Co si zahrajeme?

Jarní Slezina RPG Fóra proběhne v termínu 8. - 11. 6. Přijďte se slézt!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Diskuze k domlouvání, co bychom si mohli zahrát.

Momentálně probíhá první kolo - nadhoďte, co byste rádi vedli nebo hráli

Tabulka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Ve čtvrtek bychom tedy měli z zaspaných her hráče na:
Ten Candles
Mothership
Bubákův nebo Yorkův dungeon

Karel k tomu teď nabídl Night Witches, které si s Bárou rádi zahrajeme.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Selhan píše: 6. 6. 2023, 12:20 Ve čtvrtek bychom tedy měli z zaspaných her hráče na:
Ten Candles
Mothership
Bubákův nebo Yorkův dungeon

Karel k tomu teď nabídl Night Witches, které si s Bárou rádi zahrajeme.
Ten Candles chce hrát Nord, který má přijet až v pátek, takže záleží, jestli by se o to obešel. A pak nesmí nic zároveň vést Karel. Ale jinak jo, klidně to odvedu už ve čtvrtek, když to nebude ničemu vadit :)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Selhan »

Máš pravdu, já věděl, že jsem to z nějakého důvodu dával na jinam – pehlídl jsem tady ve svém color-codingu jedno políčko. Takže Ten Candles ne.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od York »

Jestli máte chuť na víc dungeonů, můžu vzít ještě Quentinovu Skřetí jeskyni. Ta je celkem krátká.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od fenikso »

Já tentokrát beru jen jednohubky, 2400 (sci-fi s výběrem žánru) a Shadowdark (fantasy OSR s moderními mechanikami). Příprava je rychlá a něco odehrát se dá v omezeném čase. Takže to nabízím operativně, když zrovna nic nehraju. Což je zatím podle rozpisu v podstatě pořád :D, kromě soboty odpoledne.
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od fenikso »

kin píše: 5. 6. 2023, 14:06 Fenikso, Jesuz: já se nedával ani do toho "Rozpisu aktivit", ale koukám že jsem tam už na čtvrtek... :D
Aktuálně brutálně přemýšlím, zda-li pojedu. Chci. I to volno tam mám. Ale za měsíc a půl se stěhuji za prací mimo ČR, takže aktuálně řeším dost věcí a přemýšlím jestli ten konec týnde/víkend nepotřebuji spíš na jiné aktivity. Takže se rozhodnu tak ve středu/ve čtvrtek?
No tak to tím spíše bys měl přijet, když se dalších pár let neukážeš, ne? 8) A navíc, co budu hrát, když nepřijedeš?! Jsem doufal, že se případně ještě přivtěřím na Mothership :lol:
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od York »

fenikso píše: 6. 6. 2023, 13:36Shadowdark (fantasy OSR s moderními mechanikami).
To zní zajímavě.
Jezus
Příspěvky: 2638
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Jezus »

fenikso píše: 2. 6. 2023, 19:47 My jsme začali hrát Exiles jako "jednorázovku" a vznikla z toho kampaň, co jsme překlopili do Cosmic Highway. Takže máme space-truckers hru, kde postavy jsou: kolonie parazitických nanobotů, ex-gladiátor s kybernetickou rukou, ještěrka z druhé strany galaxie, která umí absorbovat nemoci, psionik a obchodnice s hvězdným prachem. A všichni utekli z planety v karanténě. Well...
Musím uznat, že tohle zní cool. Jako kampaň, kde mají postavy opravdové backstory, protože to byla samostatných několik sezení :-D
komi píše: 6. 6. 2023, 08:48 Jej, já ten Liminal Horror ve čtvrtek určitě nestihnu, s Faskalem to bereme na slezinu zase poměrně netypickou cestou a to se může protáhnout do pozdních hodin.
Ok, na to jsem nějak pozapomněl. Už je to prozatím posunuto na neurčito, ostatně jako celý Kin... Nicméně mohla jsi dorazit akorát na závěr po několikahodinovém bloudění v lesích s větvičkami ve vlasech a dodat té hororové hře řádné vyděšení na závěr ;-)
York píše: 6. 6. 2023, 14:31
fenikso píše: 6. 6. 2023, 13:36Shadowdark (fantasy OSR s moderními mechanikami).
To zní zajímavě.
Jak pro koho :-P

Pokud jde o mě, tak to mě spíš už zlákáte na to 2400 - to je alespoň sci-fi :-D

...

BTW měl by někdo něco proti tomu prohodit Lačné lesbické šermířky (Thirsty Sword Lesbians) a Dungeons and babysitters? Když teď vypadl Nord se svými Svitky ( :-( ), tak kdyby se lesby hrály ráno, a Komina koni-... hra až odpoledne, tak bych mohl hrát to první celou dobu. Jinak bych musel v půlce odejít, kvůli Yorkově Zatopenému dolu.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

S dovolením přesunu hry ke hrám.
Jezus píše: 7. 6. 2023, 00:19 ... a kdybychom ukecali Sarse, aby odvedl večer Apocalypse World, který se dá imho posadit tak, že to GM spíš diriguje, nebo teda vyloženě GMless variantu Ironswornu, mohlo by to být dobré.
Pokud mě chcete někdo na cokoliv ukecávat, je potřeba to udělat hned. Mám posledních pár hodin na tisk čehokoliv a pak už to nepůjde. A třeba AW se bez playbooků hraje hůř, resp. zbytečně se ztrácí čas přípravou. To samé platí pro Ironsworn. A neměl jsem v plánu tahat s sebou pro strýčka Příhodu podklady ke všem hrám, které umím :)


Ale abych byl i konstruktivní:

Kdybys vytiskl podklady pro Svitky (tolik stran mi v práci neprojde) a akceptoval, že je znám jen z pozice hráče a povedu poprvé, můžeme je zkusit. Byla by to taková spíš kooperativka, ale systém je natolik jednoduchý, že by tam neměl být žádný zásek a hra by mohla plynout vcelku rozumně.

No a už asi měsíc přemýšlím nad tím, jakým způsobem si zahrát hru Against the Storm, na kterou mě přivedl Faskal. Nevím ještě, jestli to chci spíš jako AW hru o rozvoji a přežití osady navzdory nepřátelskému prostředí, nebo spíš jako háj-crawl průzkumnou hru v lese, který se na vás zle dívá. Kdyby tu byl ještě nějaký nadšenec, můžeme na to téma něco zbastlit, ale spíš bych to ještě promyslel a nechal až na podzimní Slezinu.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sarsaparillos:
Faskal
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Bart »

Sarsaparillos píše: 7. 6. 2023, 10:32 S dovolením přesunu hry ke hrám.
Jezus píše: 7. 6. 2023, 00:19 ... a kdybychom ukecali Sarse, aby odvedl večer Apocalypse World, který se dá imho posadit tak, že to GM spíš diriguje, nebo teda vyloženě GMless variantu Ironswornu, mohlo by to být dobré.
Pokud mě chcete někdo na cokoliv ukecávat, je potřeba to udělat hned. Mám posledních pár hodin na tisk čehokoliv a pak už to nepůjde. A třeba AW se bez playbooků hraje hůř, resp. zbytečně se ztrácí čas přípravou. To samé platí pro Ironsworn. A neměl jsem v plánu tahat s sebou pro strýčka Příhodu podklady ke všem hrám, které umím :)
Mám zájem a můžu kdyžtak něco vytisknout ještě zejtra, když mi to pošleš.
Sarsaparillos píše: 7. 6. 2023, 10:32 No a už asi měsíc přemýšlím nad tím, jakým způsobem si zahrát hru Against the Storm, na kterou mě přivedl Faskal. Nevím ještě, jestli to chci spíš jako AW hru o rozvoji a přežití osady navzdory nepřátelskému prostředí, nebo spíš jako háj-crawl průzkumnou hru v lese, který se na vás zle dívá. Kdyby tu byl ještě nějaký nadšenec, můžeme na to téma něco zbastlit, ale spíš bych to ještě promyslel a nechal až na podzimní Slezinu.
To mě taky láká, obě varianty zněj dobře.
Jezus
Příspěvky: 2638
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Jezus »

Sars: Ke všem nemusíš, stačí ty dvě :-P Ale fér point, zkusme to nějak rozetnout; při nejhorším vyber ty, na co máš větší chuť:

A) Moje preference je AWčko co nejblíže původnímu settingu. Já to totiž v původní podobě vlastně nikdy nehrál a mám teď trochu přesycenost fantasy... Nebráním se ale hacku do GM less varianty, což bych klidně hrál s orákulem pro Ironsworn, jako inspirací pro missy.

B) Nicméně háj-crowl průzkum hrůzolesa zní cool. Nějakou sofistikovanější podobu bych nechal na podzim a už se hlásím :-D ale imho by to šlo dát prakticky bez přípravy v Ironswornu, prostě společná přísaha v lese něco získat, případně několik podobných osobních týkajících se průzkumu a hurá tam. Výhoda je, že GMless variantu podporují pravidla napřímo.
Sarsaparillos píše: 7. 6. 2023, 10:32 Kdybys vytiskl podklady pro Svitky (tolik stran mi v práci neprojde) a akceptoval, že je znám jen z pozice hráče a povedu poprvé, můžeme je zkusit. Byla by to taková spíš kooperativka, ale systém je natolik jednoduchý, že by tam neměl být žádný zásek a hra by mohla plynout vcelku rozumně.
Svitky si chci fakt vyzkoušet, než můj zájem o fantasy definitivně na čas vystřídají jiné hry :-) Klidně na kooperativní bázi, samotnému mi jde hlavně o to zjistit, jestli by to mělo cenu hrávat s kamarády, takže se to chci spíš naučit/okoukat, nepotřebuji extrémně imerzivní zážitek...

A v pohodě to vytisknu, když mi to pošleš ještě dneska do pěti hodin :-) A bral bych to tak, že tohle teda přivezu nezávisle na naší Iron-AW diskusi, prostě to zůstane jako stálá možnost, další hra, co jde hrát. Samozřejmě i s tímhle se dá jít koukat do hrůzolesa, ale protože člověk může hrát za humanoidní veverku, pojal bych to spíš jako hodně vílokraj...
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2666
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Vitus »

Pokud Svitky zůstanou na programu, i když je povede někdo jiný, tak se stále hlásím :)
Za tento příspěvek děkují uživateli Vitus:
Jezus
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Tak společně s Jezusem tiskneme podklady ke Svitkům. A sbalím do batohu i podklady k AW a Ironswornu. A určitě si nezahrajeme všechno z toho, ale bude to holt po ruce.
Za tento příspěvek děkují uživateli Sarsaparillos tito uživatelé (celkem 2):
Vitus, Antharon
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od fenikso »

Jezus píše: 7. 6. 2023, 11:32 ...Moje preference je AWčko co nejblíže původnímu settingu...
To bych si zahrál taky. Je až smutné, kolik lidí hrálo různé AW hacky a nikdy nehráli AW. Protože IMHO hóóódně hacků úplně nepochopilo hlavní pointu a prostě nefungují tak, jak bylo AW zamýšleno. Ale to už je dost mimo.
Za tento příspěvek děkují uživateli fenikso tito uživatelé (celkem 3):
Jezus, MarkyParky, Bart
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Co si zahrajeme?

Příspěvek od Sarsaparillos »

Update pro zájemce o AW s putovním GM: Ty karty s tahy jsem nenašel. Pravděpodobně jsem si při posledním stěhování řekl, že tohle stejně nebudu nikdy znova zkoušet hrát a vyhodil jsem je. Mea culpa. Ale kdyby to fakt chtěl někdo zahrát i tak, vymyslíme to.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2023“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů