnu Ravela, jak se krčí za nějakými sudy na rohu domu. Připravím si sekeru, abych mohl zneškodnit jakékoli další nebezpečí, které nám hrozí, ale není už potřeba.

Myrick se hrabe ze sutin a všude kolem je mrtvo. Odhodím hlavu hlavní harpyje, kterou jsem chtěl ostatní zastrašit, na zem mezi námi. Uznale kývnu na Myricka, je taky samý prach a krev. Žádné vřeštění harpyjí slyšet není a krev na Myrickově holi je výmluvná dost. Ravel k nám jde obezřetně, ale já myslím, že už to není třeba. Teprve pak si všimnu, že Myrick je bledý jako stěna a z jeho ruky crčí krev.

„Jsi zraněný,“ pronesu očividné a pomáhám mu posadit se. O obvazy jsme přišli a čistého oblečení, které by se dalo roztrhat, nám už také nezbylo. Jediné, co mám po ruce, je balíček pro Ravela. Dýkou odříznu pár cárů plátna, snad to bude stačit. Ravel mezi tím dává Myrickovi napít.

Prohlédnu ránu, nekomentuji, jak je to špatné. Chce to šití, ale jestli jehlu a nit najdu později, to se neví. Zatím musí stačit kus zmačkané látky obvázaný pruhem plátna, kterým bych si za normálních okolností ani nezkoušel čistit boty.

🔀 Heal Obvázat Myrickovi ránu (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 2, 8
✍️ Your care is helpful. If you (or the ally under your care) have the wounded condition, you may clear it. Then, take or give up to +2🩸, but you must suffer -1📦 or -1📉 (your choice).
Myrick: w̶o̶u̶n̶d̶e̶d̶, +2🩸
Bjorn: −1📉


Jsem na svou práci hrdý, stejně jako snad bude Myrick hrdý na svou jizvu. Poplácám ho po rameni a konečně se pořádně rozhlédnu po osadě.

🔮 Ask the Oracle: Unlikely Jsou zde patrné stopy po přeživších? Rolled 11 vs. 25: HELL YES! You rolled a match! Envision an extreme result or twist.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 318
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] K Rudému vrchu

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Když Bjornovi děkuji za poskytnutou první pomoc a přemýšlím, zda pro jeho zdraví bude horší nebo lepší, když se pokusím mu to oplatit, najednou se za ním zjeví silueta.

Nejdřív chci vykřiknout varování, ale pak si uvědomím, že nemá křídla, takže to není harpyje. Mladická postava patří spíše nějakému zvědovi.

Dotyčný si uvědomí, že na něj hledím a promluví: "Jsem Keelan z Kamenného knotu, to vy jste pobili ty harpyje?"

Ukážu na naše rány a pronesu: "Je to tak. A vůbec by nám nevadilo, kdybyste vylezli z těch skrýší, kde se před nimi ukrýváte, přinesli trochu ze zásob, které jste ukryli obdobně dobře a pohostili své osvoboditele?"

Soujourn - weak hit...
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů